Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
Za dużo ubrań w szafie? Tani wynajem magazynu może pomóc!
Za dużo ubrań w szafie? Tani wynajem magazynu może pomóc!
Gdy chodzi o wynajem magazynu w Katowicach, większości z nas na myśl przychodzą obszerne powierzchnie wypełnione sprzętem i towarami. Prawda jest jednak taka, że na Śląsku można również wynająć małe hale magazynowe na prywatny użytek. Pudła z ubraniami, a nawet całe szafy – nadmiar dobytku nie będzie już stanowić problemu. Jak to działa w praktyce? Sprawdźmy! 11.05.2023 19:26
Reklama
Reklama
Innowacyjne zagospodarowanie resztek folii PVB
Innowacyjne zagospodarowanie resztek folii PVB
Kalosze z folii PVB stosowanej w produkcji szyb samochodowych 03.05.2023 16:34
Reklama
Reklama
Reklama
Uważaj na fałszywe maile dotyczące rzekomego cyberataku!
Uważaj na fałszywe maile dotyczące rzekomego cyberataku!
Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się pod CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości. 02.05.2023 20:01
Reklama
Brak pomysłu na Majówkę? Pomysły "na ostatnią chwilę" na każdą kieszeń
Brak pomysłu na Majówkę? Pomysły "na ostatnią chwilę" na każdą kieszeń
Majówka tuż-tuż, a Ty nie masz planów na to, jak ją spędzić? Nic straconego! Odpoczynek na łonie natury, tour po interesujących muzeach, a może city break bez konieczności wyjazdu za granicę? Pomysłów jest wiele, wystarczy wybrać. Poniżej trzy świetne pomysły na krótki wypad, który nie tylko pozwoli na naładowanie baterii, ale także nie zrujnuje domowego budżetu. 28.04.2023 13:36
Reklama
Reklama
WYPRODUKUJĄ CIEPŁO ZE ŚMIECI
WYPRODUKUJĄ CIEPŁO ZE ŚMIECI
W Zawierciu, obok Zakładu Gospodarki Komunalnej powstaje instalacja, właściwie cała fabryka firmy Fortum, która będzie produkowała do 100.000 ton paliwa RDF, które powstanie ze… śmieci. Produkt końcowy w całości pojedzie do elektrociepłowni Fortum w Zabrzu, która oprócz węgla, może spalać do 50% paliwa RDF. Paliwo powstanie ze śmieci, które trafiają do pojemników na odpady zmieszane, czyli takich, które najtrudniej zagospodarować i za ich składowanie są najwyższe odpłaty środowiskowe odprowadzane do Urzędu Marszałkowskiego. Taki system ma właśnie zmusić gminy i firmy komunalne do inwestowania w przerób odpadów. RDF powstanie z tzw. „frakcji nadsitowej” czyli odpadów komunalnych z których usunięte są części biologiczne, resztki żywności. To rodzaj miksu „wszystkiego”: folie, zanieczyszczone opakowania, drewno, papier z opakowań spożywczych. 28.04.2023 10:43
Reklama
Reklama
Reklama
SĄD USTALA O ILE WYDŁUŻYĆ ODSIADKĘ BYŁEMU PREZYDENTOWI ZAWIERCIA
SĄD USTALA O ILE WYDŁUŻYĆ ODSIADKĘ BYŁEMU PREZYDENTOWI ZAWIERCIA
Ryszard Mach, były prezydent Zawiercia odsiaduje karę 6 lat pozbawienia wolności. Do aresztu trafił 26 kwietnia 2019 roku (wcześniej też przebywał w areszcie kilka miesięcy) i od tego czasu już nie wyszedł na wolność. Licząc więc okres tymczasowego aresztowania, Ryszard Mach ma już za sobą ponad 4 lata spędzone w odosobnieniu. I wszystko wskazuje, że prędko nie opuści więzienia choć odsiedział już 2/3 kary. 27.04.2023 13:54    1
Reklama
Wydawcy i dziennikarze protestują- Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Wydawcy i dziennikarze protestują- Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy. 27.04.2023 09:17    5
Reklama
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop "
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop "
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop ". Brytyjczycy otrzymają wsparcie behawioralne i finansowe, by zamienić papierosy na ich elektroniczną alternatywę, a w konsekwencji - by rzucić palenie. Celem tych działań jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa i zmniejszenie liczby palaczy. 26.04.2023 23:57
Reklama
Reklama
DONALD TUSK. Zakupy na targu w Żarkach. W ZAWIERCIU DOM RZEMIOSŁA
DONALD TUSK. Zakupy na targu w Żarkach. W ZAWIERCIU DOM RZEMIOSŁA
Donald Tusk lider Platformy Obywatelskiej kontynuuje cykl spotkań w woj. śląskim. Wizyta na targu w Żarkach była przez nas zapowiadana na portalu kurierzawiecianski.pl i gazetamyszkowka.pl ale już w spotkaniu z rzemieślnikami i przedsiębiorcami w Domu Rzemiosła w Zawierciu mogli wziąć udział tylko zaproszeni. W Żarkach Donalda Tuska witano z ogromną sympatią, ale i przeciwników rzucających wrogie słowa i spojrzenia nie brakowało. Do wszystkich, gdy tylko chcieli rozmowy, Donald Tusk podchodził z wyciągniętą dłonią. W Zawierciu rozmowy dotyczyły gospodarki, drożyzny, programu dla małych firm, jak powrót do starych zasad składki zdrowotnej i chorobowe od 1 dnia w mikro firmach płacone przez ZUS. 24.04.2023 19:05
Reklama
Reklama
Załamanie inwestycji infrastrukturalnych w kolejnictwie. Firmy już zaczęły zwalniać
Załamanie inwestycji infrastrukturalnych w kolejnictwie. Firmy już zaczęły zwalniać
– Jeżeli w krótkim czasie nie zostaną ogłoszone i rozstrzygnięte nowe przetargi, to szereg firm z obszaru infrastruktury kolejowej może po prostu zwijać swoją działalność – przestrzega Maciej Gładyga, dyrektor zarządzający Izby Gospodarczej Transportu Lądowego. Jak wskazuje, problemem są opóźnienia w przekazywaniu unijnych funduszy, przez które PKP PLK, czyli główny zamawiający w obszarze kolejnictwa, musi wstrzymywać nowe zamówienia. Tymczasem bez nowych kontraktów i waloryzacji tych już realizowanych firmom z branży kolejowej, które już zaczęły zwolnienia pracowników, grozi w nadchodzących miesiącach fala upadłości. 19.04.2023 07:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama