Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
JUTRO DECYZJA GIOŚ. A DZISIAJ WYTOP! FONDER Z OGRODZIEŃCA JAWNIE KPI Z INSTYTUCJI KONTROLNYCH. GDZIE JEST TO „SILNE PAŃSTWO”?
JUTRO DECYZJA GIOŚ. A DZISIAJ WYTOP! FONDER Z OGRODZIEŃCA JAWNIE KPI Z INSTYTUCJI KONTROLNYCH. GDZIE JEST TO „SILNE PAŃSTWO”?
Firma Fonder sp. jawna Martyna Kusior, Jolanta Kusior od lat jest utrapieniem mieszkańców Ogrodzieńca. Gdy udało się zatrzymać działalność odlewni żeliwa przy tej samej ulicy (Kościuszki 99) pracę żeliwniaka Fonder przeniosło na drugą stronę, na ul. Kościuszki 208. O tym, że produkcja żeliwa w tym miejscu odbywa się nielegalnie, bez wymaganych pozwoleń stwierdził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i 10 maja 2021 wydał decyzję nakazującą wstrzymanie działalności. Decyzja była nieprawomocna, Fonder odwołał się do GIOŚ, który sprawę ma rozstrzygnąć jutro. A dzisiaj 13 października rano dostaliśmy kolejny film wskazujący, że nielegalna produkcja odbywa się w zakładzie w najlepsze. Czy spółka jawnie kpi sobie z instytucji kontrolnych? 13.10.2022 10:43    1    1
Reklama
Reklama
PROGRAM  WAPNOWANIA- SĄ DOTACJE
PROGRAM WAPNOWANIA- SĄ DOTACJE
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na lata 2020-2024. 11.10.2022 14:33
Reklama
Reklama
Reklama
Radni zdecydują czy udzielić poręczenia firmie CALOR. Bez gwarancji może nie być ciepła
Radni zdecydują czy udzielić poręczenia firmie CALOR. Bez gwarancji może nie być ciepła
22 września radni Komisji Finansów i Budżetu Rady Miasta Myszkowa, burmistrz Włodzimierz Żak spotkali się z prezesem spółki U&R Calor, która zaopatruje pół miasta ogrzewanie i ciepłą wodę. Koszt ciepła dla odbiorców w Myszkowie, cena 1 GJ właśnie wzrósł o ok. 100%. Firma CALOR do burmistrza wystąpiła dodatkowo z wnioskiem o udzielenie na 2 lata poręczenia w kwocie do 3 mln zł. Bez gwarancji, na którą muszą się zgodzić radni, firma może nie być w stanie zrobić zapasów miału węglowego. Nie tylko jest on kilka razy droższy, ale jeszcze państwowe kopalnie żądają przedpłaty na dostawy! 07.10.2022 13:23
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Już od 12 lat z  restauracji nie wynosimy na sobie woni … tytoniu
Już od 12 lat z  restauracji nie wynosimy na sobie woni … tytoniu
Niebawem minie 12 lat od momentu, kiedy w Polsce nie pali się w restauracjach. Na tle których krajów  jesteśmy restrykcyjni, a jakie są dużo bardziej liberalne w tym zakresie? 06.10.2022 19:13    1    1
Reklama
Reklama
DROGI PRĄD I GAZ WYKAŃCZA HUTNICTWO. ARCELOR MITTAL WYGASZA WIELKI PIEC W DĄBROWIE. CZY CMC GROZI TO SAMO?
DROGI PRĄD I GAZ WYKAŃCZA HUTNICTWO. ARCELOR MITTAL WYGASZA WIELKI PIEC W DĄBROWIE. CZY CMC GROZI TO SAMO?
Nie tylko małe piekarnie popadają w kłopoty z powodu astronomicznych cen gazu i prądu dla firm. Arcelor Mittal Poland ogłosił, że ze względu na ceny energii i gazu wygasza wielki piec nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Wysokie ceny energii dosłownie „zabijają” branże energochłonne do których należy hutnictwo. Czy więc kłopoty światowego potentata stalowego jakim jest ArcelorMittal Poland dają podstawy do obaw, że ten sam problem dotyczy największego zakładu Zawiercia, jakim jest huta CMC? Choćby ograniczenie produkcji w CMC spowodowałoby problemy dla tysięcy rodzin w Zawierciu i okolicy, pracowników huty. 01.10.2022 16:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
VIG TRZY LATA PO POŻARZE WZNOWIŁ PRODUKCJĘ
VIG TRZY LATA PO POŻARZE WZNOWIŁ PRODUKCJĘ
PPHU VIG sp. z o.o. po prawie 3 latach od pożaru, który strawił halę i większość urządzeń w połowie lipca 2022 wznowił produkcję paliw alternatywnych w zakładzie w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 68G. Firma która przez prawie 3 lata działała w bardzo ograniczonym zakresie, trwała odbudowa zniszczonego zakładu, utrzymała zatrudnienie dla najważniejszych pracowników w liczbie 25 osób. Dzisiaj VIG zatrudnia już ponad 50 osób, i szuka nowych pracowników. Największy nacisk firma kładzie na bezpieczeństwo pożarowe. Przed pożarem z 15 sierpnia 2019 roku podziemne zbiorniki pożarowe miały w VIG-u pojemność 90 tys. litrów wody. Nowy zbiornik ppoż wielkości sporego basenu ma pojemność 460 tys. litrów. W firmie działa też całodobowa ochrona p-poż, po jednej osobie na każdej zmianie, łącznie 8 osób. To doświadczeni strażacy, którzy mają stale czuwać nad bezpieczeństwem ludzi i procesu produkcji. 24.09.2022 07:00    1
Reklama
O KROK OD JEDNOMYŚLNOŚCI
O KROK OD JEDNOMYŚLNOŚCI
(gmina Ogrodzieniec) Rada Miejska w Ogrodzieńcu zdecydowaną większością głosów (13 do 1) udzieliła Burmistrz Annie Pilarczyk wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021. 19.09.2022 18:00
Reklama
BOJĄ SIĘ STACJI DEMONTAŻU SAMOCHODÓW
BOJĄ SIĘ STACJI DEMONTAŻU SAMOCHODÓW
(Szczekociny) Mieszkańcy Szczekocin są wyjątkowo wyczuleni na słowo „ODPADY” od czasu, jak dowiedzieli się, że żyją w obok bomby ekologicznej, zakopanych odpadów na granicy Szczekocin i Bonowic. Są dowody na to, że niebezpieczne substancje już dostają się do rzeki Krztynia, a gleba wokół miejsca, gdzie odpady są zakopane, jest bardzo skażona. Gdy więc zobaczyli ogłoszenie Burmistrza Szczekocin Jacka Lipy, że przy ulicy Przemysłowej ma powstać stacja demontażu samochodów, czyli zakład przerobu i zbierania odpadów, wystraszyli się. Nie chcą pod oknami takiego sąsiedztwa. Petycję do burmistrza, z żądaniem odmowy wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji, którą nazywają „szkodliwą dla zdrowia tutejszej społeczności” podpisało ponad 100 osób. Burmistrz Szczekocin Jacek Lipa, który dumny jest z tego, że jest z PiS-u, ma problem, gdyż już przy sprawie odpadów zakopanych w Bonowicach mieszkańcy zarzucali mu, że ukrywał przed nimi zagrożenie, więc i teraz nie darzą go zaufaniem i mówią wprost: „jak burmistrz zgodzi się na to „śmieciowisko” (tak inwestycję nazywają mieszkańcy), to zrobimy referendum. Odwołamy Lipę!” 18.09.2022 16:15    2
Reklama
Reklama
CZY BĘDZIE NAS STAĆ NA OGRZANIE MIESZKAŃ? MIESZKAŃCY ZAWIERCIA (NA RAZIE) PŁACĄ MNIEJ NIŻ W CI W MYSZKOWIE!
CZY BĘDZIE NAS STAĆ NA OGRZANIE MIESZKAŃ? MIESZKAŃCY ZAWIERCIA (NA RAZIE) PŁACĄ MNIEJ NIŻ W CI W MYSZKOWIE!
(Zawiercie) Bez względu na to, czym ogrzewamy domy i mieszkania, jedno jest pewne: zima będzie droga i nie bardzo jest pewne, czy kaloryfery będą ciepłe. Mimo obietnic rządu, że „węgiel płynie” firmy ciepłownicze alarmują, że węgla dla ciepłowni nie ma i jest koszmarnie drogi. O tym, że podwyżki ceny ogrzewania dotkną wszystkich, jest pewne. Kto kupuje węgiel po 3400 zł lub gaz propan (do zbiornika) do ogrzewania domu, w cenach 100, 200%, a nawet 300% wyższych niż rok temu, już czuje ciężar podwyżek. We względnym spokoju spać mogą na razie mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie i Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”. Ale to sen, który skończyć się może wkrótce koszmarnym przebudzeniem. Choć Tauron Ciepło sp. z o.o. która jest dostawcą ciepła w Zawierciu od prawie roku nie zmieniła taryfy, w spółdzielniach już mówi się, że pierwsza podwyżka wyniesie około 29%. 14.09.2022 21:26
Reklama
Reklama
WSTRZĄSY w Żarnowcu
WSTRZĄSY w Żarnowcu
(Żarnowiec) W 1990 roku miał premierę film Wstrząsy. Jedną z głównych ról zagrał Kevin Bakon. Horror opowiada historię niewielkiego miasteczka pustynnej Nevady nękanego przez podziemne stwory, gigantyczne robale. Giną ludzie, grupa kowbojów z niewielkiej mieściny wydaje im wojnę. Ogromne robale atakując, wywołują właśnie wstrząsy pustynnego gruntu. W Żarnowcu jest inaczej. Na szczęście nikt nie pożera mieszkańców, z ziemi nie wychodzą glizdowate potwory. Ale gdy mieszkańcy ulicy Krakowskiej, głównej ulicy przebiegającej przed Urzędem Gminy, szkołą aż do rynku w Żarnowcu opowiedzieli nam o swoim problemie, jadąc do Żarnowca mieliśmy wątpliwości na ile poważny jest problem. Bo w czym problem, że ziemia drży jak TIR przejedzie? 05.09.2022 07:00    1    3
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama