Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 18:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE
(Myszków) Zaskakuje i oburza beztroska władz powiatowych, które od czasu zerwania 14 lipca przez wiaterek dachu na ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego nie zrobiły nic, żeby zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Może liczono, że nie tylko lato ale i jesień będzie już sucha. Może z głupoty? Ignorancji? Może stanąć do zdjęcia na dożynkach powiatowych było ważniejsze od troski o szkołę, mienie powiatu przecież? W każdym razie leje, a jak leje to cieknie. Bo dachu nie zabezpieczono od czasu zdarzenia. Dzień przez szkolnym dzwonkiem odwiedziliśmy ZS 1 w Myszkowie. Cały pion wyłączony z użytkowania, po ścianach i z sufitów leje się woda. A praca sprzątaczek, wszak o szkołę chodzi, więc edukacyjne nazwiemy ją syzyfową. 31.08.2021 11:14    1
Reklama
Reklama
TAK ŁAGODNEGO WYROKU NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!
TAK ŁAGODNEGO WYROKU NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ!
W najnowszym Kurierze Zawierciańskim nr 35 z 27.08.2021 piszemy o finale sprawy karnej Bożeny G. oskarżonej o fałszowanie dokumentu i posłużenie się dokumentem fałszywym, ze szkodą dla innej osoby. W artykule "SFAŁSZOWAŁA DOKUMENT. SĄD JEDNAK BARDZO ŁAGODNY" analizujemy i komentujemy wyrok. Bo to dziwny wyrok. KZ nr 35 dostępny też w sprzedaży elektronicznej na eprasa.pl 28.08.2021 13:52    4
Reklama
Reklama
Reklama
PPP: PORADNIA PEŁNA PROCESÓW
PPP: PORADNIA PEŁNA PROCESÓW
(Zawiercie) Pisaliśmy o uchwale osób podających się za radnych Rady Powiatu Zawierciańskiego z 12 lipca, uchwale o utworzeniu w Zawierciu drugiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, bo pierwsza -co przyznaje starosta Gabriel Dors- pełna jest konfliktów. Przypomnieliśmy wtedy o licznych procesach, jakie poradni wytaczali pracownicy o mobbing, łamanie praw pracowniczych, czy niesłuszne zwolnienie z pracy. O niektórych z tych procesów przez ostatnie lata już pisaliśmy na łamach Kuriera Zawierciańskiego, kilka spraw zakończyło się wyrokami. Niektóre sprawy ciągle się toczą przed sądem. Wracamy do tych procesów, gdyż redakcja z Sądu Okręgowego w Częstochowie otrzymała odpowiedź na jakim etapie są interesujące nas procesy. Okazuje się, że dwa procesy karne byłej dyrektorki PPP Bożeny G. są ciągle w toku. Najbliższe terminy we wrześniu. W jednej sprawie Bożena G. jest oskarżona o wykroczenie, w drugiej o przestępstwo urzędnicze, sporządzenia i posługiwania się dokumentem sfałszowanym, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Bożena G. ma opinię wiernego żołnierza PiS-u, ma też cieszyć się przyjaźnią najważniejszych polityczek PiS-u, więc mimo problemów z prawem właśnie awansowała na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. To -jak pamiętamy-zwolniło się już dłuższy czas temu, gdy w niełaskę popadł Adam Witas, do którego starosta Dors (PiS) „utracił zaufanie”. Bożena G. przez dłuższy czas, po odejściu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej gdzie była dyrektorem, była zastępcą w PCPR. Ale -to już nasz wniosek wynikający z logicznej obserwacji- skoro procesy karne nabierają rozpędu, czas aby Bożena G. sprawdziła się na „nowym, ważnym odcinku”. 19.08.2021 07:30    6
Reklama
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
ZAWIERCIANIE BĘDĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA ODPADY. Nawet 36zł!
(Zawiercie) Jak poinformował przed kilkoma dniami Urząd Miejski w Zawierciu, pewne jest to, że mieszkańcy miasta będą płacili więcej za śmieci. Po kolejnym przetargu i wyliczeniu kosztów magistrat proponuje, by stawka od osoby wynosiła 36 zł za odpady segregowane. Obecnie zawiercianie płacą 19,50 zł, a więc zgodnie z propozycją gminy stawka mogłaby wzrosnąć o ponad 84%. Obecnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie, a o zmianie opłat za odbiór odpadów ostatecznie zdecydują radni. 16.08.2021 08:00    1    3
Reklama
Reklama
PONADREGIONALNE WSPARCIE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH
PONADREGIONALNE WSPARCIE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH
(Niegowoniczki, gm. Łazy) Przedstawiciele czterech Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz władze Lasów Państwowych podpisali umowy na dofinansowanie lotów patrolowo-gaśniczych na terenie czterech województw – śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Uroczystość zorganizowana została we wtorek 13 lipca na lotnisku w Niegowoniczkach (gm. Łazy). Uczestniczyli w niej reprezentanci Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Katowicach oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska w Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Krakowie. 13.08.2021 11:58    3
Reklama
Reklama
Reklama
UNIEMOŻLIWIAJĄ UCZESTNICTWO W SESJI POWIATU ALE „TROCHĘ MNIEJ”
UNIEMOŻLIWIAJĄ UCZESTNICTWO W SESJI POWIATU ALE „TROCHĘ MNIEJ”
Od początku pandemii urzędy i sądy pozamykały się przed obywatelami, kasjerkami z Lidla i Biedronki. Choć epidemia trwa, większość instytucji wróciło do względnie normalnej pracy. Poza Starostwem Powiatowym w Myszkowie, które mieszkańcom każe stać na deszczu jak pada i w palącym słońcu jak skwar. Ciągle „zdalnie” obraduje Rada Powiatu w Myszkowie, również jutro 29 lipca Przewodniczący Wojciech Picheta, jak czytamy w postanowieniu o zwołaniu sesji, radni mają obradować zdalnie. Dla PIS-u to wygodnie, bo jak starosta Kołodziejczyk coś zaklnie, na żywo mogą wszyscy nie usłyszeć, a z nagrania się wytnie. A jutro radni mają dyskutować nad sytuacją SP ZOZ Myszków który pod rządami starosty Kołodziejczyka podobno już 15 mln zł długów dobił. 28.07.2021 19:58    1
Reklama
PICHETA PRZYZNAŁ ŻE ZLECIŁ WYCISZENIE WULGARYZMÓW STAROSTY!
PICHETA PRZYZNAŁ ŻE ZLECIŁ WYCISZENIE WULGARYZMÓW STAROSTY!
(Myszków) Czytelnicy zapewne pamiętają historię z wyciszeniem głosu w nagraniu sesji Rady Powiatu w Myszkowie z 25 marca, gdy staroście z PiS-u Piotrowi Kołodziejczykowi wymsknęło się kilka przekleństw. Kto słuchał sesji na żywo, mógł usłyszeć wulgaryzmy wypowiadane przez Kołodziejczyka. Kto chciałby ocenić ten incydent później, korzystając z nagrania sesji, które zgodnie z prawem musi być dostępne dla mieszkańców, nie ma tej możliwości, gdyż ścieżka dźwiękowa obrad Rady Powiatu w Myszkowie na kilkanaście sekund jest wyciszona. Pisaliśmy o tym w artykule „Kilkanaście sekund ciszy” w GM z 7 maja, zastanawiając się, kto mógł dokonać manipulacji nagraniem, które -naszym zdaniem- jest dokumentem, przy którym majstrować nie wolno. Sprawa się wyjaśniła na sesji 24 czerwca 2021, kiedy na pytania kierowane do Zarządu Powiatu o manipulację nagraniem, starosta Piotr Kołodziejczyk powiedział, że odpowie na to pytanie Przewodniczący Wojciech Picheta. I ten przyznał, że nagranie zostało zmanipulowane na jego polecenie: 28.07.2021 08:20    1
Reklama
RZEŹ NOSOROŻCÓW Z UDZIAŁEM PICHETY
RZEŹ NOSOROŻCÓW Z UDZIAŁEM PICHETY
(Myszków, Opole) Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Wojciech Picheta kłamał, gdy na słowa radnej Doroty Kaim-Hagar o jego „licznych procesach karnych”, zareagował oburzeniem, mówiąc, że „ma tylko jeden proces”. Okazuje się, że już od kilku miesięcy Wojciech Picheta jest oskarżony o nielegalną sprzedaż rogu nosorożca białego. Podobne zarzuty Prokuratura Okręgowa w Opolu postawiła 33 osobom, w większości myśliwym jak Wojciech Picheta. Prokuratura Okręgowa w Opolu właśnie ujawniła informację, że z końcem czerwca do Sądu Rejonowego w Rybniku trafił akt oskarżenia przeciwko grupie myśliwych, która jeździła do RPA na legalne polowania, ale później trofea, rogi zabitych nosorożców sprzedawano nielegalnie na czarnym rynku w Azji. Jeden róg zabitego nosorożca białego, który waży od 8-12 kg, w Chinach na czarnym rynku może być wart nawet 1,5 mln zł! 27.07.2021 19:28    2    1
Reklama
Reklama
ŻARNOWIEC – WÓJT Z WOTUM ZAUFANIA ATAK NA SCELINĘ I KAPUŚNIAKA: GMINA WYMIERA, OGÓLNA BEZNADZIEJA
ŻARNOWIEC – WÓJT Z WOTUM ZAUFANIA ATAK NA SCELINĘ I KAPUŚNIAKA: GMINA WYMIERA, OGÓLNA BEZNADZIEJA
(ŻARNOWIEC) 27 maja w trybie stacjonarnym odbyła się Sesja Rady Gminy. Brało w niej udział 12 radnych. Sedno sesji stanowiła sprawa udzielania wójtowi Grzegorzowi Scelinie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok oraz udzielenie mu wotum zaufania. Obie uchwały zostały przyjęte 9 głosami „za”, przy 3 głosach „wstrzymujących się”. 27.07.2021 17:47    1
Reklama
Reklama
Powiat uchwalił „LEX debilizm”
Powiat uchwalił „LEX debilizm”
(Zawiercie) 12 lipca osoby podające się na radnych Rady Powiatu Zawierciańskiego (piszemy „podające się”, gdyż mandaty radnych wygasły 25 stycznia 2019 roku) przyjęły uchwałę o utworzeniu w Zawierciu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 i następnie o włączeniu nowej PPP do Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Jak tłumaczył cel powołania drugiej poradni Gabriel Dors Starosta Powiatu cel utworzenia drugiej Poradni Psych- Pedagogicznej to pomysł na problemy i konflikty ciągnące się od kilku lat w dotychczas jedynej PPP. My nazywany tę uchwałę „LEX debilizm” i zaraz wyjaśnimy Czytelnikom skąd tak ostre określenie. 16.07.2021 18:09    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama