Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
W DINO NIE LUBIĄ NIEPEŁNOSPRAWNYCH?
W DINO NIE LUBIĄ NIEPEŁNOSPRAWNYCH?
Pamiętacie jak osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie są traktowani w polskim sejmie? Stołek w obrotowych drzwiach, zamknięte toalety i wyłączone windy. Bo zachciało im się protestu. Okazuje się, że w sieci marketów DINO, która chwali się polskim kapitałem jest niewiele lepiej. Czytelnik z Pińczyc (gmina Koziegłowy) wysłał nam zdjęcia, jak miejsce dla niepełnosprawnych zostało zastawione paletami z towarem. Sieć DINO choć czekaliśmy ponad tydzień, nie odpowiedziała na nasze pytania. Ale za to policja, której przekazaliśmy zdjęcia i opis sytuacji potwierdza, że wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie. Blokowanie miejsca przeznaczonego dla niepełnosprawnych grozi wysokim mandatem. 15.06.2023 14:30
Reklama
Reklama
Można więcej dorobić do wcześniejszej emerytury
Można więcej dorobić do wcześniejszej emerytury
Dobre wiadomości dla osób, które pobierają świadczenia z ZUS i jednocześnie pracują, a nie osiągnęły jeszcze powszechnego wieku emerytalnego. Od grudnia będą mogły dorobić więcej do budżetu domowego. Niższy, bezpieczny próg limitu zwiększa się o ponad 227 zł brutto. 14.06.2023 12:35
Reklama
Reklama
Reklama
Deweloperzy i właściciele mieszkań z rynku wtórnego zaczynają obniżać ceny nieruchomości
Deweloperzy i właściciele mieszkań z rynku wtórnego zaczynają obniżać ceny nieruchomości
Wysoka inflacja i stopy procentowe oraz wymóg bufora wprowadzony przez KNF radykalnie zmniejszyły zdolność kredytową Polaków. Wraz z nią spadło zapotrzebowanie na mieszkania, w efekcie na rynku widać już pierwsze obniżki cen lokali, bądź to w formie rabatów, bądź nawet niższych cen wywoławczych. Sytuacja na rynku pozostanie trudna przez kolejne kwartały, i to nie tylko dla branży deweloperskiej, ale też np. wykończeniowej czy meblarskiej. Także planujący zakupy inwestycyjne stali się ostrożniejsi w podejmowaniu decyzji zakupowych. 14.06.2023 06:59
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Powiadom ZUS o zmianie konta bankowego czy adresu z wyprzedzeniem
Powiadom ZUS o zmianie konta bankowego czy adresu z wyprzedzeniem
Emeryt czy rencista, któremu ZUS wypłaca świadczenie, musi pamiętać o tym, aby na bieżąco informować instytucję o zmianie adresu zamieszkania i numeru rachunku bankowego. Niedopełnienie tej formalności przez świadczeniobiorcę może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty. 12.06.2023 20:00
Reklama
Reklama
Kiedy  kupić  węgiel?
Kiedy kupić węgiel?
Przezorni kupują węgiel już teraz, w promocji pod hasłem „Drugie tyle węgla, taniej 400 zł/t.” Z takiej okazji można skorzystać tylko do 30 czerwca 2023 r. Warto się pospieszyć, bo ilość towaru w promocji jest ograniczona - Polska Grupa Górnicza S.A. do sprzedaży przeznaczyła 300 tys. ton węgla. 01.06.2023 19:58    1
Reklama
Reklama
Reklama
O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu
O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu
Światowy Dzień bez Tytoniu przypada 31 maja i został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 r. Jak z nałogiem palenia radzą sobie w innych krajach? 31.05.2023 10:19
Reklama
EGZAMIN FRYZJERSKI
EGZAMIN FRYZJERSKI
(Myszków) W dniu 15.04.2023r. w Cechu Rzemiosł Różnych Małej Średniej Przedsiębiorczości w Myszkowie odbył się egzamin sprawdzający w zawodzie Fryzjer dla klas II i II Szkoły Branżowej I Stopnia. 21.05.2023 10:34
Reklama
POŻAR W MYSZKOWIE BYŁO WIDAĆ AŻ W ZAWIERCIU. UDAŁO SIĘ SZYBKO GO OPANOWAĆ
POŻAR W MYSZKOWIE BYŁO WIDAĆ AŻ W ZAWIERCIU. UDAŁO SIĘ SZYBKO GO OPANOWAĆ
Pożar przy ulicy Jana Pawła II w Myszkowie w dniu 1 maja 2023, na terenie kojarzonym z firmą komunalną Saniko okazał się jednak zdarzeniem w innej firmie. Pożar, który zaczął o godzinie 14 być widoczny z bardzo dużych odległości, okazał się na szczęście mniej groźny w skutkach. Spaliła się jedna hala o konstrukcji stalowej w której były składowane panele LCD. Zdemontowane lub w formie całych uszkodzonych telewizorów. Terenie nie należy do Saniko, wjeżdża się przez ich bramę, stąd pierwsze skojarzenie postronnych świadków, że to płonie Saniko. Teren należy do firmy Stalex zajmującej się na terenie dawnej Myfany na Pohulance konfekcjonowaniem stali i drutu. Od Stalex działkę i halę dzierżawiła firma ACF Mateusz Pasek z Lgoty Górnej. To ich materiały i przeznaczone to recyklingu matryce telewizorów uległy spaleniu. 20.05.2023 14:04
Reklama
Reklama
PONAD 400 MLN ZŁOTYCH ZAINWESTOWAŁ JUŻ SCHUMACHER PACKAGING W MYSZKOWSKĄ PAPIERNIĘ. PLANOWANE SĄ KOLEJNE INWESTYCJE NA 600 MLN ZŁOTYCH
PONAD 400 MLN ZŁOTYCH ZAINWESTOWAŁ JUŻ SCHUMACHER PACKAGING W MYSZKOWSKĄ PAPIERNIĘ. PLANOWANE SĄ KOLEJNE INWESTYCJE NA 600 MLN ZŁOTYCH
Historia Firmy Schumacher Packaging sięga 75 lat, kiedy to Kurt Schumacher z żoną Hildegard rozpoczęli budowę pierwszej fabryki w Ebersdorfie koło Coburga. Dzisiaj firma działa w skali europejskiej. W Polsce posiada zakłady w Grudziądzu, Wrocławiu, Polednie koło Bydgoszczy, a od 2016 roku w Myszkowie. To właśnie w 2016 roku Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu kupiła maszynę papierniczą nr 6 od upadającej Papierni oraz większość terenów fabryki. Od tego czasu Schumacher Packaging inwestował w lokalną infrastrukturę budowlaną (drogi, mosty, budynki…), a także w poprawę efektywności energetycznej oraz ruchowości maszyny. Od 2022 roku wszyscy obserwujemy (zwłaszcza jadąc koleją czy wiaduktem), że w Schumacher Packaging Myszków trwają zaawansowane inwestycje, które widać „gołym okiem”. Powstają wieże magazynowe wód obrotowych, mas włóknistych, nowy budynek oraz duży plac makulatury otoczony ścianami ppoż, a także nowy reaktor beztlenowej oczyszczalni ścieków. Co buduje Schumacher Packaging w Myszkowie i jaki będzie dalszy rozwój fabryki? 18.05.2023 08:53
Reklama
Reklama
W ciągu kilku lat zainwestują nawet 2 miliardy złotych!
W ciągu kilku lat zainwestują nawet 2 miliardy złotych!
W piątkowym wydaniu tradycyjnym Kuriera Zawierciańskiego piszemy o inwestycji firmy Schuchacher Packaging sp. z o.o. Firma jest obecna w Myszkowie od 2016 roku, kiedy kupiła upadłą Papiernię. 11.05.2023 19:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama