Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA MATKI ZIEMI
Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI DLA MATKI ZIEMI
(Choroń) Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. „Kartka z życzeniami dla Ziemi”. Uczestniczyli w nim uczniowie z Choronia. Został ogłoszony z okazji Dnia Ziemi, a jednym z jego głównych celów było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. 09.07.2022 10:30
Reklama
Reklama
MYSZKOWSKA NOC KUPAŁY
MYSZKOWSKA NOC KUPAŁY
(Myszków) Na Dotyku Jury w Myszkowie odbyła się kolejna ciekawa impreza, która przyciągnęła mieszkańców. Miejsce to jest bardzo popularne wśród myszkowian, którzy chętnie spędzają tam czas. Wiosną i latem Dotyk Jury każdego dnia tętni życiem, nic zatem dziwnego, że to właśnie tutaj odbywa się wiele wydarzeń i imprez plenerowych. Tym razem mieszkańcy spotkali się, by razem wziąć udział w Nocy Świętojańskiej, zwanej też sobótką lub Nocą Kupały. 08.07.2022 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
KRĘPA POWITAŁA LATO!
KRĘPA POWITAŁA LATO!
(Ogrodzieniec) Jakie miejsce na terenie gminy Ogrodzieniec jest najlepsze do powitania lata? Odpowiedź wydaje się oczywista – to Ogrodzienieckie Karaiby, czyli bardzo popularna wśród mieszkańców Krępa. To właśnie tutaj Stowarzyszenie Zwykłe Retro we współpracy z Zespołem Echo zorganizowały przywitanie lata. 07.07.2022 18:00
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
TOUR de Konstytucja  w MYSZKOWIE
TOUR de Konstytucja w MYSZKOWIE
12 lipca we wtorek w godzinach 16-18 do Myszkowa zawita wydarzenie Tour de Konstytucja podczas którego znani sędziowie, prokuratorzy, adwokaci rozmawiają z mieszkańcami o znaczeniu Ustawy Zasadniczej. To już druga edycja bardzo udanej akcji społecznej, która jest odpowiedzią środowisk prawniczych na postępujący w Polsce kryzys konstytucyjny. A nie ma wolności i demokracji bez poszanowania prawa. W roku 2021 spotkania z Konstytucją odbywały się w większych miastach. W tym roku w wielu mniejszych, jak Lubliniec (niedziela 10 lipca) i dwa dni później w Myszkowie. Komitet Obrony Demokracji, który jest współorganizatorem Tour de Konstytucja zaproponował naszej redakcji, czy jest szansa dodanie Myszkowa lub Zawiercia do tegorocznej trasy. Oczywiście. Zapadła decyzja, że Gazeta Myszkowska/Kurier Zawierciański będzie organizatorem przystanku w Myszkowie 12 lipca w godzinach od 16:00 do 18-tej. Miejsce: ulica Sikorskiego 53/3 dokładnie przed naszą redakcją. 06.07.2022 14:33
Reklama
Reklama
UPAMIĘTNILI OFIARY PACYFIKACJI BŁOJCA
UPAMIĘTNILI OFIARY PACYFIKACJI BŁOJCA
(Błojec, gm. Łazy) W połowie czerwca obchodzona była kolejna rocznica pacyfikacji wsi Błojec. Pod koniec II wojny światowej, Niemcy spalili wszystkie domy i zabili mieszkańców wsi po tym, jak dokonali obławy na żołnierzy Armii Krajowej. Co roku mieszkańcy i samorządowcy obchodzą rocznicę tych tragicznych wydarzeń, które odcisnęły piętno na lokalnej społeczności. Pamięć o czarnych kartach historii może nam pomóc w tym, by podobne wydarzenia nie powtórzyły się w przyszłości. 05.07.2022 13:00
Reklama
Reklama
Reklama
MUZYCZNE PODSUMOWANIE ROKU
MUZYCZNE PODSUMOWANIE ROKU
(Łazy) Na scenie MOK-u w Łazach odbył się piękny koncert, podsumowujący kończący się sezon Studia Edukacji Muzycznej. Przed tutejszą publicznością zaprezentowali się utalentowani muzycy i wokaliści, którzy uczestniczą w zajęciach pod okiem profesjonalnych instruktorów. 05.07.2022 09:00
Reklama
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Rozpoczynający się okres wakacyjny motywuje, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie, choćby poprzez rzucenie palenia. Przyjrzyjmy się alternatywom, które mogą być w tym pomocne. 04.07.2022 16:04    1
Reklama
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH
(Zawiercie) We wtorek, 14 czerwca obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W stolicy powiatu, podobnie jak w całym kraju, zorganizowano uroczyste obchody Dnia Pamięci. Uczestniczyli w nich samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń i delegacje z zawierciańskich szkół. 04.07.2022 16:00
Reklama
Reklama
PERŁY MOTORYZACJI ZAWŁADNĘŁY ŁAZAMI
PERŁY MOTORYZACJI ZAWŁADNĘŁY ŁAZAMI
(Łazy) Miłośnicy motoryzacyjnych klasyków spotkali się w pięknych okolicznościach przyrody, by dzielić swoją pasję i wymienić doświadczenia. Nad Zalewem Mitręga w Łazach odbył się zlot motoryzacyjny, na którym można było podziwiać motocykle i samochody. Imprezie, która odbyła się w sobotę, 11 czerwca towarzyszyły też inne atrakcje – konkursy motoryzacyjne, na najciekawsze stroje, czy też przejazd pojazdów jurajską trasą. 04.07.2022 10:30
Reklama
Reklama
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W połowie czerwca (16-18) w Warszawie odbędzie się forum poświęcone nikotynie i jej przyszłości, a także politykom zdrowotnym państw uwzględniającym redukcję szkód zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu. W tym roku myślą przewodnią (dziewiątego już) wydarzenia o nazwie Global Forum on Nicotine jest właśnie ostatni z wymienionych obszarów, czyli ograniczenie szkód zdrowotnych. 03.07.2022 13:27    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama