Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 19:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
ESKPERSOWE OBRADY TRWAŁY 15 MINUT!
ESKPERSOWE OBRADY TRWAŁY 15 MINUT!
(Irządze) 25 marca odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Irządze. W obradach brało udział 11 radnych. Zaakceptowano między innymi uchwałę zmieniającą budżet na rok 2021. 09.04.2021 17:27
Reklama
Reklama
ZMIANY W BUDŻECIE I ZASADY WYNAJMOWANIA LOKALI NALEŻĄCYCH DO GMINY
ZMIANY W BUDŻECIE I ZASADY WYNAJMOWANIA LOKALI NALEŻĄCYCH DO GMINY
(ŁAZY) 31 marca w odbyła się Sesja Rady Miasta i Gminy Łazy. Uczestniczyło w niej 14 radnych. Podjęto między innymi uchwałę zmieniającą budżet na rok 2021 oraz uchwałę ustalającą zasady wynajmowania lokali, które wchodzą w skład mieszkaniowego zasobu gminy. 08.04.2021 12:26
Reklama
Reklama
Reklama
BĘDĄ WIĘKSZE ŚRODKI NA OŚWIATĘ i WYCHOWANIE
BĘDĄ WIĘKSZE ŚRODKI NA OŚWIATĘ i WYCHOWANIE
(Zawiercie) 25 marca odbyła się Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Uczestniczyło w niej 18 radnych. Rada przyjęła zmiany w budżecie, które będą miały wpływ na oświatę. Ponadto szykuje się przebudowa skrzyżowania przy ulicy: Mrzygłodzkiej, Włodowskiej,11 Listopada i Szkolnej. 26.03.2021 15:04
Reklama
EGZAMIN NA PRAWO JAZDY W ZAWIERCIU? TRWAJĄ ROZMOWY
EGZAMIN NA PRAWO JAZDY W ZAWIERCIU? TRWAJĄ ROZMOWY
Jak podaje Starostwo Powiatowe, w Zawierciu może powstać oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD). Umożliwiłoby to zdawanie egzaminów na prawo jazdy na miejscu. Obecnie trwają rozmowy pomiędzy Starostwem w Zawierciu, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i jednostkami WORD w Katowicach i Częstochowie. 19 marca odbyła się pierwsza zapowiadana wizja lokalna. Pomysł poparł Marszałek Województwa Jakub Chełstowski. 26.03.2021 12:16    2    2
Reklama
Reklama
OSKARŻONY ZARZĄDZA MILIARDAMI
OSKARŻONY ZARZĄDZA MILIARDAMI
Jeszcze w lipcu nasza redakcja miała okazję wziąć udział w konferencji prasowej nowego prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniela O. Zgodnie z prawem piszemy tylko inicjał nazwiska prezesa rządowej agencji, która wydaje rocznie 30 mld złotych, ponieważ powołany przez Premier rządu PiS Beatę Szydło 13 stycznia 2016 Daniel O., były wójt Pcimia, jest oskarżony o korupcję i oszustwo. Od 2013 roku akt oskarżenia jest już w sądzie w Sieradzu, w XII 2015 proces wreszcie ruszył. Prokuratura ministra Ziobry (też PiS) zarzuca Danielowi O. popełnienie dwóch przestępstw: przyjęcia łapówki w kwocie 50.000 zł w restauracji „Staropolska” w Wojkowicach Kościelnych w roku 2010, oraz oszustw na szkodę firmy, w której pracował. Zarzut polega na wyprowadzeniu z firmy kwoty 1,6 mln zł, z czego około połowa miała trafić do kieszeni obecnego prezesa ARiMR. To przestępstwo miał popełnić w roku 2003. Na konferencję byłego wójta Pcimia, gminy z budżetem ok. 30 mln zł, który będąc oskarżonym w procesie o korupcję dostał posadę Prezesa ARiMR z budżetem rocznym 30 mld zł do wydania i tysiącami pracowników w całej Polsce pojechałem z ciekawością. Dobra Zmiana w czystej postaci, jaką obiecywał nam PiS w ostatnich wyborach. 24.03.2021 12:39
Reklama
Reklama
Reklama
ogłoszenie własne redakcji: SZUKAMY WSPÓŁPRACOWNIKÓW
ogłoszenie własne redakcji: SZUKAMY WSPÓŁPRACOWNIKÓW
Jeżeli twoim zdaniem piszemy wartościowe, ciekawe teksty i chciałbyś/chciałabyś robić to z nami, nasza redakcja poszukuje współpracowników. Interesuje cię polityka, ekologia, sprawy społeczne? Możesz sprawdzić się jako dziennikarz. 16.03.2021 15:20    1
Reklama
DO KOŃCA MARCA POTRWAJĄ ZGŁOSZENIA DO ZAWIERCIAŃSKIEGO FORUM KOBIET
DO KOŃCA MARCA POTRWAJĄ ZGŁOSZENIA DO ZAWIERCIAŃSKIEGO FORUM KOBIET
(Zawiercie) W Dniu Kobiet Prezydent Łukasz Konarski poinformował, że w Zawierciu powstaje Forum Kobiet. Koordynatorką nowej inicjatywy będzie Anna Konarska. Jak zapowiada Urząd Miejski, w ramach Zawierciańskiego Forum Kobiet odbywać się będą spotkania z ekspertami, szkolenia i warsztaty. 13.03.2021 12:47
Reklama
KONARSKI NIE PRZEPRASZA. GÓRNICY ZAPOWIADAJĄ POZEW O DOBRA OSOBISTE
KONARSKI NIE PRZEPRASZA. GÓRNICY ZAPOWIADAJĄ POZEW O DOBRA OSOBISTE
(Zawiercie) Tydzień temu pisaliśmy, jak to Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski w programie TVS postawił zarzut, że -cytujemy- „Po tych odwiertach, które ostatnio firma wykonywała zauważyliśmy, że poziom ołowiu w wodzie pitnej dosyć się zwiększył”. Prezydent połączył odwierty badawcze firmy Rathdowney, z pojawiającą się w niektórych studniach w Zawierciu zwiększoną zawartością ołowiu, sugerując, że zanieczyszczenie wody pitnej to skutek wykonywanych odwiertów. Firma zażądała przeprosin, Łukasz Konarski ich nie opublikował. Wszystko zapowiada, że polski oddział kanadyjskiej firmy pozwie Łukasza Konarskiego o naruszenie dóbr osobistych. I jak zapowiadają przedstawiciele Rathdowney, nie zamierzają z tym zwlekać. 11.03.2021 12:52    14    3
Reklama
Reklama
Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem
Debata "Protest kobiet i media lokalne" Online z naszym udziałem
12 marca (piątek) w godz. 11.00-13:30 odbędzie się debata on-line z udziałem dziennikarza Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego Jarosława Mazanka. Obie nasze redakcje aktywnie uczestniczyły w protestach Strajku Kobiet. Organizatorem debaty jest Fundacja Batorego. 11.03.2021 12:49    1    1
Reklama
Reklama
NOWE MIESZKANIA W ZAWIERCIU MOGĄ POWSTAĆ W 2023 ROKU
NOWE MIESZKANIA W ZAWIERCIU MOGĄ POWSTAĆ W 2023 ROKU
(Zawiercie) W trakcie lutowej sesji Rada Miejska w Zawierciu dała zielone światło do utworzenia spółki, której zadaniem będzie budowa nowych mieszkań. Gmina współpracować będzie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Nowe bloki powstać mają w Kromołowie. Możliwe, że ich budowa zostanie zrealizowana w 2023 roku. Plany zakładają powstanie 145 mieszkań na wynajem (z możliwością dojścia lokatorów do własności lokalu). Jak wyjaśniał Zastępca Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka, będzie to oferta skierowana do osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć w banku kredytu na mieszkanie, ale jednocześnie dysponują jakimiś środkami finansowymi, które mogą zainwestować w mieszkanie. 05.03.2021 13:55    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama