Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY: DOBRE WYNIKI UCZNIÓW W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY: DOBRE WYNIKI UCZNIÓW W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM
(powiat zawierciański) W dniach 16-18 czerwca 2020 roku odbył się egzamin ósmoklasisty. Termin został przesunięty - pierwotnie egzamin miał się rozpocząć 24 kwietnia. Drugi rok egzaminów ósmoklasisty po reformie systemu oświaty obejmował trzy egzaminy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Do egzaminów w powiecie zawierciańskim przystąpiło 940 uczniów. Jak sobie z nim poradzili? 05.10.2020 15:17
Reklama
Reklama
ZDALNE NAUCZANIE W ZAWIERCIU I OGRODZIEŃCU
ZDALNE NAUCZANIE W ZAWIERCIU I OGRODZIEŃCU
(Zawiercie, Ogrodzieniec) Dzisiaj i w poniedziałek nie odbywają się stacjonarne zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Koronawirusa wykryto u jednego z nauczycieli pracujących w tej szkole. Zdalne nauczanie wprowadzono również w przedszkolu w Ogrodzieńcu. Przez dwa tygodnie do przedszkola nie będą uczęszczać dzieci z dwóch grup przedszkolnych z tej placówki. Tutaj również wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. 02.10.2020 11:29    2    4
Reklama
Reklama
Reklama
ZAWIERCIAŃSKA OKULISTYKA PO REMONCIE
ZAWIERCIAŃSKA OKULISTYKA PO REMONCIE
(Zawiercie) Na początku września otwarto Oddział Okulistyki w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, którego remont kosztował prawie 2 miliony złotych. Nowością jest witrektomia – operacja mikrochirurgiczna, której dotychczas nie można było wykonać w tutejszej placówce. Jak informuje szpital, zmodernizowana okulistyka z blokiem operacyjnym to wizytówka lecznicy. 30.09.2020 17:22
Reklama
W ZAWIERCIU UCZCZONO PAMIĘĆ GEN. STEFANA ROWECKIEGO – GROTA ORAZ 76 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
W ZAWIERCIU UCZCZONO PAMIĘĆ GEN. STEFANA ROWECKIEGO – GROTA ORAZ 76 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
W dniu 2 sierpnia 2020 roku na skwerze Armii Krajowej w Zawierciu przy głazie z tablicą poświęconą gen. Stefanowi Roweckiemu – Grotowi jednemu z dowódców AK złożono kwiaty i zapalono znicz. Delegacje członków Związku Oficerów Rezerwy RP Okręgu Śląskiego w składzie asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik i Paweł Jędrusik oraz członkowie Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej z prezesem Maciejem Świderskim na czele, oddały hołd gen. Stefanowi Roweckiemu – Grotowi jednemu z dowódców konspiracyjnej Armii Krajowej. 15.09.2020 15:11    1
Reklama
Reklama
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
(Zawiercie) Z okazji Święta Policji obchodzonego 24 lipca w zawierciańskiej jednostce odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas niej Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Tydzień wcześniej, podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach Srebrne „Medale za długoletnią służbę” otrzymali komendanci ze Szczekocin i Łaz. 11.09.2020 17:15
Reklama
Reklama
Reklama
MIESZKANIA KOMUNALNE W ZAWIERCIU: PRAWIE 140 RODZIN CZEKA NA DECYZJĘ
MIESZKANIA KOMUNALNE W ZAWIERCIU: PRAWIE 140 RODZIN CZEKA NA DECYZJĘ
Sytuacja związana z mieszkaniami komunalnymi w Zawierciu nie jest kolorowa. Brakuje lokali, tworzą się kolejki oczekujących do przyznania mieszkań, a same mieszkania komunalne swoim stanem dalece odbiegają od minimalnych standardów. Niejednokrotnie mieszkania, które nadają się tylko i wyłącznie do remontu są oferowane mieszkańcom, jako lokale gotowe do zamieszkania. Temat powstawania nowych mieszkań komunalnych, ich remontowania i przydzielania poruszany był na wielu sesjach i spotkaniach. O tym jak naprawdę wygląda sytuacja mówią osoby ubiegający się o mieszkania komunalne w Zawierciu. 10.09.2020 15:18
Reklama
PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ
PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ
(Zawiercie) Nieco ponad dwa tygodnie po powołaniu na stanowisko Zastępcy Prezydenta Zawiercia Małgorzaty Benc, Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o kolejnej osobie, która będzie piastowała to stanowisko. Drugim wiceprezydentem została dotychczasowa dyrektor MOPS Justyna Miszczyk. 10.09.2020 14:24
Reklama
PRACE PORZĄDKOWE NA FORTYFIKACJACH PODZAMCZA
PRACE PORZĄDKOWE NA FORTYFIKACJACH PODZAMCZA
25.07.2020r. prezes Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej Maciej Świderski oraz członek Śląskiego Okręgu Związku Oficerów Rezerwy RP st. kpr. rez. Damian Liszczyk przeprowadzili prace porządkowe przy Jurajskich Fortyfikacjach Wojennych w Podzamczu. Pracami objęto m.in. bunkier typu Ringstand 58c tzw. „Tobruk”, który usytuowany jest w pobliżu muru zamkowego przy niebieskim szlaku turystycznym. Posprzątano zalegające śmieci oraz usunięto krzewy przy linii okopów w rejonie bunkra. W niedalekiej przyszłości powstanie nowa tablica opisowa (obecna jest zdewastowana) oraz dodatkowe tabliczki opisowe. 23.08.2020 15:02
Reklama
Reklama
NA TARGOWISKACH MASECZKA TO RZADKI WIDOK!
NA TARGOWISKACH MASECZKA TO RZADKI WIDOK!
Od dłuższego czasu obserwujemy, że mimo nakazu zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych i w tłumie taki widok jak na zdjęciu jest coraz bardziej powszechny. Zdjęcie zrobiliśmy na jednym z okolicznych targowisk. Z 10 osób widocznych na zdjęciu maseczki ochronnej nie ma nikt! Właśnie na targowiskach gminnych i miejskich kupujący i sprzedawcy czują się najswobodniej. Tymczasem mandat dla sprzedawcy który nie używa środków ochrony może wynieść nawet 500 zł, a dla kupującego też do 500 zł. W całej Polsce na polecenie rządu służby odpowiedzialne za respektowanie tych przepisów, czyli przede wszystkim policja i straże miejskie dostały polecenie bardziej restrykcyjnych kontroli w tym zakresie. O ściślejszym egzekwowaniu przepisu o obowiązku zakrywania ust i nosa mówiła w tym tygodniu Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. 22.08.2020 14:49
Reklama
Reklama
MAŁGORZATA BENC WICEPREZYDENTEM ZAWIERCIA
MAŁGORZATA BENC WICEPREZYDENTEM ZAWIERCIA
(Zawiercie) W połowie lipca Urząd Miejski potwierdził to, o czym nieoficjalnie mówiło się od początku roku. Łukasz Konarski powołał na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Małgorzatę Benc. Przez dwanaście lat zasiadała ona w Radzie Miejskiej, od jesieni 2018 roku była Przewodniczącą Rady Powiatu Zawierciańskiego. 18.08.2020 14:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama