Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 13:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
ŚWIĘTO MAJOWE W SZCZEKOCINACH
ŚWIĘTO MAJOWE W SZCZEKOCINACH
Jaki program obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja zaplanowano w Szczekocinach? manifestacja Patriotyczna rozpocznie się mszą święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uroczystości przeniosą się przed Grób Nieznanego Żołnierza, a zakończone zostaną na szczekocińskim rynku. 29.04.2022 09:26
Reklama
Reklama
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI W PORĘBIE
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI W PORĘBIE
W Porębie tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się mszą świętą w kościele w Porębie. Następnie zaplanowano złożenie kwiatów przy Pomniku Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Sprawdźcie szczegółowy program majowych obchodów. 29.04.2022 09:21
Reklama
Reklama
Reklama
OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA W OGRODZIEŃCU
OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA W OGRODZIEŃCU
Podobnie jak w latach ubiegłych, obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Ogrodzieniec odbywać się będą w kilku miejscowościach. Uroczystości rozpoczną się w Fugasówce, następnie przeniosą się do Kiełkowic i Ryczowa. Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu o godzinie 11.30. 29.04.2022 09:16
Reklama
ŚWIĘTA MAJOWE W ŁAZACH: WARSZTATY I POKAZY
ŚWIĘTA MAJOWE W ŁAZACH: WARSZTATY I POKAZY
Urząd Miejski w Łazach wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną zapraszają wszystkich mieszkańców Łaz na wspólną majówkę. Co znajdziemy w programie? Warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne, pokazy tańca i sztuk walki. We wtorek 3 maja odbędą się oficjalne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 29.04.2022 09:11
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKA MAJÓWKA
ZAWIERCIAŃSKA MAJÓWKA
W ramach Zawierciańskiej Majówki odbędą się wydarzenia sportowe i koncerty. Nie zabraknie oczywiście oficjalnych uroczystości związanych z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sprawdźcie program i zobaczcie, co będzie się działo w mieście w najbliższych dniach! 29.04.2022 09:05
Reklama
Reklama
Reklama
NAJPIĘKNIEJSZE ŻARNOWIECKIE PALMY
NAJPIĘKNIEJSZE ŻARNOWIECKIE PALMY
(Żarnowiec) Przed Wielkanocą rozstrzygnięto w Żarnowcu gminny konkurs na najpiękniejszą palmę. Prace oceniane były w kilku kategoriach wiekowych, w których znalazły się dzieci, młodzież i dorośli. Kolorowe i starannie wykonane palmy można było obejrzeć w Niedzielę Palmową. Tego dnia barwny korowód przemaszerował ulicami gminy. 28.04.2022 16:00
Reklama
STARY NAUCZYCIEL NIKOMU NIE JEST POTRZEBNY
STARY NAUCZYCIEL NIKOMU NIE JEST POTRZEBNY
(Lgota Mokrzesz/Lgota Górna) Przy drodze z Myszkowa do Koziegłów na górce w Lgocie po lewej piękna, zadbana Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Partnerka szkoły, siatkarka reprezentacji Polski to z jednej strony symbol młodości, hartu ducha, a z drugiej strony bezgranicznej miłości i przemijania. Jako młoda kobieta zaryzykowała zdrowie i jak się okazało życie, żeby urodzić córeczkę. Obok zadbany kościół. Ten kompleks edukacyjno-religijny psuje niewidoczny z ulicy budynek Domu Nauczyciela. 4 mieszkania. Jedno puste, którego gmina Koziegłowy od dawna nikomu nie przydziela. A może nikt nie chce mieszkać w tak podłych warunkach? Na parterze wprowadziła się matka z synem. Pewnie trudna sytuacja materialna zmusiła ich do przyjęcia takich „warunków” mieszkaniowych. Obok inna rodzina. A na piętrze mieszka Pani Alicja Łyszczarz, emerytowana nauczycielka, która zaprosiła nas, żeby opowiedzieć swoją historię. 27.04.2022 20:36    1
Reklama
STUDIO KUMU OLA. Nie tylko masaż!
STUDIO KUMU OLA. Nie tylko masaż!
Masaż klasyczny, hawajski, szkoła Huny. Krzysztof Trzebuniak, uczeń mnicha Klasztoru Szao Lin, w Górze Włodowskiej od 6 lat prowadzi zajęcia grupowe oraz masaże indywidualne, również lecznicze. Niektóre techniki znane Krzysztofowi przynajmniej z nazwy, jak hawajski masaż LOMI LOMI mogą być nam znane. Inne, jak Kahi Loa to już egzotyka dla bardziej wtajemniczonych w różne rodzaje masażu. Krzysztof Trzebuniak czerpie z doświadczeń wielu kultur. W swoim studio KUMU OLA w Górze Włodowskiej organizuje również koncerty, masaże dźwiękiem mis i gongów tybetańskich. Studio proponuje terapie po Covid-19. 27.04.2022 14:27    1
Reklama
Reklama
PRACE PORZĄDKOWE ORAZ MONTAŻ TABLICZEK PRZY SCHRONACH BOJOWYCH W PODZAMCZU
PRACE PORZĄDKOWE ORAZ MONTAŻ TABLICZEK PRZY SCHRONACH BOJOWYCH W PODZAMCZU
W dniu 08.05.2021 r. prezes Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej Maciej Świderski oraz członek Śląskiego Okręgu Związku Oficerów Rezerwy RP st. kpr. rez. Damian Liszczyk przeprowadzili prace porządkowe wraz z montażem tabliczek przy Jurajskich Fortyfikacjach Wojennych w Podzamczu. 24.04.2022 13:06
Reklama
Reklama
PRACE RENOWACYJNE NA TERENIE POTYCZKI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W KAZIMIERÓWCE (GM. ŁAZY)
PRACE RENOWACYJNE NA TERENIE POTYCZKI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W KAZIMIERÓWCE (GM. ŁAZY)
W dniu 11 maja 2021 roku członek Śląskiego Okręgu Związku Oficerów Rezerwy RP st. kpr. rez. Damian Liszczyk oraz członkowie Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej Maciej Świderski (prezes), Jerzy Miśta dokonali prac renowacyjnych na terenie MPN w Kazimierówce przy symbolicznej mogile Powstańców Styczniowych z 1863 roku. 23.04.2022 14:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama