Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 17:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Środowisko

Reklama
Akcja KASTRACJA
Akcja KASTRACJA
Gmina Włodowice organizuje bezpłatne kastrowanie psów i kotów. 27.09.2024 12:33
Reklama
Reklama
Cztery rzeczy, których nie lubią pelargonie
Cztery rzeczy, których nie lubią pelargonie
Nie bez powodu pelargonie uchodzą za wyjątkowo mało wymagające, letnie rośliny! Są jednak cztery rzeczy, których nie lubią. Jeśli będziesz o nich pamiętać, odwdzięczą się pięknymi kwiatami. 25.09.2024 06:03
Reklama
Reklama
Reklama
Straż pożarna uspokaja: ĆWICZYLIŚMY W ELEMENTAL "NA MOKRO"
Straż pożarna uspokaja: ĆWICZYLIŚMY W ELEMENTAL "NA MOKRO"
Ćwiczenia, czy coś się stało? Pyta nas jeden z Czytelników i wysyła zdjęcie wozów strażackich ustawionych przy hali fabryki Elemental w Zawierciu. Widać, że strażacy leją wodę na dach hali. Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu mł. kpt. Grzegorz Nowak uspokaja: to zaplanowane, trzydniowe ćwiczenia na tym zakładzie. 24.09.2024 14:50    1
Reklama
Polacy są przychylni edukacji online, ale tej zorganizowanej
Polacy są przychylni edukacji online, ale tej zorganizowanej
Chociaż Polacy uznają kursy online i aplikacje edukacyjne za ciekawe narzędzia, to jednak 62 proc. uważa, że nie są one w stanie zastąpić tradycyjnych lekcji. Natomiast blisko połowa respondentów jest zdania, że zorganizowana nauka zdalna może być tak samo efektywna, jak stacjonarna. Według 31 proc. ankietowanych szkolne podręczniki można częściowo lub całkowicie zastąpić wersjami cyfrowymi. Co 4. badany uważa, że korzystanie ze smartfonów do nauki powinno być dopuszczone w szkołach. Warto jednak pamiętać, że organizacja takich zajęć wymaga innego podejścia nauczyciela i większego zaangażowania uczniów. 24.09.2024 14:28
Reklama
Reklama
Bezpłatne szkolenia ICT. Dla kobiet
Bezpłatne szkolenia ICT. Dla kobiet
Drogie Panie, Mieszkanki województwa śląskiego, Czy myślałyście kiedykolwiek o spróbowaniu swoich sił w branży ICT? A może działacie już w tej dziedzinie i pragniecie zdobyć nowe umiejętności? Fundacja Kuźnia Talentów z przyjemnością może poinformować o nowym projekcie w ramach zadania publicznego „Zostań cyfrową ekspertką”. Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Cyfryzacji. 23.09.2024 14:24
Reklama
Reklama
Reklama
Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie
Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że aby zapanować nad gniewem, należy zmniejszyć pobudzenie fizjologiczne. W wyciszeniu uczucia złości i opanowaniu agresji mogą się więc sprawdzić metody, które od lat wykorzystuje się w walce ze stresem. Okazuje się, że wyładowywanie gniewu, np. bieganiem, może przynieść chwilowe zadowolenie, ale będzie raczej podnosić poziom pobudzenia i nie zapewni wyciszenia emocji. 23.09.2024 13:53
Reklama
Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie
Joga skuteczniej poradzi sobie z gniewem niż bieganie
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że aby zapanować nad gniewem, należy zmniejszyć pobudzenie fizjologiczne. W wyciszeniu uczucia złości i opanowaniu agresji mogą się więc sprawdzić metody, które od lat wykorzystuje się w walce ze stresem. Okazuje się, że wyładowywanie gniewu, np. bieganiem, może przynieść chwilowe zadowolenie, ale będzie raczej podnosić poziom pobudzenia i nie zapewni wyciszenia emocji. 23.09.2024 13:51
Reklama
Zamek Ogrodzieniec na weekend. Duchy i rycerze
Zamek Ogrodzieniec na weekend. Duchy i rycerze
Weekend 20-22 września na Zamku Ogrodzienieckim bez spektalularnych, wielkich widowisk, ale jak zwykle jest to dobra propozycja na sobotni czy niedzielny spacer. Atrakcji też nie zabraknie. 20.09.2024 17:26
Reklama
Reklama
Winnica Rajska zaprasza na winobranie!
Winnica Rajska zaprasza na winobranie!
Sobota 21.09.2024 od godz. 14:00 Winnica Rajska zaprasza na Rajskie Winobranie. Degustacja płatna, deptanie winogron chyba gratis. Na Jurze przybywa winnic i po Dolnym Śląsku stajemy się drugim regionem winiarstwa w Polsce! 20.09.2024 12:39
Reklama
Reklama
Testujemy elektrycznego Fiata 500e
Testujemy elektrycznego Fiata 500e
Tym razem na kilka dni zawitał do naszej redakcji Fiat 500e. Okazją do testu był konieczny już pierwszy przegląd Fiata 600e, jaki służy nam od kwietnia. Tak, elektryczna „sześćsetka” przejechała już 13 tys. km. Dla ciekawości Czytelników dodamy, że to już drugi 100% elektryk w redakcji (pierwszym był Peugeot e208), więc zbieramy doświadczenia z jazdy elektrykami już 2,5 roku, nie licząc okazjonalnych testów „w międzyczasie”. Fiat 600e użytkujemy w najmie na 24 miesiące, z limitem 60 tys. km. Za przeglądy płaci Leasys, firma Fiata zajmująca się finansowaniem w tym leasingiem i wynajmem samochodów koncernu. 13.09.2024 12:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama