Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
CO JEST PRZYCZYNĄ ZADŁUŻENIA SZPITALA WZGLĘDEM FIRMY CARINT?
CO JEST PRZYCZYNĄ ZADŁUŻENIA SZPITALA WZGLĘDEM FIRMY CARINT?
(Myszków) Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu w Myszkowie dłuższa dyskusja wywiązała się przy sprawozdaniu starosty z działalności międzysesyjnej. Mówiono o szczepieniach dla medyków, o inwestycjach drogowych wykonanych w 2020 roku oraz o sytuacji w szpitalu. Dyrektor SP ZOZ Adam Miśkiewicz wyjaśniał, że firma Carint (prowadząca w myszkowskim szpitalu kardiologię) wysuwała względem szpitala roszczenia finansowe, które – po analizie wykonanej przez szpital – okazały się być zbyt wysokie o ok. 400 tys. zł. Na początku stycznia ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 dla grupy 0, do której zaliczają się np. pracownicy szpitala, Sanepidu, aptek i ośrodków pomocy społecznej. Pod koniec grudnia spośród personelu szpitala na szczepienie zapisało się 240 osób, co – jak mówił przewodniczący Picheta – stanowi ponad 50% pracowników. 22.01.2021 11:26
Reklama
Reklama
Sprawa sędzi na promilach trafiła aż do Zamościa!
Sprawa sędzi na promilach trafiła aż do Zamościa!
(Zawiercie, Myszków) Sprawa sędzi Sądu Rejonowego w Myszkowie, zatrzymanej na ulicach Zawiercia 9 grudnia, u której badanie alkomatem wykazało 0,25 promila alkoholu we krwi, została przekazana do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w… Zamościu. 22.01.2021 10:56    1
Reklama
Reklama
Reklama
Naprawiliśmy finanse gminy. Możemy myśleć o przyszłości
Naprawiliśmy finanse gminy. Możemy myśleć o przyszłości
Pierwsze pytanie: jak to jest zakończyć program naprawczy gminy? 22.01.2021 10:31    1    2
Reklama
RÓŻNE ZDANIA NA TEMAT SZCZEPIONKI
RÓŻNE ZDANIA NA TEMAT SZCZEPIONKI
(Poraj) Podczas grudniowej sesji Rady Gminy w Poraju Grzegorz Bojanek złożył wniosek, by gmina promowała szczepienia na Covid-19. Pomysł ten wywołał dłuższą dyskusję, niż przyjmowany podczas posiedzenia budżet gminy na 2021 rok. Radni nie byli zgodni co do tego, czy należy promować szczepienia i czy w ogóle należy się szczepić. Nikt głośno nie przyznał się do bycia „antyszczepionkowcem”, może dlatego, by nie robić z siebie pośmiewiska. Jednak niektóre z wypowiedzi, jakie padły podczas dyskusji mogą być zastanawiające. 15.01.2021 19:29
Reklama
Reklama
RZĄD ZNOSI OPŁATĘ TARGOWĄ
RZĄD ZNOSI OPŁATĘ TARGOWĄ
Grudniowa zmiana ustawy covidowej wprowadziła zmiany w opłacie targowej, które mają obowiązywać przez cały bieżący rok. Ma nie być pobierana opłata targowa, a samorządom przysługiwać ma rekompensata z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 15.01.2021 14:27    1
Reklama
Reklama
Reklama
SZPITAL I OŚWIATA NAJWIĘKSZYMI PROBLEMAMI, PRZED JAKIMI STOI POWIAT
SZPITAL I OŚWIATA NAJWIĘKSZYMI PROBLEMAMI, PRZED JAKIMI STOI POWIAT
(Powiat Myszkowski) Rada Powiatu pod koniec roku przyjęła budżet na 2021 r. Wydatki na inwestycje to ponad 19% wszystkich tegorocznych wydatków. Zaplanowany deficyt w kwocie 3,9 mln zł ma być sfinansowany m.in. z kredytu i wolnych środków. W dyskusji nad projektem budżetu opozycyjni radni – Rafał Kępski i Dariusz Lasecki - kładli nacisk na stratę finansową szpitala, która w kolejnych latach może wzrastać. Wypowiadali się pozytywnie o inwestycjach i pozyskiwanych środkach zewnętrznych. Tegoroczny budżet przyjęty został 15 głosami „za” przy 3 głosach „przeciw”. Nieco emocji dyskusji o budżecie dodała wypowiedź radnej Zdzisławy Polak, która o samym budżecie mówiła niewiele, ale za to skomentowała wcześniejsze wypowiedzi Rafała Kępskiego i Dariusza Laseckiego, których – można było odnieść takie wrażenie – nie wysłuchała z należytą uwagą. 15.01.2021 14:12    1
Reklama
Ruszył proces karny Wojciecha P.  Jego obrońca próbował utajnić proces
Ruszył proces karny Wojciecha P. Jego obrońca próbował utajnić proces
Jego obrońca próbował utajnić proces (Myszków) Przed Sądem Rejonowym w Myszkowie 12 stycznia odbyła się pierwsza rozprawa w procesie Wojciecha P. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zarzuca mu 64 przestępstwa popełnione od marca 2011 do XI 2013 roku. Wojciech P. który jest obecnie w Myszkowie radnym powiatowym, został głosami PiS-u wybrany Przewodniczącym Rady Powiatu Myszkowskiego, a zupełnie niedawno ponownie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie publicznej służby zdrowia jako Naczelny Lekarz Szpitala Powiatowego w Myszkowie, mówiąc najprościej, jest oskarżony o okradanie służby zdrowia. Wojciech P. jako lekarz Poradni Geriatrycznej w NZOZ „Światowit” należącym do Adama Jakubca miał wpisywać fikcyjne wizyty w poradni i wizyty domowe pacjentów poradni popełniając w ten sposób oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zdaniem prokuratury dokumentacja tych wizyt domowych i porad jest fikcyjna. Tych porad w poradni i wizyt domowych wg oskarżyciela publicznego nie było. 15.01.2021 13:48    1
Reklama
PRAWIE 56 MILIONÓW NA INWESTYCJE
PRAWIE 56 MILIONÓW NA INWESTYCJE
(Powiat Zawierciański) Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego przyjęto budżet na 2021 rok. W dokumencie zapisano wiele inwestycji, których łączny koszt wynieść ma blisko 56 milionów złotych, co stanowi ok. 30% wszystkich wydatków powiatu. Realizacja części z nich jest jednak uzależniona od tego, czy starostwo otrzyma dofinansowanie na zadania inwestycyjne. 15.01.2021 13:00    1
Reklama
Reklama
RUINY PAŁACU NALEŻĄ JUŻ DO WŁODOWIC
RUINY PAŁACU NALEŻĄ JUŻ DO WŁODOWIC
(Włodowice) Krótko przed Świętami Gmina Włodowice stała się właścicielem ruin pałacu i zabytkowego parku. Nieruchomości leżą nieopodal Urzędu Gminy we Włodowicach. W poniedziałek, 21 grudnia starosta Gabriel Dors i wójt Adam Szmukier podpisali Akt Notarialny. 09.01.2021 13:36    1
Reklama
Reklama
Radny z Tomiszowic miał 3 promile. Do Sądu trafił akt oskarżenia
Radny z Tomiszowic miał 3 promile. Do Sądu trafił akt oskarżenia
Ryszard J. jest radnym Rady Gminy Niegowa. Kilka miesięcy temu został przyłapany na jeździe po pijanemu. Wg badania miał aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Teraz radny z Tomiszowic odpowie za swój czyn przed Sądem. 08.01.2021 18:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama