Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 18:35
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
PIKNIK W WINNICY 511
PIKNIK W WINNICY 511
Hotel Poziom 511 w Podzamczu k. Ogrodzieńca zaprasza w najbliższą niedzielę 03.10.21 na piknik w hotelowej winnicy. 29.09.2021 13:07
Reklama
Reklama
BISKUP GLIWICKI REAGUJE NATYCHMIAST PO NASZYM TEKŚCIE. KSIĄDZ MAREK JUŻ NIE HANDLUJE WÓDKĄ!
BISKUP GLIWICKI REAGUJE NATYCHMIAST PO NASZYM TEKŚCIE. KSIĄDZ MAREK JUŻ NIE HANDLUJE WÓDKĄ!
Anonimowa osoba powiadomiła naszą redakcję, że proboszcz z Herb prowadzi sklep z alkoholem w Myszkowie. Kościelna funkcja proboszcza, jest tu użyta w rozumieniu potocznym, gdyż ksiądz o którym mowa formalnie nie uzyskał probostwa, jest "administratorem parafii". Sklep z alkoholem który prowadzi ksiądz katolicki, przez lata znany był pod nazwą Promil, ale od jakiegoś czasu miał nowy szyld „Alkohole Strefa %”. Sklep spod tą samą nazwą znajdziemy też w Zawierciu na Żabkach, oraz w pobliżu dworca PKP, przy ulicy Sikorskiego w Zawierciu. Ale tam kto inny jest właścicielem. Wspominamy o tym dlatego, że zaradny gospodarczo ksiądz z Herb, pojawia się w tej historii jeszcze również w Zawierciu i Ogrodzieńcu. Po naszym artykule który ukazał się 24 września w Gazecie Myszkowskiej i Kurierze Zawierciańskim jeszcze tego samego dnia Biskup Gliwicki Jan Kopiec odwołał księdza Marka Niewiadomskiego z funkcji administratora Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach. 28.09.2021 17:53    1    3
Reklama
Reklama
Reklama
PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE
PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE
Anonimowa osoba powiadomiła naszą redakcję, że proboszcz z Herb prowadzi sklep z alkoholem w Myszkowie. Jest tam sklep z alkoholem, przez lata pod nazwą Promil, ale od jakiegoś czasu nowy szyld „Strefa Promili”. Sklep spod tą samą nazwą znajdziemy też w Zawierciu na Żabkach, ale tam kto inny jest właścicielem. Wspominamy o tym dlatego, że zaradny gospodarczo ksiądz z Herb, diecezja Gliwicka pojawia się w tej historii jeszcze również w Zawierciu i Ogrodzieńcu. 24.09.2021 06:09    2
Reklama
Lelów: „Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem”
Lelów: „Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem”
Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie w 2020 r. uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu Promocja Czytelnictwa na realizację projektu pt. „Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem” skierowanego do dzieci w wieku 5-12 lat. 21.09.2021 13:24    1
Reklama
Reklama
NOWE BOISKO SŁUŻY JUŻ SPORTOWCOM
NOWE BOISKO SŁUŻY JUŻ SPORTOWCOM
(Myszków) Na czas zakończono przebudowę boiska przy ul. Pułaskiego w Myszkowie. Z obiektu korzystają już lokalni piłkarze. Inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln złotych. Połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 21.09.2021 13:15
Reklama
Reklama
Reklama
IX/X JESIENNY KONCERT W CIENIU WIEŻY GICHTOWEJ JUŻ ZA NAMI
IX/X JESIENNY KONCERT W CIENIU WIEŻY GICHTOWEJ JUŻ ZA NAMI
(Poręba) 5 września na terenie Wieży Wyciągowej w Porębie odbył się koncert w wykonaniu wszystkich pokoleń artystycznych miasta Poręba. Stanowił on zakończenie projektu „MIĘDZYPOKOLENIOWA INTEGRACJA KULTURALNA W PORĘBIE”. 18.09.2021 14:13
Reklama
SPADEK PO KOŚCIUSZCE
SPADEK PO KOŚCIUSZCE
8 lipca 1906 r. w „Kurjerze Warszawskim” ukazał się artykuł o spadku istniejącym w Ameryce po Tadeuszu Kościuszce. Jak zaznacza autor artykułu amerykański spadek istniał rzeczywiście, tylko o nim zapomniano. 17.09.2021 10:00
Reklama
Rusza JUROMANIA
Rusza JUROMANIA
W dniach 17-19 września odbędzie się największa impreza promująca JURĘ czyli Juromania 2021. Atrakcyjne imprezy i wydarzenia przez cały weekend w gminach Olsztyn, Złotym Potoku, Żarkach i Kroczyce. Gmina Żarki proponuje m. in. nocne zwiedzanie kirkutu, cmentarza żydowskiego. Z Jurajską grupą GORP zwiedzimy Jaskinię Głęboką. Wiele atrakcji kulturalnych, wycieczek. Cały program poniżej 16.09.2021 10:16    1
Reklama
Reklama
GDZIE NAJCHĘTNIEJ KIEROWALI SIĘ ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH?
GDZIE NAJCHĘTNIEJ KIEROWALI SIĘ ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH?
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ZAKOŃCZONA. Na początku sierpnia zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, największym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół podstawowych cieszyły się I i II Liceum Ogólnokształcące w Zawierciu. Szeroką ofertę przygotowały również szkoły techniczne. Jakie szkoły i kierunki były w tym roku najpopularniejsze? 12.09.2021 14:38    4
Reklama
Reklama
POWIATOWA RADA SENIORÓW OBRADOWAŁA PO PRZERWIE
POWIATOWA RADA SENIORÓW OBRADOWAŁA PO PRZERWIE
(Zawiercie) 13 sierpnia w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu odbyło się pierwsze od ponad roku spotkanie Powiatowej Rady Seniorów. Gośćmi Rady były pracownice zawierciańskiego sanepidu. 12.09.2021 14:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama