Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 20:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
WICEPRZEWODNICZĄCY Z PiS-u STRACI MANDAT?
WICEPRZEWODNICZĄCY Z PiS-u STRACI MANDAT?
Polityczne trzęsienie ziemi może czekać PiS w Powiecie Myszkowskim. Bardzo prawdopodobne, że mandat radnego straci Janusz Romaniuk pełniący funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie. Na jego miejsce wszedłby Jarosław Jaskólski, obecnie kierownik KRUS w Myszkowie. Co jest powodem kłopotów Janusza Romaniuka? Najprawdopodobniej stary, ale jak widać, nieprzemijający, pociąg do alkoholu. Radny Romaniuk jest ponownie jest podejrzewany o to, że nadużył alkoholu za kółkiem. Był już skazany za jazdę po pijanemu pod Sandomierzem, gdy był burmistrzem Myszkowa. 21.05.2021 20:16
Reklama
Reklama
STAROSTA: SZCZEPIENIA NA HALI PRZY LICEUM BEZKOLIZYJNE
STAROSTA: SZCZEPIENIA NA HALI PRZY LICEUM BEZKOLIZYJNE
(Powiat zawierciański) 29 kwietnia odbyła się Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Uczestniczyło w niej 18 radnych. Starosta odniósł się do kwestii powszechnego punktu szczepień tworzonego przy Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego. 14.05.2021 12:01
Reklama
Reklama
Reklama
WICEPREMIER GOWIN W ZAWIERCIU O MIESZKANIACH: MAJĄ BYĆ TAŃSZE, ŁATWIEJ DOSTĘPNE
WICEPREMIER GOWIN W ZAWIERCIU O MIESZKANIACH: MAJĄ BYĆ TAŃSZE, ŁATWIEJ DOSTĘPNE
(Zawiercie) 7 maja w Zawierciu gościł Wicepremier i Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin z okazji podpisania umowy spółki SIM SMS. Co kryje się za tą nazwą? SIM SMS to spółka tworzona przez samorządy i rządowy Krajowy Zasób Nieruchomości, która ma budować tańsze, lokatorskie mieszkania. O ile tańsze od rynkowych? -spytaliśmy podczas konferencji prasowej w Zawierciu. Do premiera Gowina KZ skierował pytanie, jak tak skomplikowane przedsięwzięcie, w którym uczestniczyć ma wiele podmiotów (kilka gmin i państwowe instytucje) kontrolować w kraju, który dość powszechnie nie jest uważany za kraj praworządny, kraj w którym niezależność traci sądownictwo, a prokuratura jest upolityczniona. Odpowiedź premiera była wymijająca, ale zgodził się z nami, że są opinie, że Polska nie jest krajem praworządnym. 14.05.2021 11:24    4
Reklama
OBCHODY SKROMNIEJSZE, ALE NIE MNIEJ UROCZYSTE
OBCHODY SKROMNIEJSZE, ALE NIE MNIEJ UROCZYSTE
(powiat myszkowski) W poniedziałek, 3 maja obchodziliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Już po raz drugi obchody narodowego święta była znacznie skromniejsze. Zabrakło pochodów, obecności mieszkańców, pocztów sztandarowych. Wszystko ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. 07.05.2021 18:52
Reklama
Reklama
Radni Powiatu Myszkowskiego uniemożliwiają uczestniczenie w obradach komisji!
Radni Powiatu Myszkowskiego uniemożliwiają uczestniczenie w obradach komisji!
26 października 2020 o godz. 13:00 odbyła się Komisja Skarg Wniosków i Petycji Rady Powiatu Myszkowskiego. Każdy ma w niej prawo uczestniczyć, prawo uczestniczenia w obradach komisji i sesji gwarantuje nam art. 8a pkt 2 Ustawy o samorządzie powiatowym. Przynajmniej od początku tej kadencji, gdy Przewodniczącym Rady Powiatu jest Wojciech Picheta, a większość w radzie mają radni PiS-u podstawowe prawa obywateli do uczestnictwa w obradach komisji rady nie są respektowane. Bo jak obywatele mają z tego prawa korzystać, jeżeli Biuro Rady Powiatu nie publikuje informacji o czasie i programie obrad komisji? 06.05.2021 14:36
Reklama
Reklama
Reklama
RADNY GRELA POSTULUJE DOKONANIE ZMIAN W STATUCIE GMINY
RADNY GRELA POSTULUJE DOKONANIE ZMIAN W STATUCIE GMINY
(Żarnowiec) Podczas marcowej sesji Rady Gminy w Żarnowcu dużo czasu poświęcono zmianom w statucie gminy. Ich wprowadzenie proponuje radny Krystian Grela, który wskazuje, że statut nie jest niezgodny z prawem, ale niektóre jego zapisy mogą powodować problemy. Jako przykład wskazał brak wiceprzewodniczących komisji, co jego zdaniem może skutkować (i raz już się tak zdarzyło) koniecznością ponownego zwołania posiedzenia, jeśli w obradach nie uczestniczy przewodniczący i nie wiadomo, kto ma poprowadzić obrady. Swoją prośbę o przygotowanie projektów uchwał w tej sprawie skierował do wójta oraz radcy prawnego. Obaj zasugerowali jednak, by radny samodzielnie zgłosił projekt uchwały, bo ma taką możliwość. 29.04.2021 09:19    4
Reklama
#NieKupujeNaOrlenie Wolny Wybór? NIE NA STACJACH ORLEN!
#NieKupujeNaOrlenie Wolny Wybór? NIE NA STACJACH ORLEN!
Rozszerza się akcja zniechęcająca do zakupów na stacjach ORLEN po tym, jak firma paliwowa postanowiła być wydawcą tytułów prasowych. Od spółki Polska Press Orlen kupił pod koniec 2020 roku ponad 20 tytułów regionalnych, na Śląsku jest to Dziennik Zachodni i setki portali, na Śląsku będzie to związane z Dziennikiem Zachodnim mojemiasto.pl Nie ma złudzeń, że zakup prasy regionalnej przez firmę, która choć jest spółką giełdową, to jest kontrolowana przez Rząd ma służyć nie interesom Czytelników, tylko partii rządzącej. Dziennikarze niezależnych gazet i stacji telewizyjnych, głównie Gazeta Wyborcza i TVN, ujawniają kolejne powiązania finansowe, rodzinne, biznesowe prezesa Orlen Daniela Obajtka. Przez dziennikarzy wykrywane są kolejne pałacyki, dworki, mieszkania i działki należące do obecnego prezesa Orlenu, a nabyte zanim został dobrze płatnym prezesem koncernu paliwowego. Wg tych mediów wartość majątku Daniela Obajtka, zgromadzonego w czasie, gdy był wójtem Pcimia, wielokrotnie przekracza jego zarobki z tamtych lat. Ale nie przeczytacie o tym w kolejnym wydaniu np. Gazety Wyborczej, która na stacjach Orlen od dawna albo jest niedostępna, albo leży jedna sztuka na dnie regału. Półki z prasą na stacjach Orlen wypełnia tzw. prasa prawicowa, hojnie korzystająca z reklam państwowych firm i instytucji. 25.04.2021 10:48    2    3
Reklama
WYBORY W ŻARKACH ODBĘDĄ SIĘ NA POCZĄTKU MAJA
WYBORY W ŻARKACH ODBĘDĄ SIĘ NA POCZĄTKU MAJA
(Żarki) W niedzielę, 9 maja przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żarkach. Mieszkańcy wybiorą nowego radnego, który zajmie miejsce zmarłego na początku br. Alojzego Zielińskiego. O mandat w okręgu obejmującym centrum Żarek ubiega się trzech kandydatów. 21.04.2021 13:54
Reklama
Reklama
WŁODOWICE BĘDĄ MIASTEM?
WŁODOWICE BĘDĄ MIASTEM?
(Włodowice) 31 marca 2021 odbyła się Sesja Rady Gminy Włodowice. Uczestniczyło w niej 12 radnych. Rada zgodnie przyjęła między innymi uchwałę w sprawie podjęcia działań zmierzających do nadania miejscowości Włodowice statusu miasta. 17.04.2021 10:57
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
SZCZEKOCINY IDĄ DROGĄ SPOŁECZNEJ GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ. Czy to już nie było w PRL-u?
SZCZEKOCINY IDĄ DROGĄ SPOŁECZNEJ GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ. Czy to już nie było w PRL-u?
(Szczekociny) 25 marca Rada Miasta i Gminy Szczekociny przyjęła uchwałę o przekształceniu Komunalnego Zakładu Budżetowego w spółkę, oraz o przystąpieniu gminy do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która w zamyśle ma budować mieszkania. Po porażce programu Mieszkanie + to nowy pomysł rządu, gdzie z założenia kilka, kilkanaście gmin razem i Krajowy Zasób Nieruchomości- instytucja podległa rządowi - mają utworzyć spółkę budującą mieszkania. „Na początek” gmina ma włożyć 3 mln zł na „organizację spółki i projekty”. Oby całych 3 mln, za które można (licząc po 300 tys./mieszkanie) wybudować lub kupić na wolnym rynku 10 mieszkań, nie zjadły te „koszty organizacyjne”, prawdopodobnie głównie posady prezesów, zastępców i sekretarek! 16.04.2021 15:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama