Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 5 grudnia 2025 08:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
cuda nad urną? Dziwne wyniki w wielu komisjach w II turze:

DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?

Coraz więcej doniesień napływa z całej Polski o dziwnych anomialiach, lub nawet oszustwach wyborczych i to zawsze na korzyść Karola Nawrockiego. Dziennikarze różnych redakcji, w tym Gazety Wyborczej donoszą o kolejnych komisjach wyborczych, np. z Krakowa, ale też mniejszych miejscowości jak Olesno (Opolszczyzna) gdzie Rafał Trzaskowski miałby pomimo wyższej w II turze frekwencji zdobyć mniej głosów niż w turze I. To wydaje się nie tylko nieprawdopodobne, ale wręcz niemożliwe. Skala oszustw wyborczych może być spora, ale nie wiemy, czy wpłynęłaby na ostateczny wynik wyborów. A my porównaliśmy wyniki I i II tury wyborów w powiatach myszkowskim i zawierciańskim. Czy są tu Obwodowe Komisje Wyborcze w których działy się „cuda nad urną”, albo „cuda nad protokołem”?
DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?
Wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki popierany przez PiS. Ale nie milkną sprawy jego przeszłości, kontaktów osobami ze świata przestępczego. Przed II turą Onet opublikował artykuły, w których świadkowie twierdzą, że Prezydent Elekt był sutenerem, miał dostarczać prostytutki do Grand Hotelu w Sopocie, gdzie był szefem ochrony.

Autor: Sekcja gimnastyczna

Podziel się
Oceń

 

Już po wyborach. W chwili triumfu Rafał Trzaskowski gdy zobaczył wyniki sondażu exit pole zwrócił się przede wszystkim do wyborców Karola Nawrockiego. Że przede wszystkim ich będzie chciał przekonać, że będzie prezydentem wszystkich Polek i Polaków, a wyborców drugiej strony nawet bardziej.  Z kolei Karol Nawrocki jeszcze podczas wieczoru wyborczego zapowiedział, że będzie zwalczał rząd Donalda Tuska i dążył do jego obalenia.  Właściwie zapowiedział, że będzie zwalczał połowę Polski, tę mikroskopijnie mniej liczną w tych wyborach połowę. 

Powiat Zawierciański


Poręba. Tu zawsze wygrywa KO i teraz Trzaskowski

W Porębie Rafał Trzaskowski wygrał w I i II turze. W I było to 39,12% w II 56,43%. Zarówno w I i II turze w mieście Poręba Rafał Trzaskowski przegrał z Nawrockim tylko w OKW która mieściła się w remizie OSP przy ul. Kopernika.

Oczywiście w sieci nie brakuje memów wyśmiewających Rafała Trzaskowskiego. Widać jednak spore różnice: Trzaskowski jest wyśmiewany za to, że przegrał, a Nawrocki za swoją szemraną, po części przestępczą przeszłość
Zawiercie: wygrywa Trzaskowski. Rządzi PO

Zawiercie to miasto, w którym Koalicja Obywatelska rządzi od kwietnia 2024 po wygranych wyborach przez Annę Nemś, byłą posłankę PO. W wyborach samorządowych Nemś wyraźnie pokonała populistę Łukasza Konarskiego, którzy rządził przed nią. Nie da się wyliczyć, jaki wpływ rządy nowej Prezydentki Zawiercia miały na wynik wyborów Prezydenta RP, ale porównując to do Myszkowa, da się zauważyć pewną regułę. W Myszkowie wybory samorządowe wygrał wieloletni burmistrz Włodzimierz Żak, bezpartyjny (był kiedyś członkiem PO), który w wyborach w kwietniu 2024 pokonał popieranego przez PiS Tadeusza Bartnika o symboliczne 21 głosów. A teraz, po równo roku mniej więcej, w Myszkowie wygrywa wybory prezydenckie Karol Nawrocki. Może zemścił się brak wyrazistości obecnego burmistrza, który częściej pokazywał się z politykami PiSu niż z politykami Koalicji 15 Października?

Ale wróćmy do Zawiercia: Rafał Trzaskowski wygrywa tu w II turze, choć zwycięstwo, jak na całkiem spore miasto nie jest druzgoczące: Trzaskowski 52,18% Nawrocki 47,82% W I turze R. Trzaskowski prowadził w peletonie zdobywając 35,20%, Nawrocki 28,53%, Mentzen 13,11%, a Braun 5,83%. Za Braunem w I turze ułożyli się pozostali antyfaszystowscy kandydaci: Szymon Hołownia (ten odwiedził Zawiercie) 4,83%, Magdalena Biejat 4,78%, Anrian Zadberg 4,30%, Joanna Senyszyn 1,11%. Nie widać anomalii pomiędzy I i II turą w Zawierciu.

MEMY atakujące Rafała Trzaskowskiego mają na celu wyłącznie obrażać, nawet gdy już przegrał wybory. Nie odnoszą się do cech czy zachowań. Obrażają dla samego obrażania
Irządze. Jeden z najwyższych wyników Nawrockiego

W II turze Rafał Trzaskowski dostał tu tylko 336 (21,92%) ogłosów na Karol Nawrocki 1197 78,08%). Nie widać anomalii, w II turze Trzaskowski zwykle podwoił wynik.

Kroczyce. Jak w Żarkach 40/60 dla NAWROCKIEGO. Ale mamy nowe „KOŃSKIE”!

Gmina Kroczyce sąsiaduje z Żarkami w Powiecie Myszkowskim o głosuje podobnie. W II turze Rafał Trzaskowski dostał tu poparcie 1363 wyborców (38,44%) a Karol Nawrocki 2183 61,56%. Same Kroczyce dały mu wynik zbliżony do wyniku w całej Polsce w II turze: 49,01 %. Ogłaszamy więc wszem i wobec, że mamy nasze, nowe Końskie. Mała wioska Kroczyce dała bardzo reprezentatywny wynik wyborów Prezydenta RP!

W I turze R. Trzaskowski miał 22,24% poparcia w gminie Kroczyce, Nawrocki aż 36,83%. Mentzen był trzeci, więc ponownie tak jak w sąsiednich Żarkach. Anomalii w wynikach wyborów nie widać.

Łazy podzielone jak cała Polska

Gmina Łazy podzieliła się dokładnie tak jak cała Polska. W II turze stolica gminy zagłosowała za Rafałem Trzaskowskim, choć nie wszystkie dzielnice. Kto głosował w MOK (52,58% za Trzaskowskim) albo w Szkole nr 1 (54,72% Trzaskowski) głosował jak duże miasta. W SP 3 (dwie komisje) wygrywał K. Nawrocki (48,70% i 45,53 dla Trzaskowskiego). W II turze minimalnie Rafał Trzaskowski wygrał w Rokitnie Szlacheckim, Ciągowicach i Turzy. W całej gminie jednak wyraźnie przegrał zdobywając 46,92% głosów, Karol Nawrocki 53,08%. Rozkład głosów pomiędzy I i II turą nie budzi wątpliwości.

Gmina Ogrodzieniec. Analogia jak w Łazach

W gminie Ogrodzieniec podziały mamy podobne jak w Łazach. Rafał Trzaskowski wygrywa wyraźnie 54,35% w większej komisji w MGOKiS a przegrywa w OKW mieszczącej się w szkole 46,83%. W sołectwach Trzaskowski wygrywa jeszcze w Kiełkowicach 51,80%. W innych sołectwach przegrywa. W całej gminie Rafał Trzaskowski w II turze zdobywa 45,66% a Karol Nawrocki 54,34% głosów.

Pilica. 71,43% na Nawrockiego w II turze

Rafał Trzaskowski zdobywa w gminie Pilica, tradycyjnie rolniczej, 2857% głosów w II turze (1339 głosów). W I miał wynik 796 głosów i 17,59%. W I turze nieznacznie wyprzedził go S. Mentzen który zdobył w Pilicy 18,16%. W II turze wyborów Rafał Trzaskowski odnotował jak na gminę, gdzie go nie chcą na prezydenta całkiem dobry wynik w Pilicy, w komisji w SP1 obejmującej Pilicę, Zarzecze i Biskupice: 42,51%.

Anomalii w głosowaniu w gminie nie widać.

W Szczekocinach prawie 70% na Nawrockiego

Dokładnie 69,22% głosów w II turze w gminie Szczekociny zdobył Karol Nawrocki, R. Trzaskowski 30,78%. Choć same Szczekociny, mimo afer z zakopywaniem tu setek ton odpadów za rządów PiS, co zamieniło rolniczą gminę w strefę zagrożeń ekologicznych poparły Rałała Trzaskowskiego bardziej niż wioski (W Szczekocinach Trzaskowski dostał w komisjach średnio 40% głosów), to nas zaskakuje wysokie poparcie dla Nawrockiego (prawie 76%) np. w Bonowicach które najbardziej ucierpiały z powodu zakopanych tu odpadów.

Włodowice. 60/40 dla Nawrockiego

W II turze mieszkańcy gminy Włodowice oddali 1801 głosów 61,09% na K. Nawrockiego i 38,91% 1147 głosów na Rafała Trzaskowskiego. Najwięcej, bo 45,05% wyborców zagłosowało na Trzaskowskiego w Rudnikach, a to już prawie Zawiercie, Morsku 44,09% i w Hucisku 40,20%. Najgorszy wynik R. Trzaskowski zanotował w Zdowie: 17,44%.

Żarnowiec: powiatowy rekord poparcia dla Nawrockiego

W gminie Żarnowiec Karol Nawrocki ma powiatowy rekord poparcia. Zagłosowało na niego w II turze 78,54% wyborców, w sumie 2027. Rafał Trzaskowski dostał 21,46% 554 głosy. W I turze choć ze słabym wynikiem 11,12% T. Trzaskowski był dopiero trzeci. 20,48% dostał w I turze Sławomir Mentzen.

Trzaskowski pomimo bardzo słabego wyniki w gminie Żarnowiec, zdołał w II turze zebrać głosy innych demokratycznych kandydatów. W I turze miał 270 głosów, w II 554. Były w II turze takie sołectwa które w ponad 80% na nawet w ponad 90% zagłosowały na Karola Nawrockiego:

Otola 91,20%, Koryczany 81,20%, Jeziorowice 87,50%, Łany Średnie 80,74%, Małoszyce 80, 63% za Karolem Nawrockim.

Powiat Myszkowski

Gmina Koziegłowy

To gmina w której w I turze Rafał Trzaskowski dostał 1509 głosów, a w w drugiej 2887 (37,88%). W Gminie zdecydowanie wygrał Karol Nawrocki i anomalii jaką opisują media ogólnopolskie nie zauważyliśmy. We wszystkich OKW Trzaskowski zbierał więcej głosów niż w I turze. Co więcej, choć Nawrocki w I i II turze w całej gminie wyraźnie wygrywa, to zarówno w I jak i w II turze Rafał Trzaskowski wygrał samych Koziegłowach w komisji wyborczej w MOKu, a w komisji w Zespole Szkół wygrał w I turze nad Nawrockim, a w II wygrał tu z kolei K. Nawrocki. To bardzo ciekawe, że w gminie Koziegłowy, w mateczniku PiS Rafał Trzaskowski wygrywa w stolicy gminy w jednej komisji w obu turach, zdobywając w II turze 51,08% głosów (komisja nr 4 w MOK Koziegłowy)

Myszków. W I i II turze Trzaskowski nieznacznie przegrywa.

W I turze wynik Rafała Trzaskowskiego w Myszkowie był tylko nieznacznie gorszy (4372 głosy) od wyniku Karola Nawrockiego (4490). Choć w II turze R. Trzaskowski dostał w Myszkowie 7300 głosów, to było to tylko 47,16%. K. Nawrocki 8175. Widać, że głosy oddane w I turze na Brauna, Mentzena, Biejat czy Senyszyn lub Jakubiaka podzieliły się niemal po równo pomiędzy Nawrockim i Trzaskowskim, z lekką, niemal 3% przewagą Nawrockiego. Anomalii pomiędzy I i II turą nie zauważamy.

Niegowa. Trzaskowski podwoił wynik z I tury. Ale sromotnie w Niegowie przegrywa

Niegowa zawsze głosuje na PiS i inne partie prawicowe, zwłaszcza te antyunijne. To specyfika tej gminy, jak i wielu gmin rolniczych, które najbardziej zyskały na wejściu Polski do UE i korzystają dalej. Ale już w referendum w którym Polki i Polacy zdecydowali o wejściu do UE, mieszkańcy Niegowy byli przeciwko.

W I turze w całej gminie Rafał Trzaskowski zdobył 319 głosów i niecałe 11% ogółem. Zajął dopiero 3 miejsce za Nawrockim i Mentzenem, nieznacznie tylko wyprzedzając Grzegorza Brauna (274). W II turze Rafał Trzaskowski wynik podwoił zdobywając 663 głosy (21,07%), ale zdecydowane zwycięstwo odniósł K. Nawrocki 2483 głosy, 78,93% głosów.

Poraj. Jedynie tu Trzaskowski wyraźnie wygrywa w I i II turze!

W gminie Poraj Rafał Trzaskowski wyraźnie wygrał w I turze 35,84% i w drugiej 54,29%. W II turze z Nawrockim przegrał jedynie w Jastrzębiu zdobywając 43,29%. W innych miejscowościach poparcie dla Rafała Trzaskowskiego dochodziło do najlepszych wyników dużych miast i aglomeracji. Najwyższy wynik T. Trzaskowski uzyskał w II turze w sołectwie Masłońskie 61,84%, i kolejno w Żarkach-Letnisko 58,53%. Po 55,15% i 54,01 Trzaskowski zdobył w dwóch komisjach w Poraju.

Żarki. „Prawie” 40/60 dla Nawrockiego

W I turze Rafał Trzaskowski zdobył w gminie Żarki 987 (21,51%) głosów, w drugiej 1744 (38,43%) głosów. Anomalii nie zauważyliśmy.


Gdzie w Polsce są podejrzenia o fałszowanie wyników wyborów?

O dziwnych sytuacjach w II turze, gdzie w niektórych miastach Karol Nawrocki zdobył nagle po kilkaset procent więcej głosów pisze Wyborcza.pl:

Cudowne zwycięstwa Nawrockiego w wielu komisjach w Polsce. Skąd nagłe wzrosty liczby głosów?

Cytujemy fragment: „W czwartek rano (5.06) opisaliśmy zaskakujące wyniki w drugiej turze wyborów prezydenckich w komisji nr 95 w Krakowie. Okazało się, że Trzaskowski, który miał w pierwszej turze blisko trzykrotnie lepszy wynik niż Karol Nawrocki, w drugiej nie tylko nie powiększył go, ale jeszcze stracił kilkanaście głosów. Tymczasem jego kontrkandydatowi przybyło ich niemal pięciokrotnie. I to wszystko w platformerskiej dzielnicy. 

Okazuje się, że to nie był wyjątek, a takich "cudów" było znacznie więcej, prawie we wszystkich regionach Polski. Skoki w wynikach Karola Nawrockiego względem pierwszej tury wynoszą nawet 400 proc., a żeby osiągnął taki wynik, musieliby zagłosować na niego nie tylko wszyscy, którzy oddali głos na kandydatów spoza PO-PiS, ale i nawet część wyborców Rafała Trzaskowskiego.” -piszą Jarosław Sidorowicz i Milena Kuchnia. 

Zaskakujący zwrot akcji przy urnach. Nawrockiemu przybyło kilkaset procent poparcia w komisjach w Strzelcach Opolskich i Oleśnie

Pisze Magdalena Kozioł: „W dwóch komisjach na Opolszczyźnie na Karola Nawrockiego musieliby zagłosować nie tylko wyborcy Grzegorza Brauna czy Sławomira Mentzena, ale też ci, którzy oddali głos na Szymona Hołownię, Magdalenę Biejat czy Joannę Senyszyn. Podobnie sytuacja wygląda w dolnośląskiej Kamiennej Górze.

W II turze wyborów prezydenckich w komisji nr 9 w Strzelcach Opolskich kandydujący z poparciem PiS Karol Nawrocki dostał 389 proc. więcej głosów niż w I turze.

W gminie Olesno w komisji nr 3 - 368 proc. więcej. 

Z kolei w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku - 211 proc.

To kolejne przypadki cudu nad urną. Pierwszy opisała "Wyborcza" z komisji nr 95 przy ul. Stawowej na krakowskim Prądniku Białym.

Głosy wyborów z komisji, które podały bardzo dziwne, nieprawdopodobne wyniki nie zostaną jednak przeliczone ponownie, gdyż PKW nie ma takich uprawnień. Ponowne liczeni głosów może nakazać tylko Sąd Najwyższy, a ten jest od lat sparaliżowany. Pewnie więc nigdy się nie dowiemy, czy cuda nad protokołami były tylko wpadkami, czy był to proceder celowego fałszowania wyborów tak, aby wygrał kandydat PiS.
 

Pisze Agnieszka Kublik z Wyborcza.pl, cytujemy:

„Agnieszka Kublik: Czy Pan wie, co się stało w komisji wyborczej nr 95 w Krakowie?

Rafał Tkacz, szef Krajowego Biura Wyborczego: -Wiem, że doszło do nieprawidłowości, bo sami członkowie komisji przyznali, że pomylili się przy przepisywaniu protokołu.

A pomylili się w ten sposób, że wynik Rafała Trzaskowskiego przypisali Karolowi Nawrockiemu. Okazało się, że Trzaskowski, który miał w pierwszej turze blisko trzykrotnie lepszy wynik niż Karol Nawrocki, w drugiej nie tylko nie powiększył go, ale jeszcze stracił kilkanaście głosów. Tymczasem jego kontrkandydatowi przybyło ich niemal pięciokrotnie. I to wszystko w platformerskiej dzielnicy.”

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Czytelnik 06.06.2025 20:50
Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu Elon Musk obrażał polskiego ministra, pisząc "mały człowieku, siedź cicho"? Teraz, gdy Musk publicznie naparza się z Donaldem Trumpem, Sikorski napisał: "widzisz wielki człowieku, polityka jest trudniejsza niż myślałeś".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: Jarosław Mazanek, dziennikarzTreść komentarza: Jeżeli mamy przewidywać co będzie dalej, to jest dość oczywiste, że Minister Klimatu i Środowiska odrzuci sprzeciw stowarzyszenia. Jako dziennikarz brałem udział w konferencji na Stadionie Śląskim w temacie szans na rozwój przysłu zbrojeniowego w woj. śląskim w alternatywie do górnictwa węgla. Miałem tam okazję mówi o tym, jak dużą szansą dla północnej części województwa są złoża w Myszkowie, Porębie i Łazach, również dla celów niezależności surowcowej, w surowcach stategicznych. Lej depresyjny w Myszkowie nie wystąpi a w Zawierciu, choć przyszła kopalnia może wymagać odwadniania, to nie w takim stopniu jak Pomorzany w Bukownie. Supełnie inna stuktura geologiczna. Trzeba mieć trochę zaufania do wiedzy polskich specjalistów: geologów, hydrologów i górników. Czy znajdą pracę rórnicy z Myszkowa i Zawiercia? Na pewno tak. Albo z podmyszkowskich wiosek, z Kroczyc, Irządz, ci którzy kiedyś się wyprowadzili do Dąbrowy Górniczej zaczną wracać. Kopalnie to projekty na 100 lat. Myszków i Zawiercie zystają taki bodziec rozwojowy , że dziś niesprzedawalne i tanie mieszkania będą pożądane, a ceny wzrosną. Jak do redakcji przychodzą mieszkańcy z ogłoszeniami, i narzekają, że nie mogą sprzedać mieszkania, "nie ma komu" to im się aż oczy zapalają jak słyszą o szansach na kopalnie (nawet dwie!)Data dodania komentarza: 17.11.2025, 13:34Źródło komentarza: STOWARZYSZENIE O NIEJASNYM FINANSOWANIU JUŻ PROTESTUJE PRZECIWKO KONCESJI DLA RATHDOWNEYAutor komentarza: podpisTreść komentarza: i bardzo dobrze, cynk i ołów to straszny syf i zatrucie okolicy odpady poflotacyjne gorsze nawet niż w przypadku miedzi i srebra. Pół biedy jakby to był więgiel kamienny. Pan rekaktor jest od lat zakochany w kopaniu pod ziemią i zniszczeniu zasobów wodnych pod Zawierciem i Myszkowem. W ostatnich latach szczególnie dużo mówi sięo suszy hydrologicznej, to na dodatek ryjąc w ziemi mamy sobie ten problem powiększać? Przecież jest tyle innych możliwości rozwoju zaawansowanego przemysłu na powierzchni, który też daje "bogactwo". Albo, iluż to "górników" z Zawiercia i Myszkowa dostanie pracę?Data dodania komentarza: 17.11.2025, 10:26Źródło komentarza: STOWARZYSZENIE O NIEJASNYM FINANSOWANIU JUŻ PROTESTUJE PRZECIWKO KONCESJI DLA RATHDOWNEYAutor komentarza: RadosławTreść komentarza: Radny Janoska nie pobiera diety z tytułu wykonywanych obowiązków ze starostwa, podobnie było kiedy był radnym w MiG Ogrodzieniec. Proszę sprawdzić. Warto byłoby zamieścić taką istotną informację, ponieważ jest to ewenement na skalę krajową.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 16:19Źródło komentarza: PENSJA STAROSTY „BEZ ZMIAN”? NIE DO KOŃCA. DOSTANIE 1000 ZŁ WIĘCEJ. RADNI PRZYJĘLI UCHWAŁĘ „REGULACYJNĄ”Autor komentarza: samuelTreść komentarza: cynk i ołów, najgorsza kopalnia jeśli powstanie, współczucia dla Zawiercia i okolic.Data dodania komentarza: 7.11.2025, 13:20Źródło komentarza: Polski Rząd przedłuża koncesję na badanie złóż cynku i ołowiu dla Rathdowney!Autor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Jorg nauczyciel w zawodówce z tytułem dr medycyny 😂😂😂😂Ludzie są tak durni, że słów brak 🤭Data dodania komentarza: 4.10.2025, 19:18Źródło komentarza: Dr Katarzyna Dewor odchodzi ze szpitala. Wybrała emeryturęAutor komentarza: uskiTreść komentarza: Bzdura .. redaktor nie wie o czy pisze ...Data dodania komentarza: 3.10.2025, 04:50Źródło komentarza: POLICJANTKA PREPAROWAŁA ZARZUT DEMORALIZACJI? WCZEŚNIEJ MIAŁA POBIĆ UCZNIA SZKOŁY W KROCZYCACH!
Reklama
Reklama
Reklama