Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
ŚRODKI ZEWNĘTRZNE DLA BIBLIOTEKI
ŚRODKI ZEWNĘTRZNE DLA BIBLIOTEKI
(Zawiercie) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu pozyskała w ostatnim czasie 47 tysięcy złotych dofinansowania na realizację pięciu projektów. Planowane jest między innymi upamiętnienie 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, spotkania edukacyjne i terapeutyczne dla dzieci i rodziców, cykl szkoleń dla bibliotekarzy, jak również projekt pn. „Silne kobiety – biblioteka na szczytach”. 13.04.2022 17:00
Reklama
Reklama
KRZYSZTOF RESPONDEK GOŚCIEM SPECJALNYM PILICKIEGO DNIA KOBIET
KRZYSZTOF RESPONDEK GOŚCIEM SPECJALNYM PILICKIEGO DNIA KOBIET
(Pilica) W tym roku z okazji Dnia Kobiet w Pilicy zorganizowano recital „Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki zabawić chcę”. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Respondek. Publiczność zgromadzona w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy bawiła się przy zróżnicowanym repertuarze, w którym nie zabrakło oczywiście historii o kobietach. 11.04.2022 14:00
Reklama
Reklama
Reklama
Co kupić na chrzest i nie wydać milionów? Oto (p)odpowiedź!
Co kupić na chrzest i nie wydać milionów? Oto (p)odpowiedź!
Dobry pomysł na prezent na chrzest dla chłopca? Wydawałoby się – nic trudnego… Kiedy jednak przychodzi co do czego, bardzo często okazuje się, że właściwie to nie ma co kupić. Na szczęście są sposoby, aby sobie z tym dobrze poradzić. 11.04.2022 13:47
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Jak udekorować mieszkanie na święta wielkanocne?
Jak udekorować mieszkanie na święta wielkanocne?
Zbliżająca się Wielkanoc to znak, że najwyższy czas wpuścić do mieszkania trochę wiosennego słońca, soczystej zieleni i rozbrykanych (ceramicznych) zająców. Dekoracje w pastelowych odcieniach cieszą – zmęczone zimą – oko i podkreślają świąteczny nastrój. Jak je dobrać, na co postawić? Zapraszamy na przegląd najlepszych propozycji! 06.04.2022 07:06
Reklama
Reklama
Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy  mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję
Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję
Aktualna sytuacja sprawia, że wiele osób traci nadzieję i poczucie szczęścia. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Zawierciu zapraszają 10 kwietnia 2022 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”. Wykład odbędzie się w miejscowej Sali Królestwa przy ulicy Przechodniej 18. 03.04.2022 08:22    1    10
Reklama
Reklama
Reklama
42 proc. Polaków  przeczytało przynajmniej jedną książkę
42 proc. Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę
Wciąż więcej niż połowa Polaków nie czyta książek w ogóle – wynika z badania Biblioteki Narodowej. Odsetek czytających był jednak w 2020 roku nieco wyższy niż w ciągu poprzednich pięciu lat, na co mogła wpłynąć pandemia i związane z nią lockdowny. Autorzy raportu oceniają, że jest to powód do ostrożnego optymizmu, jednak do poziomów z początku XXI wieku wciąż nam jeszcze daleko. Osoby czerpiące przyjemność z lektury najczęściej sięgają po literaturę sensacyjno-kryminalną, a w drugiej kolejności – po powieść obyczajową lub romans. Badanie wskazało także, że znacznie częściej czytają kobiety. 02.04.2022 16:13    1
Reklama
Świadkowie Jehowy wznawiają spotkania na żywo
Świadkowie Jehowy wznawiają spotkania na żywo
Dnia 1 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach spotkań w formie wideokonferencji, zbory Świadków Jehowy w Polsce i na świecie wznawiają zebrania z osobistym udziałem obecnych. Wyjątkiem będą miejsca, w których nie pozwolą na to ograniczenia władz lokalnych. W Zawierciu takie zebrania będą się odbywać się w miejscowej Sali Królestwa przy ulicy Przechodniej 18 w każdą niedzielę o godzinie 10:00 oraz w środy i czwartki o 18:00. Adresy innych lokalizacji można znaleźć w serwisie jw.org. 02.04.2022 13:02    8
Reklama
NIEZWYKŁY DZIEŃ KOBIET
NIEZWYKŁY DZIEŃ KOBIET
(Poraj) W piątkowy wieczór (11 marca) Panie z Gminy Poraj na zaproszenie wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju Magdaleny Ryziuk-Wilk wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Kobiet. 31.03.2022 16:00
Reklama
Reklama
SZKOLNE BIBLIOTEKI Z DOFINANSOWANIEM
SZKOLNE BIBLIOTEKI Z DOFINANSOWANIEM
(Zawiercie) Kilkadziesiąt tysięcy złotych trafi do szkolnych bibliotek w Zawierciu. To dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki dodatkowym środkom biblioteki w szkołach i przedszkolach poszerzą swoją ofertę dla najmłodszych. 28.03.2022 13:00
Reklama
Reklama
NAWET O POMOC MOŻNA SIĘ SPIERAĆ
NAWET O POMOC MOŻNA SIĘ SPIERAĆ
(Myszków) Zwolnienie z opłat dla mieszkańców, którzy bezpłatnie przyjęli do siebie uchodźców, darmowe zajęcia dla obywateli Ukrainy w Miejskim Domu Kultury i Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców – to propozycje, jakie w imieniu klubu radnych PiS złożył radny Tomasz Załęcki. Swoje wnioski przedstawił Radzie Miasta oraz burmistrzowi podczas sesji 3 marca. Choć wszyscy popierają pomoc uchodźcom, a w trakcie dyskusji chwalona była postawa mieszkańców miasta, którzy szybko i na dużą skalę zaangażowali się w pomoc Ukraińcom, to nie obyło się bez emocji i sporów pomiędzy radnymi. Burmistrz poparł przedstawione pomysły, ale prosił, by dobrze zastanowić się nad wprowadzaniem zwolnień z opłat za odpady komunalne dla części myszkowian. Jak mówił, najpierw należy przeanalizować, czy realizacja tego pomysłu nie pociągnie za sobą negatywnych skutków i przede wszystkim, czy będzie to zgodne z prawem. Te argumenty nie znalazły jednak uznania radnego Załęckiego, który sugerował, że burmistrz się boi i kalkuluje. Zastanawiano się również nad zasadnością podejmowania uchwały ws. bezpłatnej oferty kulturalnej i sportowej dla uchodźców - w szczególności dzieci – skoro miasto już podjęło działania w tym kierunku. 26.03.2022 08:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama