Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 09:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
Znamy już pełne listy kandydatów z okręgu 32! KTO DO SEJMU Z POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
Znamy już pełne listy kandydatów z okręgu 32! KTO DO SEJMU Z POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
Wybory 2023 już za pasem, a my 15 października będziemy wybierać posłów i senatorów do nowego parlamentu. Termin zgłaszania list przez komitety wyborcze minął 6 września. I niektóre partie polityczne do ostatniej chwili nie wiedziały kogo wystawią. Teraz mamy już jasność, bo PKW oficjalnie potwierdziła wszystkie listy wyborcze. W okręgu 32 przed ostatecznym terminem składania list wyborczych znaliśmy tylko kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Co ciekawe, choć w publikacjach prasowych można było trafić na nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, to partia rządząca do przedpołudnia 6 września nie miała jeszcze zarejestrowanych list wyborczych w okręgu 32. Teraz oficjalnie znamy już wszystkich kandydatów. 08.09.2023 15:34    2
Reklama
Reklama
Dlaczego opozycja demokratyczna przegra wybory
Dlaczego opozycja demokratyczna przegra wybory
Odpowiedź jest prosta: BO NIE SŁUCHA, NIE MYŚLI, JEST SPÓŹNIONA I ZASPANA! Za nami etap rejestracji list kandydatów zakończony 6 września o 16.00. Kto nie zdążył, tego nie ma w wyborach. W tym czasie nie brakowało informacji, w tym wielu ciekawych rozmów np. w bardzo dobrym, merytorycznym radio TOK FM, ale nie tylko tam. Trąbią o tym wszystkie porządne media: GDZIE i JAK wygrywa się wybory. Dlaczego opozycja demokratyczna, czyli lecąc hurtem:, PO, .Nowoczesna, Inicjatywa Polska (iPL), Zieloni, czyli razem Koalicja Obywatelska i dalej: PSL Polska 2050, Lewica… może jakąś kanapę pominąłem… Dlaczego nie słuchają? 08.09.2023 12:01
Reklama
Reklama
Reklama
NASZ OKRĘG 32. KTO DO SEJMU Z POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
NASZ OKRĘG 32. KTO DO SEJMU Z POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
Już 15 października będziemy wybierać posłów i senatorów. Choć termin zgłaszania list kandydatów przez komitety wyborcze mijał 6 września, niektóre partie już pochwaliły się swoimi jedynkami wyborczymi wiele dni wcześniej. Do środy PKW oficjalnie potwierdziła zarejestrowanie wyłącznie list Koalicji Obywatelskiej. Co ciekawe, choć w publikacjach prasowych można trafić na nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, to partia rządząca do przedpołudnia 6 września nie miała jeszcze zarejestrowanych list wyborczych w okręgu 32. Czy PiS wystartuje w tych wyborach? Wg. stanu na godzinę 12:50 6 września w wyborach do Sejmu w okręgu 32 oficjalnie zarejestrowane listy kandydatów miała tylko Koalicja Obywatelska! 07.09.2023 16:30    1
Reklama
Platforma Obywatelska ZAATAKOWAŁA PIS I KACZYŃSKIEGO
Platforma Obywatelska ZAATAKOWAŁA PIS I KACZYŃSKIEGO
Spoty pokazujące wydarzenia i fakty niekorzystne, czy wręcz kompromitujące partię rządzącą pokazała Platforma Obywatelska jako materiały wyborcze. 07.09.2023 15:32    1
Reklama
Reklama
KLESZCZEWSKI I MAZUR DO SEJMU
KLESZCZEWSKI I MAZUR DO SEJMU
Koalicja Obywatelska zatwierdziła we wtorek 23 sierpnia listy kandydatów do Sejmu w okręgu 32 który obejmuje Powiat Zawierciański. Liderem listy pozostaje poseł Wojciech Saługa, ale mamy aż dwóch kandydatów związanych z powiatem. Na miejscu piątym do Sejmu kandyduje Mirosław Mazur z Zawiercia, w przeszłości Prezydent Zawiercia, radny Sejmiku Woj. Śląskiego. Z ostatniego miejsca kandydatem KO będzie bardzo dobrze znany mieszkańcom powiatu i Zawiercia lekarz Jarosław Kleszczewski. Kandydatką Paktu Senackiego, który jednoczy całą opozycję demokratyczną w wyborach do Senatu jest senatorka Beata Małecka- Libera. Okręg wyborczy do Senatu nr 76 obejmuje zasięgiem powiaty będziński, zawierciański i Dąbrowę Górniczą. 27.08.2023 08:21    2
Reklama
Reklama
Reklama
Wybory coraz bliżej, ale mieszkańcy mogą zmieniać swoją małą ojczyznę na co dzień
Wybory coraz bliżej, ale mieszkańcy mogą zmieniać swoją małą ojczyznę na co dzień
Wiosną przyszłego roku odbędą się wybory samorządowe, ale obywatele pomiędzy wyborami również mogą skutecznie wpływać na swoje otoczenie. Samorząd to nie radni, wójtowie, burmistrzowie i starości, ale wszyscy mieszkańcy małej ojczyzny! Wiele polskich gmin i powiatów zasługuje na więcej demokracji i skuteczniejszy wpływ obywateli na rządzących. Tylko jak to zrobić? 25.08.2023 11:04
Reklama
Kolejne inwestycje w Łazach. Ale światła na ulicach brak, a mieszkańców Chruszczobrodu podtapia
Kolejne inwestycje w Łazach. Ale światła na ulicach brak, a mieszkańców Chruszczobrodu podtapia
Gmina Łazy prężnie się rozwija, co ukazują obrady LIII Sesji Rady Miejskiej 10 sierpnia. Gmina mogła poszczycić się wieloma uzyskanymi dofinansowaniami oraz ukończonymi pracami inwestycyjnymi. Nie zabrakło również ciekawych pomysłów i skarg dotyczących np. wyłączania oświetlenia na ulicach gminy oraz zalewaniu przez deszcz posesji mieszkańców w Chruszczobrodzie. 23.08.2023 09:17    1
Reklama
KOALICJA OBYWATELSKA ZBIERA PODPISY. PISZEMY GDZIE I KIEDY
KOALICJA OBYWATELSKA ZBIERA PODPISY. PISZEMY GDZIE I KIEDY
15 października odbędą się wybory parlamentarne. Główne partie już zarejestrowały Komitety Wyborcze i zaczęła się akcja zbierania podpisów poparcia. Aby zarejestrować listy wyborcze w całej Polsce, każda z partii musi zebrać około 100.000 podpisów. Koalicja Obywatelska zaczyna zbieranie podpisów w Myszkowie. We wtorek (22. sierpnia) i w czwartek 24 sierpnia poparcia Koalicji Obywatelskiej będzie można udzielić w siedzibie Platformy Obywatelskiej w Myszkowie ul. Kościuszki 16/2 oraz na Placu Dworcowym w godzinach 17:30 -19:00. W sobotę 26 sierpnia działacze KO podpisy będą zbierać podpisy w tych samych miejscach od 9-11.00. 22.08.2023 14:13
Reklama
Reklama
UROK DOŻYNKOWYCH WITACZY
UROK DOŻYNKOWYCH WITACZY
Ten witacz, informujący że dzisiaj dożynki (15 sierpnia) zobaczyliśmy w Zdowie. Zwyczaj ich ustawiania w miejscowościach, gdzie odbywają się dożynkowe uroczystości zagościł u nas kilka lat temu. 15.08.2023 17:20
Reklama
Reklama
Skwer przy Rzecznej nosi imię byłego burmistrza. Zabawne, właśnie tam był zatrzymany po pijanemu!
Skwer przy Rzecznej nosi imię byłego burmistrza. Zabawne, właśnie tam był zatrzymany po pijanemu!
Obszar zieleni położony przy ulicy Rzecznej i Jeziora II w Porębie od czerwca tego roku nosi nazwę „Skwer Burmistrza Włodzimierza Spyry”. Za uchwałą głosowali wszyscy radni. Ironia wyróżnienia nazwiskiem byłego burmistrza Poręby właśnie tego miejsca polega na tym, że właśnie na ulicy Rzecznej, 10 kwietnia 2010 roku Włodzimierz Spyra spowodował kolizję po pijanemu. Miał 1,7 promila alkoholu we krwi! Radni, dając skwerkowi imię Włodzimierza Spyry na ulicy Rzecznej wykazali się albo wyjątkowym poczuciem humoru, albo niewiedzą. 10.08.2023 07:04    5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama