Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
PRACOWNICY PUP CHCĄ PODWYŻEK
PRACOWNICY PUP CHCĄ PODWYŻEK
(Myszków) W październiku dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Urszula Koral przedstawiła Radzie Powiatu informację nt. sytuacji na rynku pracy oraz środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w bieżącym roku. Mówiła o liczbie bezrobotnych, środkach na aktywizację osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, jak również o wniosku ws. podwyżek dla pracowników PUP. 29.11.2021 17:26    1
Reklama
Reklama
PROCES DYREKTORKI PCPR JEDNAK NIEZAKOŃCZONY. APELUJE PROKURATURA I OSKARŻONA
PROCES DYREKTORKI PCPR JEDNAK NIEZAKOŃCZONY. APELUJE PROKURATURA I OSKARŻONA
(Zawiercie, Częstochowa) Bożena G., była dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu jest oskarżona o sfałszowanie Regulaminu przyznawania dodatków motywacyjnych w poradni, którą kierowała. Od 2 lat kobieta kieruje PCPR-em, najpierw jako zastępca, teraz już jako dyrektorka. Awansowana przez starostę Gabriela Dorsa w czasie, gdy już toczył się jej proces karny, a drugi w sprawie o wykroczenie. 19 sierpnia Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał wyrok w sprawie, uznając, że Bożena G. zarzucane jej przestępstwo popełniła, ale warunkowo sąd umorzył postępowanie karne tytułem próby na 2 lata. Komentowaliśmy ten wyrok jako dziwny, wręcz niesprawiedliwy i pytaliśmy Prokuraturę Rejonową w Zawierciu czy zamierza złożyć w tej sprawie apelację do sądu wyższej instancji. Wtedy odpowiedź prokuratury była niejednoznaczna. Ostatecznie od wyroku odwołała się zarówno prokuratura jak i oskarżona Bożena G. 29.11.2021 17:17    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
Rusza zbiórka dla Szpitala Tymczasowego w Pyrzowicach!
Rusza zbiórka dla Szpitala Tymczasowego w Pyrzowicach!
Czwarta fala pandemii koronawirusa pokazuje swoją okrutną twarz. Szpitale covidowe zapełniają się, a pacjenci i personel szpitali tymczasowych potrzebują wsparcia. Od jednego z naszych przyjaciół, który z powodu COVID-19 był hospitalizowany w Szpitalu Tymczasowym w Pyrzowicach, wiemy, że brakuje tam środków higieny i podstawowych udogodnień potrzebnych pacjentom w czasie leczenia szpitalnego. Postanowiliśmy pomóc – mówi Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce. 25.11.2021 16:11    1
Reklama
NIE KOŃCZĄ SIĘ ROZMOWY O EKSPERTYZIE ZERWANEGO DACHU
NIE KOŃCZĄ SIĘ ROZMOWY O EKSPERTYZIE ZERWANEGO DACHU
(powiat myszkowski) Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu w Myszkowie ponownie dyskutowano o dachu na budynku Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie, który uległ uszkodzeniu w połowie lipca podczas burzy. Jak dotąd wykonano tę część dachu, która była zerwana. Zgodnie z ekspertyzą, jaką otrzymało starostwo, całe poszycie należy pokryć membraną, która zabezpieczy łączenie „starej” i „nowej” części dachu, przez którą mogłaby przedostawać się woda. Opozycja pyta, dlaczego pieniędzy na remont dachu nie zabezpieczono wcześniej i czy położenie membrany nie będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto, gdyby okazało się, że „stara” część dachu została nieprawidłowo wykonana. Komisja Rewizyjna skierowała do Zarządu Powiatu wniosek o zlecenie ekspertyzy tego, jak dach szkoły został wykonany podczas termomodernizacji. Okazuje się jednak, że Komisja też może zlecić specjaliście sporządzenie opinii, ale najpierw musi poprosić przewodniczącego rady o pieniądze na ten cel. 18.11.2021 07:29
Reklama
Reklama
SZPITAL ZATRUDNIA, LECZY I ZWIĘKSZA ZYSKI
SZPITAL ZATRUDNIA, LECZY I ZWIĘKSZA ZYSKI
(Powiat zawierciański) 30 września odbyła się Sesja Rady Powiatu. Istotną część obrad stanowiła prezentacja doradcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu Dariusza Jorga, która dotyczyła działalności szpitala od początku 2019 roku do dzisiaj. Na początku sesji starosta powiatu Gabriel Dors złożył sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Najistotniejszą informacją, którą przekazał, była ta o podpisaniu umowy (29 września) na wykonanie dwóch inwestycji drogowych na odcinkach: Włodowice-Morsko oraz Skarżyce-Żerkowice, na które powiat pozyskał dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 75% wartości zadania. 17.11.2021 20:01    2
Reklama
Reklama
Reklama
DOTACJA DLA 7 GMIN W RAMACH „INICJATYWY SOŁECKIEJ”
DOTACJA DLA 7 GMIN W RAMACH „INICJATYWY SOŁECKIEJ”
(powiat zawierciański) Przedstawiciele siedmiu gmin z terenu powiatu zawierciańskiego otrzymali umowy na dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Do tutejszych samorządów trafi blisko 312 tysięcy złotych z budżetu Województwa Śląskiego. 11.11.2021 11:34
Reklama
RUSZYŁ PROCES RADNEGO Z TOMISZOWIC
RUSZYŁ PROCES RADNEGO Z TOMISZOWIC
(Myszków, Niegowa) Ryszard J. jest radnym w gminie Niegowa, mieszka w Tomiszowicach. Jest oskarżony o to, że w X 2020 jechał pijany samochodem VW Passat drogą przez wieś. Zatrzymali go inni kierowcy, wezwali policję. 13 września przed Sądem Rejonowym w Myszkowie oskarżony przyznał się, że pił alkohol i jechał samochodem. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją rodzinną, opieką nad chorą matką. Został zatrzymany przez innych kierujących, gdyż „jechał wężykiem”. Stwierdzony wynik poziomu alkoholu u zatrzymanego wyniósł prawie 3 promile. 11.11.2021 11:19    1
Reklama
#AniJednejWięcej DZIŚ W MYSZKOWIE
#AniJednejWięcej DZIŚ W MYSZKOWIE
Wczoraj w sobotę 6 listopada wielka demonstracja pod hasłem #AniJednejWięcej przeszła ulicami Warszawy, ale dziesiątki mniejszych w wielu miastach w całej Polsce. Również w Pszczynie gdzie żyła i zmarła 30 letnia Iza, najgłośniejsza, ale raczej nie pierwsza ofiara wyroku TK Julii Przyłębskiej i polityków prawicy, głównie PiS-u, którzy zgotowali kobietom ten los. Nie brakowało demonstracji w średniej wielkości miastach, jak Częstochowa, są kolejne zapowiadane również na kolejne dni. Dzisiaj w Myszkowie o godz. 18.00 zgromadzenie spontaniczne pod hasłem "Masz Milczenia" MDK. 07.11.2021 11:06    2
Reklama
Reklama
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
(Zawiercie) Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Rada Miejska podczas nadzywyczajnej sesji 13 kwietnia podjęła uchwałę ws. sprzedaży budynku Agencji Rozwoju Zawiercia przy ul. Technologicznej. W trakcie tego posiedzenia radni rozpatrywali też projekt uchwały dotyczący przeniesienia ARZ do Willi Erbego przy ul. Leśnej. Pomysł ten nie znalazł jednak poparcia u wystarczającej liczby radnych – 8 radnych było „za”, 8 zagłosowało „przeciw”. W dyskusji mówiono między innymi o tym, że zabytkowy budynek w centrum miasta mógłby zostać przeznaczony na cele kulturalne, a nie biurowe. 15.10.2021 14:33    2
Reklama
Reklama
RADNY RAJCZYK WYGRAŁ PRZETARG. STRACI MANDAT?
RADNY RAJCZYK WYGRAŁ PRZETARG. STRACI MANDAT?
(Poraj) Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie w gminie Poraj. W trakcie wrześniowego posiedzenia Komisja Rewizyjna zajmowała się gminnym przetargiem na wyposażenie Centrum Integracji Społecznej w Poraju. W kilku częściach tego zamówienia przetarg wygrał porajski radny Bartosz Rajczyk. Niedawno ktoś zwrócił na to uwagę. Prawdopodobnie był to jeden z członków Rady Gminy, należący do klubu, w którym na początku kadencji był też radny Rajczyk. Wójt Katarzyna Kaźmierczak nie widzi w tym przypadku złamania prawa, ale swoją opinię opiera tylko na Prawie zamówień publicznych, z pominięciem Ustawy o Samorządzie gminnym. Z kolei radny Bartosz Rajczyk przekazał nam, że przed przystąpieniem do przetargu szukał informacji, czy może brać w nim udział i z informacji, które udało mu się wówczas uzyskać wynikało, że wszystko jest w porządku. Radny sądzi, że nie doszło do złamania prawa, ale byłby gotów zrzec się mandatu, jeśli inne organy – np. wojewoda – wyraziliby swoje wątpliwości w tej sprawie i gdyby mieszkańcy źle to odebrali. 15.10.2021 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama