Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kronika Policyjna i Straży

Reklama
STARUSZEK HANDLOWAŁ LEWYM TYTONIEM
STARUSZEK HANDLOWAŁ LEWYM TYTONIEM
(Łazy) Zawierciańscy policjanci zatrzymali 71-letniego właściciela sklepu ogólnospożywczego podejrzanego o handel „lewym” towarem. Na terenie sklepu oraz w należącym do mężczyzny garażu, zabezpieczono tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wysoka grzywna grozi także 57-letniemu klientowi, który nabył nielegalny tytoń. Aktualnie policjanci ustalają wartość strat Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu nielegalnego towaru. 17.07.2017 12:20
Reklama
Reklama
MIESZKAŃCY MÓWIĄ, ŻE TO BARDZO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE
MIESZKAŃCY MÓWIĄ, ŻE TO BARDZO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE
(Poręba) Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wyjaśnia szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 25 czerwca w rejonie ulic Wyzwolenia i Rzecznej w Porębie. Ford Mondeo uderzył w słup, auto dachowało. Kierujący nim 29-latek zginął na miejscu. 10.07.2017 16:25
Reklama
Reklama
Reklama
MOTOCYKLISTA TRAFIŁ DO SZPITALA
MOTOCYKLISTA TRAFIŁ DO SZPITALA
(Poręba) 24 maja około 8.35 w Porębie w rejonie skrzyżowania ul. Konstruktorskiej z DK 78 doszło do groźnego wypadku. Ruch w tym miejscu był utrudniony. Do szpitala trafił kierowca motocykla, który zderzył się z Kią. 28.05.2017 12:20
Reklama
BYŁY PREZYDENT ZAWIERCIA I JEGO ZASTĘPCA OSKARŻENI
BYŁY PREZYDENT ZAWIERCIA I JEGO ZASTĘPCA OSKARŻENI
(Zawiercie) 28 czerwca Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Zawierciu akt oskarżenia przeciwko byłemu Prezydentowi Zawiercia Ryszardowi M., jego ówczesnemu zastępcy Markowi K. z SLD, dwóm przedsiębiorcom z Zawiercia i kierownikowi budowy. Akt dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez prezydenta i zastępcę, wręczania łapówek. Jak podaje rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury, aktem oskarżenia objęto łącznie 5 osób, w tym oprócz byłego Prezydenta Zawiercia, także jego ówczesnego zastępcę ds. społecznych Marka K., który obecnie zasiada na stanowisku dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Szkół w Zawierciu. 06.07.2016 11:23
Reklama
Reklama
KOGO JESZCZE WYSADZI KORUPCYJNA AFERA?
KOGO JESZCZE WYSADZI KORUPCYJNA AFERA?
(Zawiercie) Prezydent Zawiercia Ryszard M. (NAW) otrzymał zarzut dotyczący wejścia w porozumienie z oferentem w trakcie przetargu publicznego, który był organizowany w 2013 roku przez Urząd Miejski w Zawierciu. Było to działanie na szkodę nie tylko innych oferentów, ale także gminy Zawiercie. W związku z zarzutami zmowy przetargowej 27 sierpnia doszło do kolejnego zatrzymania. Jak udało nam się ustalić sprawa dotyczy budynków socjalnych w Kromołowie. Prezydenta Zawiercia w ubiegłym tygodniu odwiedził w areszcie inny czołowy polityk NAW-u starosta Rafał Krupa. Spotkanie odbywało się w obecności prokuratora. 08.09.2014 08:28
Reklama
Reklama
Reklama
PREZYDENT RYSZARD M. ARESZTOWANY!
PREZYDENT RYSZARD M. ARESZTOWANY!
(Zawiercie) Prezydent Zawiercia i szef NAW-u, czyli ugrupowania rządzącego w mieście i w powiecie Ryszard M. trafił do aresztu. Do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla samorządowca przychylił się Sąd Okręgowy w Częstochowie. Do zatrzymania doszło w czwartek, 17 lipca. Nieprawdziwe okazały się informacje o wypuszczeniu prezydenta za kaucją. 68-letni Ryszard M., usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. 28.07.2014 10:23
Reklama
PREZYDENT RYSZARD M. ZATRZYMANY!
PREZYDENT RYSZARD M. ZATRZYMANY!
(Zawiercie, Poręba) Prezydent Zawiercia Ryszard M. został zatrzymany. Całe miasto żyje informacją o wspólnej akcji katowickich policjantów i Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Do zatrzymania doszło w czwartek, 17 lipca. Pozostaje pytanie, kto teraz będzie rządził w mieście? Włodarza zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z korupcją KWP w Katowicach, był wyprowadzany w kajdankach. W najbliższym czasie może dojść do kolejnych zatrzymań, bo w rozwojową sprawę może być zamieszanych więcej osób. 21.07.2014 09:46
Reklama
ZŁOMIARZE UCIEKALI PRZED POLICJANTAMI
ZŁOMIARZE UCIEKALI PRZED POLICJANTAMI
(Chruszczobród) Czterech mężczyzn uciekało samochodem przed policjantami w Chruszczobrodzie. Okazało się, że ścigani, to złomiarze, którzy niszczyli urządzenia sterujące ruchem pociągów. Do zatrzymania złodziei doszło 7 marca około 16.00. 17.03.2014 09:29
Reklama
Reklama
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
(Zawiercie) Od listopada 2011 trwa śledztwo, w sprawie mafii działającej na terenie województwa śląskiego. Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, jednym z wątków badanych w związku z działalnością przestępczą gangu jest także sprawa korupcji, do jakiej prawdopodobnie doszło w czasie wyborów samorządowych Zawieciu w 2010 roku. Trzej gangsterzy przyznali się, że nakłaniali osoby uprawnione do głosowania. Na kogo? Prokuratura nie chce powiedzieć. Mateusz Cieślak z tygodnika NIE dotarł natomiast do informacji, że osobą, której mafia pomagała jest obecny prezydent Zawiercia Ryszard Mach. Wywołany do tablicy Mach publicznie zaprzecza takim pogłoskom i już zapowiedział, że sam zwróci się do wymiaru sprawiedliwości, ale w sprawie pomówień, jakie dotknęły jego osobę. 09.04.2012 20:31    1
Reklama
Reklama
GORĄCY FACET
GORĄCY FACET
(Grabowa) Za oknem zima i chłód, ale niektórych rozpiera energia i wewnętrzne ciepło – szczególnie po alkoholu. W Grabowej (gmina Łazy) doszło do nietypowego zdarzenia. W poniedziałek, 8 lutego pewien mężczyzna postanowił „ogrzać się czyimś kosztem”, a konkretnie w czyimś garażu. Do zabudowań położonych przy ul. Ogrodowej dostał się „piroman z zamiłowania”, który straszył wszystkich, że wznieci ogień. 22.02.2010 09:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama