Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 17:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

PRAWO i BEZPRAWIE

Reklama
Trwa postępowanie wyjaśniające za parkowanie na kopercie
Trwa postępowanie wyjaśniające za parkowanie na kopercie
(Myszków, Częstochowa) Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie wszczął postępowanie wyjaśniające dla oceny czy wobec wobec Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel, sędzi Sądu Rejonowego w Myszkowie należy wszcząć postępowanie dyscyplinarne. Na początku roku w lutym i marcu dziennikarze Gazety Myszkowskiej dokumentowali, że samochód Suzuki SX4 należący do sędzi, jeżeli stoi zaparkowany w okolicy jej miejsca pracy, to zawsze na miejscu dla niepełnosprawnych przy ul. Kwiatkowskiego vis-a-vis kiosku z prasą. Sprawę opisaliśmy w artykule „Sędzia na kopercie” GM z 6.04.18. (httpr://gazetamyszkowska.pl/artykul/sedzia-na-kopercie). 01.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
HISTORIA OJCA
HISTORIA OJCA
(Myszków, Zawiercie) Rozmawiamy z panem Patrikiem Skrzypczykiem z Zawiercia, ojcem 9-letniego Dawida, który mieszka z jego byłą żoną w Myszkowie. Od ilu lat walczy pan z byłą żoną o równą opiekę nad synem? 01.07.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
CZY MATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD CÓRKĄ?
CZY MATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD CÓRKĄ?
9 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Myszkowie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Annie K., o znęcanie się nad 10-letnią córką Agnieszką i nękanie dyrektorki Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie, gdzie dziewczynka trafiła decyzją Sądu Rodzinnego w czerwcu 2017. Zeznania składał mąż oskarżonej Andrzej K., który zaprzeczył, aby żona znęcała się nad dzieckiem. Podczas rozprawy nie mogło ujść uwadze dziwne zachowanie oskarżonej. Kobieta wstawała, machała rękami, gestykulowała, robiła dziwne miny. Kilkakrotnie prowadzący rozprawę sędzia Karol Gondro przywoływał oskarżoną do porządku. 30.04.2018 12:20
Reklama
SĘDZIA NA KOPERCIE
SĘDZIA NA KOPERCIE
(Myszków, Zawiercie) Sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie Agnieszka Pieńkowska-Szekiel została przez dziennikarzy Gazety Myszkowskiej przyłapana na dość wstydliwym, na pewno urągającym godności sędziego wykroczeniu: parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych z wykorzystaniem uprawnień jej nienależnych. Postępowanie sędzi jest o tyle bulwersujące, że sama w rodzinie ma osobę niepełnosprawną, powinna więc rozumieć dla kogo jest „koperta” z wizerunkiem wózka. Sprawą zainteresowaliśmy się po informacji Czytelnika: - Mam sprawę w sądzie rodzinnym, orzeka właśnie sędzia Pieńkowska-Szekiel, ciągnie się to już lata. Kiedyś zauważyłem jakim samochodem porusza się sędzia, takim Suzuki na zawierciańskich numerach (Pieńkowska-Szekiel orzeka w Myszkowie, mieszka w Zawierciu). Od lat, ja kojarzę, że gdzieś od dwóch, sędzia parkuje na  miejscu dla niepełnosprawnych przed sądem w Myszkowie, przy kiosku z prasą. 16.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
DOBRO DZIECKA NIE ISTNIEJE. W MYSZKOWIE
DOBRO DZIECKA NIE ISTNIEJE. W MYSZKOWIE
(Myszków) To brzmi jak oskarżenie i ma tak brzmieć. Pod płaszczykiem pięknie brzmiącej tezy, że „dobro dziecka jest najważniejsze” ci, którzy na los dzieci mają istotny wpływ, decydują z kim mają mieszkać dzieci, jak żyć, do której szkoły chodzić, faktycznie traktują dzieci jak przedmioty bez własnej woli. Jak meble, które można dowolnie przestawiać nie pytając o zdanie. Nawet jak dziecko, już nie małe 11 letnie wyraźnie i świadomie mówi, czego chce, nikt z urzędników posiadających władzę nad jego losem nie słucha. Decydują ambicje, gierki, małość, a nawet interesy finansowe. Dziecko kosztuje, więc urzędnicy tym chętniej wydają na nie nasze, podatników pieniądze. Im drożej tym lepiej. Interes dziecka jest tu drugorzędny. 20.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
1. ODDAĆ DZIECI AGNIESZCE!  2. AGNIESZKI… NIE ZWRACAĆ MATCE!
1. ODDAĆ DZIECI AGNIESZCE! 2. AGNIESZKI… NIE ZWRACAĆ MATCE!
(Myszków) 30 stycznia przed Sądem Rejonowym w Myszkowie może zapaść decyzja czy Agnieszka Piętak z Nowej Wsi odzyska swoje dzieci, decyzją Sądu Rodzinnego od 23 listopada ub. r. przebywające w rodzinach zastępczych. W XII 2017 r. pisaliśmy o historii Agnieszki w artykułach: „Nie wie czy zobaczy dzieci na święta” oraz  „Nie odzyskała dzieci. Sędzia nie przyszła do pracy”. Dzisiaj zestawimy historię Agnieszki Piętak, która wraz z mężem stara się o odzyskanie Nadii, Mai i Damiana, z historią… dziesięcioletniej Agnieszki z Myszkowa, która… nie chce wracać do mamy. Woli zostać w Rodzinnym Domu Dziecka. Jak łatwo się domyślić, obie historie: dorosłej Agnieszki, która walczy o odzyskanie dzieci, i 10-letniej Agnieszki, która woli pozostać w placówce zamiast wrócić do matki łączy jedno: w obu sprawach orzeka sędzia (także Agnieszka!) Pieńkowska - Szekiel. 06.02.2018 12:20
Reklama
Nie odzyskała dzieci. Sędzia… nie przyszła do pracy
Nie odzyskała dzieci. Sędzia… nie przyszła do pracy
(Myszków) Agnieszka z Nowej Wsi, matka trójki dzieci do środy, 20 XII nie odzyskała dzieci. 23 XI sędzia Agnieszka Pieńkowska-Sziekiel wydała postanowienie o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej „na czas postępowania”, więc pracownicy PCPR z Kuratorem Sądowym przyszli do domu w Nowej Wsi zabrać dzieci. Kobieta była w tym czasie w pracy. W Nowej Wsi, w szkole decyzja Sądu oburzyła całe środowisko dzielnicy. Sporo osób udzieliło Agnieszce wsparcia i pomocy, również finansowej, żeby jak najszybciej odzyskała Nadię, Maję i Damiana. 07.01.2018 12:20    1
Reklama
NIE WIE CZY ZOBACZY DZIECI NA ŚWIĘTA
NIE WIE CZY ZOBACZY DZIECI NA ŚWIĘTA
(Myszków) 23 listopada 2017 Agnieszka z Nowej Wsi wspomina jak horror, który trwa do dzisiaj. Kobieta była w pracy gdy do jej domu zapukał Kurator Sądowy w asyście pracowników PCPR-u zabrać jej dzieci. Nadia (lat 10), Maja (9) i Damian (6) trafiły pod opiekę rodziny zastępczej w Przybynowie. To kolejna w tym roku kontrowersyjna decyzja wydana przez sędzię Sądu Rejonowego w Myszkowie Agnieszkę Pieńkowską-Szekiel, odbierająca dzieci matce, gdy okoliczności sprawy budzą ogromne wątpliwości. Agnieszka i jej dzieci są bardzo dobrze znane w dzielnicy Nowa Wieś. Choć w rodzinie nie wszystko jest w porządku (mąż jest pozbawiony władzy rodzicielskiej i ciąży na nim wyrok za znęcanie się nad żoną), to właśnie rodzice innych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Wsi zaalarmowali Gazetę Myszkowską. Dzięki naszej interwencji Agnieszka po raz pierwszy zobaczyła dzieci  6 grudnia i mogła im wręczyć paczki od Mikołaja. 18.12.2017 11:47
Reklama
Reklama
KSIĄDZ DARIUSZ Z. REZYGNUJE Z PROBOSTWA NA BOROWYM POLU
KSIĄDZ DARIUSZ Z. REZYGNUJE Z PROBOSTWA NA BOROWYM POLU
(Zawiercie) Zbigniew Stonoga, videobloger, działacz społeczny i polityczny, znany także z publikacji akt dotyczących tzw. afery podsłuchowej, ostatnio zajął się tropieniem pedofilii. 3 października biznesmen opublikował w internecie kontrowersyjne nagranie, które zaskoczyło i zszokowało mieszkańców Zawiercia, a nawet całego kraju. Na nagraniu, które obiegło sieć widać mężczyznę uprawiającego tzw. „inną czynność seksualną”. Stonoga wyjaśniał, że chodzi o księdza z Zawiercia. 10.10.2016 12:50
Reklama
Reklama
NIEWINNY
NIEWINNY
(Częstochowa) Lekarz Zbigniew Rok, radny powiatowy, a teraz kandydat na stanowisko Prezydenta Miasta Zawiercie został 28 października prawomocnie uniewinniony od zarzutu fałszowania dokumentacji medycznej. Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Zawierciu z 26.05.2014 w którym Rok został oczyszczony z wszelkich zarzutów. Ale od tego wyroku odwołała się zawierciańska prokuratura. W tej sprawie od początku pojawiały się podejrzenia, że prowadzący sprawę prokurator przepychał sprawę do sądu „na siłę”. Działanie prokuratury skrytykował sąd obu instancji. Zarzuty postawione Rokowi w akcie oskarżenia były niesłuszne. 07.11.2014 11:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama