Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 19:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
O alternatywach dla papierosa
O alternatywach dla papierosa
Wielka Brytania jest jednym z krajów uznających oficjalnie e-papierosy za mniej szkodliwe od papierosów tradycyjnych. W ramach próby, która ma się rozpocząć już niebawem, tej jesieni, palący pacjenci bez względu na to, z jakiego powodu trafili na SOR, otrzymają urządzenie oraz mający wystarczyć na tydzień zapas płynu do e-papierosów. 08.09.2021 09:41    1
Reklama
Reklama
OSTATNIE POŻEGNANIE PORUCZNIKA TADEUSZA KOZICKIEGO
OSTATNIE POŻEGNANIE PORUCZNIKA TADEUSZA KOZICKIEGO
W dniu 4 sierpnia 2021 roku w kościele pw. Świętej Anny w Grabowej odbyła się uroczysta msza święta pogrzebowa zasłużonego kombatanta powiatu zawierciańskiego porucznika w st. spoczynku Tadeusza Kozickiego. 07.09.2021 15:58    1
Reklama
Reklama
Reklama
60 lat DZIAŁA ZAWIERCIAŃSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW
60 lat DZIAŁA ZAWIERCIAŃSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW
(Zawiercie) 11 sierpnia w restauracji U Taty na ulicy Strumień emeryci z Zawiercia i kół terenowych z Ogrodzieńca, Pilicy i Kroczyc świętowali 60 lecie istnienia Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Zawierciu. Organizacja skupiająca w Zawierciu i trzech kołach 1180 członków przez jedną trzecią swojego istnienia, czyli przez 20 lat jest kierowana przez Przewodniczącą Janinę Krasoń. Wyraźnie zadowoleni z kondycji ZERi Inwalidów Oddział Zawiercie życzyli pani Janinie piątej kadencji. 06.09.2021 15:44
Reklama
NOWA SALA DO ĆWICZEŃ W MUSASHI
NOWA SALA DO ĆWICZEŃ W MUSASHI
Klub Sportowy Musashi Żarki Letnisko to klub odnoszący od wielu lat sukcesy w Ju-Jitsu konsekwentnie poszerza swoją ofertę o zajęcia fitness, aerobik aby przyciągnąć jak największa liczbę osób, ale i wpisać się w potrzeby lokalnej społeczności, która oczekuje aktywności. Coraz bardziej popularne w klubie są też zajęcia z Jogi, Judo i Funny Judo, samoobrony. Klub Zielona19 , w którym na co dzień trenuje Musashi Żarki Letnisko rozwija się, więc właściciele podjęli wysiłek budowy nowej sali do ćwiczeń, nowoczesnej, z dobrym zapleczem. Żarki Letnisko Zielona 19 to adres coraz bardziej modny i rozpoznawalny. 18 czerwca 2021 odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali do ćwiczeń uświetnione kameralnym koncertem zespołu Kuba Sienkiewicz Kwartet Jurajski. Przez dwa kolejne dni w sobotę i niedzielę każdy chętny mógł bliżej poznać poszerzoną ofertę klubu podczas trwających cały dzień bezpłatnych Dni Otwartych w Musashi Żarki Letnisko. 27.08.2021 13:57
Reklama
Reklama
TRZECIA EDYCJA FESTIWALU „NASZ TALENT” DOBIEGŁA KOŃCA
TRZECIA EDYCJA FESTIWALU „NASZ TALENT” DOBIEGŁA KOŃCA
(Łazy) Wraz z początkiem sierpnia dobiegła końca trzecia edycja festiwalu Nasz Talent, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Jak co roku, zwieńczeniem festiwalu jest płyta wydawana przez MOK w Łazach, którą tworzą finaliści konkursu – młodzi artyści z powiatu zawierciańskiego. 27.08.2021 12:58
Reklama
Reklama
Reklama
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY MA NOWEGO DYREKTORA
(Zawiercie) Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora MOK Centrum im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Placówka kierować będzie Karolina Kindler-Skowronek, która w ostatnim czasie była kuratorem w Galerii Stara Łaźnia im. Leszka Dutki. 14.08.2021 17:36
Reklama
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Co warto wiedzieć o alternatywach dla papierosa
Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby się uwolnić od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego. To sprzyja poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań oraz badaniom nad ich skutecznością. 14.08.2021 12:27
Reklama
ŚWIĘTO GMINY OGRODZIENIEC Z KULTURĄ
ŚWIĘTO GMINY OGRODZIENIEC Z KULTURĄ
(Gmina Ogrodzieniec) W dniach 6-7 sierpnia w gmina Ogrodzieniec obchodziła swoje święto, które w tym roku okraszone było występami wielu artystów, zarówno lokalnych, jak i tych znanych szerszej publiczności. Szereg wydarzeń kulturalnych przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu. Oto, co działo się podczas dwóch dni gminnego święta. 13.08.2021 13:15
Reklama
Reklama
WOJSKOWE KINO PLENEROWE NA ŚLĄSKU W RAMACH OBCHODÓW Święta Wojska Polskiego
WOJSKOWE KINO PLENEROWE NA ŚLĄSKU W RAMACH OBCHODÓW Święta Wojska Polskiego
Gotowi na wojskowe kino pod chmurką? Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia br. (niedziela) o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniazdowie k. Koziegłowy odbędzie się - poprzedzona piknikiem wojskowym - projekcja filmu „KARBALA”. 02.08.2021 11:36    1
Reklama
Reklama
PICHETA PRZYZNAŁ ŻE ZLECIŁ WYCISZENIE WULGARYZMÓW STAROSTY!
PICHETA PRZYZNAŁ ŻE ZLECIŁ WYCISZENIE WULGARYZMÓW STAROSTY!
(Myszków) Czytelnicy zapewne pamiętają historię z wyciszeniem głosu w nagraniu sesji Rady Powiatu w Myszkowie z 25 marca, gdy staroście z PiS-u Piotrowi Kołodziejczykowi wymsknęło się kilka przekleństw. Kto słuchał sesji na żywo, mógł usłyszeć wulgaryzmy wypowiadane przez Kołodziejczyka. Kto chciałby ocenić ten incydent później, korzystając z nagrania sesji, które zgodnie z prawem musi być dostępne dla mieszkańców, nie ma tej możliwości, gdyż ścieżka dźwiękowa obrad Rady Powiatu w Myszkowie na kilkanaście sekund jest wyciszona. Pisaliśmy o tym w artykule „Kilkanaście sekund ciszy” w GM z 7 maja, zastanawiając się, kto mógł dokonać manipulacji nagraniem, które -naszym zdaniem- jest dokumentem, przy którym majstrować nie wolno. Sprawa się wyjaśniła na sesji 24 czerwca 2021, kiedy na pytania kierowane do Zarządu Powiatu o manipulację nagraniem, starosta Piotr Kołodziejczyk powiedział, że odpowie na to pytanie Przewodniczący Wojciech Picheta. I ten przyznał, że nagranie zostało zmanipulowane na jego polecenie: 28.07.2021 08:20    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama