Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
ZostajeMY! a Zawiercie?
ZostajeMY! a Zawiercie?
(Częstochowa) W całej Polsce odbyły się 10 października demonstracje sprzeciwu po wyroku pseudo Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który w swoim orzeczeniu przypieczętował prawny POLEXIT. Niemożliwe jest bowiem pozostawanie Polski w UE przy jednoczesnym nieprzestrzeganiu prawa unijnego, przyjętego traktatami również przez Polskę. Demonstracje były w całej Polsce. A w Myszkowie, Zawierciu wstydliwa dla wszystkich partii opozycyjnych cisza. Byliśmy więc w Częstochowie. 11.10.2021 17:15    1    3
Reklama
Reklama
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Jak udało nam się ustalić, najbliższy patrol drogówki, jaki był wysłany na ulicę Polną w Zawierciu na miejsce podjechał o 21:25. Policjanci wysiedli i podeszli do samochodu marki Suzuki. „Miał on włączone światła mijania oraz uruchomiony silnik. Z pojazdu, od strony kierującego wysiadła kobieta, którą okazała się Agnieszka Pieńkowska-Szekiel- sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie. Została ona poddana dwukrotnemu badaniu stanu trzeźwości przy użyciu analizatora wydechu Alko-Sensor IV CM”- czytamy w uzasadnieniu decyzji z 5 maja 2021 o umorzeniu śledztwa. Prokurator Ewa Kuźmicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”. I nakazała zwrócenie sędzi Pieńkowskiej-Szekiel dwóch dowodów rzeczowych: prawie pustych butelek po winie o pojemności 250 i 187 ml, zawierających „śladowe ilości cieczy” -jak czytamy w decyzji PO Zamość. 24.09.2021 14:32    1
Reklama
Reklama
Reklama
GRUPA MIESZKAŃCÓW CHCE, BY GMINA PRZEJĘŁA ZAMEK
GRUPA MIESZKAŃCÓW CHCE, BY GMINA PRZEJĘŁA ZAMEK
(Morsko, Skarżyce) Część mieszkańców Morska (położonego na terenie gminy Włodowice) stara się, aby zamek Bąkowiec (nazywany zarówno Zamkiem Bąkowiec w Morsku, jak i zamkiem w Skarżycach) przejęła gmina Włodowice. Sprawa jest o tyle ciekawa, że administracyjnie teren zamku leży w granicach Zawiercia, choć kiedyś należał do Włodowic. Nieco bardziej skomplikowana jest kwestia „odzyskania” przez gminę zamku, bo przez ostatnie sto lat miał on swoich prywatnych właścicieli, nie był własnością gminy. Mieszkańcy zamierzają skierować w tej sprawie pismo do Ministerstwa Kultury, z kolei wójt Włodowic zdaje się nie podzielać optymizmu mieszkańców w sprawie przejęcia zamku lub – bo taki pomysł również się pojawił – odłączenia Morska od Włodowic i włączenia sołectwa do Zawiercia. 24.09.2021 09:15    1
Reklama
W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW
W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW
W sobotę przed sądami w Częstochowie odbyła się pikieta organizowana przez Komitet Obrony Demokracji w obronie sędziów szykanowanych dyscyplinarkami, odsunięciem od orzekania za to, że respektują prawo Unii Europejskiej. Wśród szykanowanych sędziów znalazł się sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Adam Synakiewicz. 19.09.2021 15:30    1    1
Reklama
Reklama
W OBRONIE SĘDZIEGO SYNAKIEWICZA
W OBRONIE SĘDZIEGO SYNAKIEWICZA
(Częstochowa) Komitet Obrony Demokracji organizuje 18 września o godz. 18:00 co miesiąc demonstrację w obronie sędziów odsuniętych od orzekania, z których najbardziej znani są sędzia Igor Tuleja, Paweł Juszczyszyn i sędzia Beata Morawiec. Niedawno do represjonowanych sędziów dołączył Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Adam Synakiewicz, decyzją Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro zawieszony na miesiąc w orzekaniu. Sędzia Adam Synakiewicz zastosował wyrok TSUE uznając, że sędzia Iwona Służałek-Pilarska z Sądu Rejonowego w Zawierciu rekomendowana do nominacji sędziowskiej przez tzw. neo-KRS, a więc sąd nie był właściwie obsadzony. Sędzia Adam Synakiewicz rozpoznając apelację od wyroku SR Zawiercie uznał, że zachodzi tzw. bezwzględna przyczyna odwoławcza i uchylił wyrok do ponownego rozpoznania. 18.09.2021 12:12    1
Reklama
Reklama
Reklama
RADNI NIE ZGODZILI SIĘ NA DRASTYCZNY WZROST OPŁAT ZA ODPADY
RADNI NIE ZGODZILI SIĘ NA DRASTYCZNY WZROST OPŁAT ZA ODPADY
(Zawiercie) Podczas sierpniowej sesji jednym z rozpatrywanych przez Radę Miejską projektów uchwał była zaproponowana przez Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego podwyżka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do 36 zł miesięcznie od osoby. Obecnie stawka wynosi 19,50 zł, a więc proponowana podwyżka wynosi 84%. Zdecydowana większość zawierciańskich radnych nie poparła tej propozycji. Większość, ale nie wszyscy – 3 osoby głosowały „za”. Podwyżka cen śmieci to nie jedyny pomysł prezydenta Konarskiego, który odrzucili radni – podobnie było z budową nowej siedziby biblioteki w centrum miasta oraz wydaniem 175 tysięcy złotych na upiększanie miasta np. kwiatami przy ulicznych latarniach. 17.09.2021 09:10
Reklama
SĄD ZAKOŃCZYŁ PROCES BOŻENY G.  WYROK  W CZWARTEK
SĄD ZAKOŃCZYŁ PROCES BOŻENY G. WYROK W CZWARTEK
Ten artykuł ukazał się w Kurierze Zawierciańskim nr 34 z 20-08-2021: (Zawiercie) 12 sierpnia odbyła się rozprawa w procesie karnym Bożeny G. oskarżonej o sfałszowanie regulaminu dodatków motywacyjnych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu. Bożena G. była wtedy dyrektorką poradni. Od sierpnia 2021, czyli gdy już od dawna toczył się jej proces, została dyrektorką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Obie instytucje nadzoruje Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Proces szybko się zakończył. 12 sierpnia podczas rozprawy przed Sądem Rejonowym w Zawierciu sędzia Paweł Cisowski wysłuchał 3 świadków, pracowników poradni i ogłosił zakończenie przewodu sądowego. Na czwartek 19 sierpnia Sąd zapowiedział ogłoszenie wyroku. 12.09.2021 14:52
Reklama
SFAŁSZOWAŁA DOKUMENT. SĄD JEDNAK BARDZO ŁAGODNY
SFAŁSZOWAŁA DOKUMENT. SĄD JEDNAK BARDZO ŁAGODNY
(Zawiercie) Bożena G., była dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu była oskarżona o sfałszowanie Regulaminu przyznawania dodatków motywacyjnych w poradni, którą kierowała. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pracownic Małgorzata Podsiadło-Dyczko właśnie na podstawie tego dokumentu została dodatku pozbawiona. Złożyła skargę do Państwowej Inspekcji Pracy, a ta po kontroli nakazała wypłatę większej części zaległego dodatku. Ale pojawiło się podejrzenie, że dokument, na podstawie którego dodatek został kobiecie odebrany został sfałszowany, bo choć miał powstać w roku 2013, to pieczątki na nim były… z roku 2019. Kiedy Bożena G. została ponownie dyrektorem PPP. Z zawiadomienia Inspekcji Pracy sprawą zajęła się prokuratura, akt oskarżenia szybko trafił do sądu. 21 stycznia 2021 Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał wyrok nakazowy, nakładając na oskarżoną 3000 zł grzywny. Ale oskarżona złożyła sprzeciw od wyroku, i sprawa była rozpoznawana w zwykłym trybie. Pisaliśmy tydzień temu o tym procesie w artykule „Sąd zakończył proces Bożeny G. Wyrok w czwartek”. I rzeczywiście, 19 sierpnia orzekający w sprawie sędzia Paweł Cisowski wydał wyrok potwierdzający, że do przestępstwa doszło. Ale warunkowo umorzył postępowanie karne z okresem próby wynoszącym 2 lata. Oskarżona Bożena G. ma zapłacić tylko 130 zł kosztów procesu i opłat. 12.09.2021 14:03
Reklama
Reklama
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Prokurator Ewa Kuźnicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”. 10.09.2021 10:25    5    3
Reklama
Reklama
POSTANOWIENIE STAROSTY UCHYLONE PRZEZ WOJEWODĘ
POSTANOWIENIE STAROSTY UCHYLONE PRZEZ WOJEWODĘ
(Myszków) Na początku października 2020 Wojewoda Śląski postanowił uchylić sierpniowe postanowienie Starosty Myszkowskiego. Związane było ono z problemem mieszkańców ul. Strażackiej w Myszkowie, którzy bez zgody Starosty nie mogą podłączyć się do gazu. Uliczka, o której mowa jest „niczyja” – ma nieuregulowany stan prawny. Aby przeprowadzić inwestycję, musi zostać wydana decyzja o ograniczeniu sposobu korzystania z działki. Taka decyzja została wydana, gdy budowano gazociąg i podłączano jeden dom – przedsięwzięcie uznano wtedy za inwestycję celu publicznego. Jednak przyłączenia dwóch kolejnych domów Starostwo Powiatowe w Myszkowie już nie traktuje jako zaspokojenia interesu publicznego, tylko prywatnego. Teraz Starosta Myszkowski będzie musiał ponownie przemyśleć tę kwestię i wydać kolejną decyzję. 03.09.2021 15:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama