Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
SPRZECIW WOBEC ZBYT KRÓTKIEJ DYSKUSJI
SPRZECIW WOBEC ZBYT KRÓTKIEJ DYSKUSJI
(Poraj) Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Poraj, która odbyła się ostatniego dnia stycznia, podjęto uchwałę ws. wyrażenia zgody na sprzedaż działki położonej w Żarkach Letnisku przy ul. Słonecznej. Kilku radnych zagłosowało „przeciw”, argumentując, że przed głosowaniem otrzymali za mało informacji na temat nieruchomości i choć nie mają nic przeciwko sprzedaży mienia, to najpierw chcieliby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Część wątpliwości niektórych radnych była wyjaśniana w trakcie posiedzenia, jednak – jak mówili niektórzy – zabrakło czasu na spokojne przeanalizowanie materiałów. Wójt Katarzyna Kaźmierczak zapewniała, że uchwała jest dopiero początkiem długiej procedury, a na każdym jej etapie radni będą informowani o wszystkim na bieżąco. Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działki podjęto 9 głosami „za”, przy 5 „przeciw”, choć w zasadzie samemu pomysłowi sprzedaży chyba nikt nie był przeciwny. 17.02.2022 13:00
Reklama
Reklama
NAJTRUDNIEJSZY BUDŻET OD WIELU LAT
NAJTRUDNIEJSZY BUDŻET OD WIELU LAT
(Żarki) Podczas ostatniej sesji w roku 2021 Rada Miejska w Żarkach 10 głosami „za” przyjęła budżet gminy na 2022 rok. Jak mówiła podczas posiedzenia 30 grudnia skarbnik gminy, z biegiem lat coraz niższa jest różnica pomiędzy dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi – w tym roku wynieść ma ona blisko 82 tysiące złotych. Wydatki majątkowe gminy na rok 2022 zaplanowano w kwocie ponad 7,1 mln złotych, co stanowi 15% wszystkich wydatków. Deficyt budżetu zaplanowano w wysokości 1,2 mln złotych. 11.02.2022 13:00
Reklama
Reklama
Reklama
ROZLAŁ IM SIĘ BETON
ROZLAŁ IM SIĘ BETON
Firmie BETON-POLAK wylał się beton. Dokładnie na skrzyżowaniu ulic Koziegłowskej i Słowackiego w Myszkowie o godz. 9:00 rano w dniu dzisiejszym. Świadkiem zdarzenia akurat był nasz dziennikarz, natychmiast powiadomiliśmy Straż Miejską o zanieczyszczeniu drogi. 03.02.2022 10:12    2
Reklama
CZY ZGK WYWOZI ODPADY NA STARE WYSYPISKO?
CZY ZGK WYWOZI ODPADY NA STARE WYSYPISKO?
(Zawiercie) 1 lutego nasz dziennikarz wspiął się na hałdę starego, zrekultywowanego wysypiska śmieci w Zawierciu, gdzie od wielu lat wg naszych informacji niedopuszczalne jest składowanie nowych odpadów. To pierwsza hałda, niższa od dzisiaj eksploatowanej, którą dobrze widać z drogi wojewódzkiej Zawiercie-Poręba. Częściowo porośnięta drzewami hałda starego składowiska jest nieczynna od 2008 roku, kiedy zakończyła się jej rekultywacja. Gminna Spółka ZGK Zawiercie może tam co najwyżej prowadzić prace kontrolne, zabezpieczające stare składowisko. Ale od 2 tygodni docierały do nas informacje, że na starym wysypisku pracuje ciężki sprzęt, że mogą być zwożone świeże odpady. -Pracują tam równiarki, zagęszczarki. Przyjedźcie, zobaczcie, udokumentujcie -mówi nasz informator. Kilka dni później dostajemy kolejny telefon, że na starym zrekultywowanym wysypisku jest ciężki sprzęt i zwożone są nowe odpady. 01.02.2022 17:31    2    7
Reklama
Reklama
Stanowisko Radnych  Rady Miasta w Myszkowie  w sprawie uchwalenia  Budżetu Miasta Myszkowa na rok 2022
Stanowisko Radnych Rady Miasta w Myszkowie w sprawie uchwalenia Budżetu Miasta Myszkowa na rok 2022
redakcja publikuje tekst bezpłatnie: W związku z artykułem pt. „Radni nie uchwalili budżetu na 2022 r.” który został opublikowany 29 grudnia 2021r. na oficjalnym portalu Miasta Myszkowa (www.miastomyszkow.pl) oraz wypowiedziami burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka publikowanymi w gazetach ogólnopolskich i w mediach społecznościowych, w których zaprezentowane zostało jednostronne stanowisko burmistrza oraz nieprawdziwe i szkalujące radnych stwierdzenia, postanowiliśmy jako radni Rady Miasta w Myszkowie sprostować przedstawiane Państwu informacje i przedstawić swoje stanowisko. 31.01.2022 13:05    1
Reklama
Reklama
Reklama
Prezydent Zawiercia o budżecie miasta na 2022 rok: „TO NIE JEST BUDŻET MARZEŃ”
Prezydent Zawiercia o budżecie miasta na 2022 rok: „TO NIE JEST BUDŻET MARZEŃ”
(Zawiercie) 14 głosami „za” przy 1 głosie „przeciw” i 2 głosach wstrzymujących się Rada Miejska w Zawierciu przyjęła tegoroczny budżet gminy. Wydatki majątkowe zaplanowano w kwocie 46.266.141,65 zł, co stanowi niewiele ponad 18% wszystkich wydatków miasta. Nie zaplanowano deficytu, za to nadwyżka budżetu wynieść ma ponad 811 tysięcy złotych. 31.01.2022 09:45    1    4
Reklama
CZY SZPITALOWI GROŻĄ PODWYŻKI CEN?
CZY SZPITALOWI GROŻĄ PODWYŻKI CEN?
(Zawiercie) Od tygodni wiele mówi się o rosnących kosztach gazu i energii elektrycznej. Mierzą się z nimi nie tylko odbiorcy indywidualni i przedsiębiorcy, ale również jednostki publiczne – szkoły, samorządy i placówki medyczne. Szpital Powiatowy w Zawierciu na razie nie odczuł podwyżek – dostawy gazu realizowane są na podstawie długoterminowej umowy na lata 2021-2022. Z kolei nowe ceny energii elektrycznej znane będą dopiero po rozstrzygnięciu trwającego przetargu. 30.01.2022 18:30    2
Reklama
BUDŻET KOZIEGŁÓW REKORDOWY I AMBITNY
BUDŻET KOZIEGŁÓW REKORDOWY I AMBITNY
(Koziegłowy) Rada Gminy i Miasta Koziegłowy jednogłośnie, 13 głosami „za”, przyjęła budżet na 2022 rok. Jak mówił Burmistrz Jacek Ślęczka, jest to rekordowy budżet zarówno pod względem dochodów, jak i wydatków. Tegoroczne dochody gminy przekroczyć mają 104 miliony złotych. Planuje się, że wydatki inwestycyjne stanowić będą blisko 44,5% wszystkich koziegłowskich wydatków w 2022 roku. 30.01.2022 11:00
Reklama
Reklama
Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?
Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?
Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych klientów i podnoszenie zainteresowania obecnych. Często działania marketingowe, które firma prowadzi, nie są skuteczne. Dlaczego? Problemów jest wiele. Od braku znajomości własnych klientów, po zbyt częste zmiany samego kierunku działań. Aby nie zgubić się wśród nowych trendów i nowoczesnego marketingu, warto współpracować z fachowcem. Agencja PR Commplace, świetnie sprawdzi się jako partner, coach, ale i outsourcingowy dział marketingu. 26.01.2022 11:34    2
Reklama
Reklama
O, mamy problem!
O, mamy problem!
Już drugi dzień Santander Bank ma problem z funkcjonowaniem platformy internetowej. Klienci 25 stycznia i 26 stycznia przez kilka godzin nie mogą logować się do aplikacji z komputera. Działa aplikacja na komórki 26.01.2022 09:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama