Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 09:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Martyna Brożek w pierwszej linii ognia
Martyna Brożek w pierwszej linii ognia
Anna Pilarczyk (1 września) podczas LXI sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu podała do wiadomości, że w ciągu swojej dotychczasowej kadencji w ramach różnych dofinansowań pozyskała dla gminy łącznie prawie 100 milionów złotych. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i burmistrz dalej stara się nowe środki na rozwój miejscowości. Co jeszcze przyniosą sesja? Nie obyło się bez sprzeczek, w których centrum znalazła się radna Martyna Brożek. Przeanalizujmy jednak wszystko po kolei. 21.09.2023 10:14
Reklama
Reklama
SĄ  POWIATOWE AUTOBUSY ELEKTRYCZNE. ALE JAK TU WJECHAŁY BEZ TABLIC?
SĄ POWIATOWE AUTOBUSY ELEKTRYCZNE. ALE JAK TU WJECHAŁY BEZ TABLIC?
Na dziedzińcu Państwowej Straży Pozarnej w Myszkowie uważny przechodzeń może zauważyć trzy autobusy. To powiatowe elektryki, które 13 czerwca 2022 obiecał premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Myszkowie. Na zakup samochodu, razem z dotacją Powiat Myszkowski przeznaczył około 8 mln zł. Autobusy od kilku dni stoją na parkingu PSP Myszków i przeszkadzają strażakom, zajmując miejsce. Bez tablic rejestracyjnych więc prawdopodobnie nieubezpieczone. Więc jak dotarły do Myszkowa? Jazda pojazdem niezarejestrowanym bez ważnego OC grozi karą do kilku tysięcy złotych. Już nie mówiąc o odpowiedzialności, gdyby taki nieubezpieczony pojazd uczestniczył w kolizji. 16.09.2023 13:11
Reklama
Reklama
Reklama
Kobiety na wybory! Akcja polityczek KO w teraz w Myszkowie
Kobiety na wybory! Akcja polityczek KO w teraz w Myszkowie
Polityczki Koalicji Obywatelskiej prowadzą akcję „Kobiety na wybory”. Wystartował specjalny kampanijny bus, którym podróżują polityczki PO odwiedzając duże miasta, ale na szczęście również małe miasteczka. W poniedziałek 18 września o godzinie 17:00 bus akcji „Kobiety na wybory” stanie w Myszkowie przed Miejskim Domem Kultury. Wśród znanych polityczek w Myszkowie możemy się spodziewać, że będą posłanki Monia Rosa, Katarzyna Lubnauer, Izabela Leszczyna i senatorka KO Beata Małecka-Libera. Senator Małecka-Libera ponownie kandyduje do senatu z KO w okręgu 76 obejmującym Zawiercie. Choć żeby opozycja gdzieś poza Sosnowcem i Dąbrową Górniczą prowadziła jakąś kampanię trudno dostrzec. Ale kobiety mogą wybrać się do Myszkowa. 16.09.2023 09:56    5    1
Reklama
Włodzimierz Spyra zasługuje, aby mieć skwer przy Zalewie w Porębie?
Włodzimierz Spyra zasługuje, aby mieć skwer przy Zalewie w Porębie?
Teren zieleni przy ulicy Rzecznej w Porębie, od czerwca tego roku, nosi imię byłego burmistrza miasta Włodzimierza Spyry. O sprawie tej pisaliśmy w sierpniowym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego „Skwer przy Rzecznej nosi imię byłego burmistrza. Zabawne, właśnie tam był zatrzymany po pijanemu!" (kurierzawiercianski.pl). Przypomnieliśmy również o niechlubnej stłuczce byłego burmistrza na tej właśnie ulicy, w kwietniu 2010 roku. Sprawa z pewnością nie byłaby tak głośna, gdyby nie fakt, że Włodzimierz Spyra miał wtedy 1,7 promila alkoholu we krwi. Mimo tego zdarzenia, skwer przy ulicy Rzecznej został nazwany jego imieniem. Może radni zapomnieli o całej sprawie, a osoba wysuwająca taką propozycję chciała tylko zakpić z byłego przedstawiciela miasta? 16.09.2023 09:20
Reklama
Reklama
Włodowice ruszają z kolejnymi inwestycjami - drogi będą odnowione
Włodowice ruszają z kolejnymi inwestycjami - drogi będą odnowione
Po wakacyjnej przerwie, 29 sierpnia, przyszła pora na kolejną, XLIV sesję Rady Miejskiej we Włodowicach. Obrady, jak przystało, rozpoczęły się od sprawozdania burmistrza miasta. Mowa była w nim m.in. o przebudowie oraz budowie dróg gminnych, a także chodników. Ponadto do końca października na ul. Miodowej we Włodowicach nareszcie zrobi się jasno, a to za sprawą budowy oświetlenia, na które gmina podpisała umowę w wysokości 82 432 zł. Na tej samej ulicy w ramach dofinansowania z 8 edycji Polskiego Ładu zostanie wybudowana droga. 15.09.2023 09:29
Reklama
Reklama
Reklama
Włodzimierz Czarzasty mocno o Konfederacji: Nie namówiłby nas pan na rządy z Hitlerem. Proszę konfederatów, by podali mnie do sądu
Włodzimierz Czarzasty mocno o Konfederacji: Nie namówiłby nas pan na rządy z Hitlerem. Proszę konfederatów, by podali mnie do sądu
Włodzimierz Czarzasty lider Nowej Lewicy już drugą kadencję kandyduje z okręgu "zagłębiowskiego", czyli Okręgu 32 z Sosnowcem, Dąbrową Górniczą i gminami powiatu zawierciańskiego. W 2019 roku Czarzasty zdobył mandat u nas, teraz chce swój i Lewicy sukces powtórzyć. Dla Radia Zet lider Lewicy mówił o Konfederacji, wprost nazywając ją partią faszystowską. My w Gazecie Myszkowskiej i Kurierze Zawierciańskim już niejeden raz pisaliśmy, że PiS też jest typową partią populistyczną, antydemokratyczną, ale też swej ideologii po prostu faszystowską. 14.09.2023 09:13    1
Reklama
ENDOPROTEZY W SZPITALU: NIE MA PRZETARGU, ALE JUŻ SĄ W MAGAZYNIE. NIE MA LEKARZY, ALE JUŻ SĄ TERMINY OPERACJI DO… KONKRETNYCH LEKARZY!
ENDOPROTEZY W SZPITALU: NIE MA PRZETARGU, ALE JUŻ SĄ W MAGAZYNIE. NIE MA LEKARZY, ALE JUŻ SĄ TERMINY OPERACJI DO… KONKRETNYCH LEKARZY!
Rada Powiatu w Myszkowie w środę 23 sierpnia przyjęła uchwałę, aby 500.000 zł przeznaczyć na pokrycie strat SP ZOZ Myszków za 2022 rok. Za uchwałą głosowali wszyscy radni, choć wcześniej przez 1,5 godziny radni opozycji, głównie Dorota Kaim-Hagar, Rafał Kępski i Anna Socha-Korendo przepytywali nowego (od czerwca) dyrektora szpitala Krzysztofa Bestwinę, jak do końca roku chce zrobić 100 operacji które będą kosztować około miliona złotych, za które szpitalowi nikt nie zapłaci. W tle przetarg na dostawę endoprotez… które od miesiąca są już dostarczone i konkurs na ortopedów, którzy będą wykonywać operacje. Dopiero 22 mijał termin składania ofert przez lekarzy, choć już od dawna szpital umawia pacjentów do konkretnych lekarzy: na sobotę 2 września. 12.09.2023 19:11    1
Reklama
Jarosław Kaczyński w Końskich o zdrowiu Polaków: TRZEBA TU ZROBIĆ JAKIEŚ KOMBINAJCE
Jarosław Kaczyński w Końskich o zdrowiu Polaków: TRZEBA TU ZROBIĆ JAKIEŚ KOMBINAJCE
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Końskich, skąd kandyduje lider PiS Jarosław Kaczyński, prezes partii mówił m in. o Służbie Zdrowia. 12.09.2023 13:12
Reklama
Reklama
Linia kolejowa, odór i porębskie Krupówki. SESJE W PORĘBIE DLA WYBRANYCH. RADA MIEJSKA RAŻĄCO NARUSZA PRAWO!
Linia kolejowa, odór i porębskie Krupówki. SESJE W PORĘBIE DLA WYBRANYCH. RADA MIEJSKA RAŻĄCO NARUSZA PRAWO!
Po prawie dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie, 28 sierpnia w Porębie odbyła się LIV Sesja Rady Miasta. Przez wielu długo wyczekiwania również z tego względu, że pierwszy raz od czasów pandemii wszyscy radni spotkali się na żywo, a nie jak do tej pory - przed ekranami monitorów. W sesji jednak nie wszyscy mogli wziąć udział - dziennikarka Kuriera Zawierciańskiego została wyproszona z sali obrad. Tłumaczeniem był rzekomy brak miejsca i to, że główna sala obrad Rady Miejskiej w Porębie jest w remoncie, który potrwa do listopada. Organizatorzy sesji rzekomo nie przewidzieli w niej udziału osób trzecich. W takim razie po co wokół sali ustawione były krzesła, na których w pierwszej części obrad siedziało pięć osób, w tym m.in. funkcjonariusze policji i dyrektorka SP2 w Porębie? 11.09.2023 15:08    1    1
Reklama
Reklama
PAKT SENACKI OPOZYCJI KONTRA PiS. Kto z rejonu myszkowskiego i zawierciańskiego?
PAKT SENACKI OPOZYCJI KONTRA PiS. Kto z rejonu myszkowskiego i zawierciańskiego?
15 sierpnia wybierzemy stu senatorów, którzy zasiądą w izbie wyższej Parlamentu. Pomimo, że 6 września mijał termin zgłaszania do PKW kandydatów do Senatu, w okręgu 76 (Zawiercie) PiS o godzinie 12:00 ciągle nie miał zarejestrowanego kandydata! Gdyby to nie uległo zmianie, w wyborach do Senatu w okręgu obejmującym Zawiercie zmierzyliby się tylko kandytatka Paktu Senackiego Beata Małecka-Libera i Tomasz Szotowski z KW Bezpartyjni Samorządowcy. Lepiej rywalizacja wygląda w okręgu 68 (Myszków, Lubliniec, Kłobuck i powiat częstochowski (ziemski). Tu nawet PiS zdołał zarejestrować kandydata. Okręg 68 to aż 5 kandydatów do Senatu. 08.09.2023 16:30    3    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama