Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
ZAWIERCIAŃSKIE MIKOŁAJKI
ZAWIERCIAŃSKIE MIKOŁAJKI
(Zawiercie) W niedzielę 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził Zawiercie. Jurajski Orszak dotarł do szpitala i do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci otrzymały prezenty od długo wyczekiwanego i wyjątkowego gościa. 07.12.2020 14:46    1
Reklama
Reklama
KTO ŚLEDZI ZAWIERCIAŃSKĄ RADNĄ EWĘ MIĆKĘ?
KTO ŚLEDZI ZAWIERCIAŃSKĄ RADNĄ EWĘ MIĆKĘ?
(Zawiercie) Przed tygodniem w prywatnym samochodzie radnej Ewy Mićki Zawiercia znaleziono dwa urządzenia lokalizujące. Sprawa została zgłoszona na Policję. Radna wyklucza, aby stał za tym ktoś związany z jej życiem prywatnym. Podejrzewa, że łączy się to z jej działalnością publiczną. Kto założył radnej opozycyjnej aż 2 urządzenia śledzące w samochodzie? 05.12.2020 14:29
Reklama
Reklama
Reklama
POTRĄCENIE NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH
POTRĄCENIE NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH
(Zawiercie) Jak informuje zawierciańska policja, od początku września na drogach powiatu odnotowano 10 zdarzeń, w których uczestniczyli piesi. Kilkoro z nich zostało potrąconych na przejściu dla pieszych. Ostatnio do takiego zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego w Zawierciu. 34-letnią kobietę potrącił 65-letni kierowca dostawczego Volkswagena. - Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża – przekazują mundurowi. O bezpieczeństwie powinni pamiętać też piesi. 04.12.2020 14:06
Reklama
FORTUM Z ODPADÓW ZROBI PALIWO
FORTUM Z ODPADÓW ZROBI PALIWO
W Zawierciu na terenie należącym do gminnej spółki zajmującej się odpadami czyli ZGK Zawiercie fińska firma Fortum wybuduje zakład produkujący paliwo z odpadów. Produkt trafi w całości do elektrociepłowni Fortum w Zabrzu która w 2019 roku zaczęła do „wsadu” dokładać właśnie paliwo RDF. Właśnie takie paliwo, które powstaje z resztek tworzyw sztucznych, zabrudzonych papierów, różnych pozostałości po sortowaniu odpadów, których kaloryczność jest ciągle zbyt wysoka, aby było możliwe ich składowanie, a jednocześnie są to odpady zbyt zabrudzone, aby nadawały się do odzyskania. Instalacja firmy Fortum pozwoli zagospodarować większość odpadów produkowanych przez mieszkańców Myszkowa i okolic które trafiają właśnie na składowisko w Zawierciu. Teraz kaloryczne odpady, których składowanie jest bardzo kosztowne, będą przerabiane na paliwo RDF. 01.12.2020 13:31    1
Reklama
Reklama
RADNI PODZIELENI WS. INSTALACJI DO PRODUKCJI PALIWA Z ODPADÓW
RADNI PODZIELENI WS. INSTALACJI DO PRODUKCJI PALIWA Z ODPADÓW
(Zawiercie) Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu (27 XI) wiele czasu poświęcono planom budowy instalacji do produkcji paliwa alternatywnego RDF. Przedsięwzięcie to chce zrealizować firma Fortum. Prezes zawierciańskiego ZGK mówił podczas sesji, że mogłoby to pozwolić na oszczędności w wysokości ok. 2 mln rocznie, a prezydent Łukasz Konarski zapewniał, że planowana instalacja to nowoczesne przedsiębiorstwo, które nie będzie stanowiło zagrożenia dla środowiska. Zdania zawierciańskich radnych na ten temat są podzielone. 27.11.2020 13:51
Reklama
Reklama
Reklama
ODNOWIONA CHIRURGIA JUŻ DZIAŁA
ODNOWIONA CHIRURGIA JUŻ DZIAŁA
(Zawiercie) W połowie listopada, krótko przed otwarciem Oddziału Chirurgii Ogólnej po remoncie, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zawierciu obejrzeli efekty prac. Wykonano prace remontowe, zakupiono nowe łóżka oraz sprzęt medyczny. Modernizacja oddziału kosztowała 1,4 mln złotych. 27.11.2020 13:15
Reklama
65-LATEK PISAŁ MARKEREM PO ŚCIANIE PRZYSTANKU
65-LATEK PISAŁ MARKEREM PO ŚCIANIE PRZYSTANKU
(Zawiercie) Starszy mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, gdy niszczył świeżo wyremontowany przystanek autobusowy. Na pisaniu na ścianie przystanku mężczyznę złapali policjanci. 65-latek odpowie za to wykroczenie przed sądem. 27.11.2020 12:47
Reklama
KOBIETY GŁOŚNO MÓWIĄ DOŚĆ!
KOBIETY GŁOŚNO MÓWIĄ DOŚĆ!
W Zawierciu, podobnie jak w całej Polsce, w ostatnich dniach odbył się protest przeciwko zakazowi aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W wydarzeniu zdaniem organizatorów wzięło udział ok. 3 tysięcy osób. Wydaje nam się, że bardziej prawdopodobną liczbą jest ok. 2 tysięcy. Wieczorny „spacer” po mieście przebiegł spokojnie, choć hasła skandowane przez demonstrujących były bardzo ostre. Na banerach, które uczestnicy protestu mieli ze sobą była większa różnorodność haseł, natomiast wśród tych wykrzykiwanych podczas protestu najczęściej powtarzały się wulgaryzmy pod adresem rządu. 14.11.2020 14:16    1    1
Reklama
Reklama
PKP PODPISAŁO UMOWĘ NA REWITALIZACJĘ LINII DO PYRZOWIC
PKP PODPISAŁO UMOWĘ NA REWITALIZACJĘ LINII DO PYRZOWIC
(Zawiercie) Pod koniec października Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o podpisaniu umowy przez PKP z firmą, która zajmie się rewitalizacją i odbudową linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie. W stolicy powiatu powstanie nowy peron i windy. Roboty mają rozpocząć się na początku przyszłego roku i mogą potrwać 2 lata. 13.11.2020 17:58
Reklama
Reklama
PRACE NA DW 791 ZAKOŃCZĄ SIĘ W STYCZNIU 2022 ROKU
PRACE NA DW 791 ZAKOŃCZĄ SIĘ W STYCZNIU 2022 ROKU
Od ponad roku trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzki nr 791. Roboty objęły odcinek o długości 24,5 kilometra od skrzyżowania DW 791 z DK 1 w Kolonii Poczesna do skrzyżowania DW 791 z DK 78 w Zawierciu. Przebudowa podzielona jest na pięć odcinków, na których prace prowadzone są w tym samym czasie. Mieszkańcy Poraja, Myszkowa oraz Zawiercia od wielu miesięcy pytają kiedy prace zostaną zakończone. Często na początku prac na jakimś odcinku pojawiały się informacje, że utrudnienia potrwają kilka miesięcy – tak było np. w przypadku zamknięcia odcinka drogi wojewódzkiej w gminie Poraj, czy też na odcinku obejmującym ul. Mrzygłodzką w Zawierciu. Zarząd Dróg Wojewódzkich wyjaśnia, że koniec prac zaplanowano na styczeń 2022 roku. Inwestycja – choć podzielona na kilka etapów – ma zostać zakończona jako całość. Pojawiające się wcześniej informacje o jakimkolwiek innym terminie zakończenia prac nie powinny więc mieć dla mieszkańców znaczenia. 13.11.2020 17:41    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama