Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 23:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Jak głosowała w wyborach polska wieś?
Jak głosowała w wyborach polska wieś?
Według spisu wyborców na wsiach jest mniej głosujących niż w miastach, ale również są oni istotni dla tego, jaki jest oddany na kandydata procent głosów. Jakie podjęli wybory? 27.05.2025 14:20
Reklama
Reklama
Piątek, 23 maja - kolejny dzień #KobietyNaWybory na trasie przez Śląsk!
wybory prezydenckie II tura 1 czerwca:
Piątek, 23 maja - kolejny dzień #KobietyNaWybory na trasie przez Śląsk!
Akcję "Kobiety z Trzaskiem!" organizują przez całą kampanię wyborczą znane polityczki, przedsiębiorczynie, kobiety nauki, sztuki, artystki i gosposie domowe. Kobiety niezależne i te ceniące tradycyjną rolę kobiety w rodzinie. Gdzie i kiedy możesz je spotkać? 22.05.2025 19:36
Reklama
Reklama
Reklama
Znane kobiety za Trzaskiem! Zobacz gdzie możesz z nimi porozmawiać!
wybory prezydenckie II tura 1 czerwca:
Znane kobiety za Trzaskiem! Zobacz gdzie możesz z nimi porozmawiać!
Akcję "Kobiety z Trzaskiem!" organizują przez całą kampanię wyborczą znane polityczki, przedsiębiorczynie, kobiety nauki, sztuki, artystki i gosposie domowe. Kobiety niezależne i te ceniące tradycyjną rolę kobiety w rodzinie. Gdzie i kiedy możesz je spotkać? 22.05.2025 09:18
Reklama
Apeluję do Polek i Polaków!
wybory prezydencie II tura 1 czerwca:
Apeluję do Polek i Polaków!
Adam Sroka, działacz opozycyjny Solidarności, przed II turą wyborów prezydenckich: Proszę, przeczytaj do końca co mam Ci do powiedzenia! 22.05.2025 09:14
Reklama
Reklama
Rafał Trzaskowski w Sosnowcu i Częstochowie
II tura wyborów prezydenckich:
Rafał Trzaskowski w Sosnowcu i Częstochowie
Pod hasłem "Czas działać – czas rozmawiać o przyszłości!" odbędą się we wtorek 20 maja dwa spotkania z Rafałem Trzaskowskim w naszym regionie. Niestety znowu nic o Myszkowie, Zawierciu. Trzaskowski będzie w Sosnowcu i Częstochowie. 19.05.2025 17:51    2
Reklama
Reklama
Reklama
KTO WYGRAŁ W PIERWSZEJ TURZE WYBORY PREZYDENCKIE W ZAWIERCIU  I POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM. MAMY WYNIKI
KTO WYGRAŁ W PIERWSZEJ TURZE WYBORY PREZYDENCKIE W ZAWIERCIU I POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM. MAMY WYNIKI
Znamy oficjalne, podane przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki wyborów prezydenta RP, w pierwszej turze, w Zawierciu i powiecie zawierciańskim. 19.05.2025 06:28
Reklama
W NIEDZIELĘ WYBORY. BITWA O PAŃSTWO Z KARTONU?
Odpady z budowy DK91 lądują w starorzeczu Warty:
W NIEDZIELĘ WYBORY. BITWA O PAŃSTWO Z KARTONU?
W najbliższą niedzielę 18 maja I tura wyborów prezydenckich. Dogrywka jest wręcz oczywista, gdyż żaden z kilkunastu kandydatów do najwyższego urzędu w państwie, w żadnym z sondaży, nie miał szans na zwycięstwo w I turze. Przy urnach na pewno spotkamy się więc 1 czerwca na II turze wyborów. W niedzielę wieczorem dowiemy się, kto w niej się znajdzie. I choć Rafał Trzaskowski nieprzerwanie jest liderem sondaży i raczej nic nie zagrozi w jego przejściu do II tury, to już zwycięstwo w II turze nie jest tak oczywiste. To z kim Trzaskowski się zmierzy. Z perspektywy małych powiatów, do których przyjechali tylko trzecio- (Mentzen) piąto- (Hołownia) sondażowi kandydaci i jeszcze jeden z końcówki tabeli patrzymy na tę kampanię z niego innej perspektywy i na co innego zwracamy uwagę. 16.05.2025 19:51
Reklama
SZYMON HOŁOWNIA w ZAWIERCIU: X,Fb, TikTok TYLKO DLA DOROSŁYCH!
Wybory Prezydenckie 18 maja:
SZYMON HOŁOWNIA w ZAWIERCIU: X,Fb, TikTok TYLKO DLA DOROSŁYCH!
Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu RP, który chce zostać Prezydentem Rzeczypospolitej w Zawierciu mówił sporo o bezpieczeństwie Polski. Ale o tym mówią wszyscy kandydaci, choć są i tacy, którzy bezpieczeństwo widzą we współpracy z Rosją. Hołownia w tym temacie ma twardy kręgosłup i na spotkaniach z wyborcami (relacjonowaliśmy już to w Częstochowie z marca) mówi, że mamy dobre i mocne sojusze (NATO, UE). W Częstochowie ciekawie określił miejsce Polski jako Kraju Bałtyckiego, podkreślając rolę współpracy z nowymi członkami NATO: Szwecją, Finlandią oraz krajami bałtyckimi. W Zawierciu Hołownia dużo więcej mówił o bezpieczeństwie cyfrowym dzieci i młodzieży. Zapowiedział, że będzie zabiegał -jako Prezydent RP- lub dalej jako poseł i lider Polski 2050 o wprowadzenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych, a ze smartfonów w szkołach „przynajmniej do 6 klasy”. Zebrany tłum nagrodził te deklaracje oklaskami. 15.05.2025 12:56    1
Reklama
Reklama
Nowy firm Akcji Demokracja: SILNA ARMIA
Wybory Prezydenckie 18 maja:
Nowy firm Akcji Demokracja: SILNA ARMIA
Kolejny, i pewnie już ostatni film akcji zachęcającej do udziału w wyborach prezydenckich, które już w niedzielę 18 maja. 15.05.2025 12:14
Reklama
Reklama
STREFY SZARIATU. ZNALEŹLIŚMY KILKA W POLSCE!
Szukamy stref szariatu w Polsce:
STREFY SZARIATU. ZNALEŹLIŚMY KILKA W POLSCE!
Są takie miejsca w Polsce, gdzie prawo nie działa, Państwo jest słabe lub nieobecne. Każdy robi co chce, demolując przestrzeń publiczną, albo niszcząc bezkarnie przyrodę. Już 18 maja 2025 I tura wyborów prezydenckich, więc warto mówić i pokazywać gdzie albo w jakich sytuacjach Państwo zawodzi, gdzie Policja, czy inne służby utrzymywane z podatków albo nie chce się pokazywać, albo są rażąco nieudolne. Przewrotnie używamy hasła o strefach szariatu, którymi lubi straszyć prawica tzw. „narodowa”, ze to miejsca w świecie, gdzie nie działa prawo krajowe tylko islamskie przepisy religijne, gdzie nie zapuszcza się Policja, albo wcale ma nie mieć wstępu. Prawica, niektórzy kandydaci na Prezydenta RP lubią straszyć imigrantami, islamem, „obcymi” i ostrzegają nas (straszą!) powstaniem „stref szariatu” na wzór rzekomo już istniejących takich enklaw w Szwecji, Niemczech czy Francji. 10.05.2025 17:53    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama