Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 18:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
Lato w pełni, pogoda sprzyja. Podpowiadamy gdzie się udać nad wodę w powiecie zawierciańskim!
Lato w pełni, pogoda sprzyja. Podpowiadamy gdzie się udać nad wodę w powiecie zawierciańskim!
W tegoroczne wakacje jest upalnie, słonecznie, co sprzyja kąpielom wodnym. W powiecie zawierciańskim mamy wiele kąpielisk. Nie wszystkie są strzeżone przez ratowników WOPR. W niektórych miejscach jest wiele dodatkowych atrakcji, a w innych musi nam wystarczyć samo kąpielisko. Podpowiadamy, gdzie w regionie znajdują się miejsca, gdzie można wypocząć rodzinnie w upalne dni. 06.08.2022 16:17    1
Reklama
Reklama
KIEROWCY POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
KIEROWCY POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
(Myszków, Żarki) Pod koniec maja policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali dwóch młodych kierowców, którzy usiedli za kierownicą po spożyciu narkotyków. Prócz tego mieli przy sobie niedozwolone substancje. W obu przypadkach powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. 31.07.2022 14:38
Reklama
Reklama
Reklama
ogłoszenie o licytacji: Syndyk masy upadłości ogłasza II przetarg
ogłoszenie o licytacji: Syndyk masy upadłości ogłasza II przetarg
Na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa wchodzącej w skład masy upadłości Władysława Kazimierza Jędruszka prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą PHUP ART-BUD w Myszkowie 21.07.2022 11:10
Reklama
Czy w Zawierciu łatwo o wykonywanie pracy zdalnej?
Czy w Zawierciu łatwo o wykonywanie pracy zdalnej?
Zawiercie to miasto, które już od wielu lat związane jest głównie z przemysłem i budownictwem. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że w mieście powstało wiele firm informatycznych, które świadczą kompleksowe usługi dla innych przedsiębiorstw i osób prywatnych. Czy jednak łatwo uzyskać korzystną umowę o pracę z możliwością wykonywania obowiązków zdalnie? Czy istnieją inne, podobne możliwości zatrudnienia w innych branżach w tym mieście? Podpowiadamy. 18.07.2022 13:30
Reklama
Reklama
RUSZA 9 JUŻ ZLOT MOTOCYKLOWY W MYSZKOWIE
RUSZA 9 JUŻ ZLOT MOTOCYKLOWY W MYSZKOWIE
Już w piątek 15 lipca rusza 9 Zlot Motocyklowy który organizuje Myszkowski Klub Motocyklowy 1948. Ostatni zlot odbył się w 2020 roku, w kolejnych 2 latach w spotkaniu miłośników dwóch (a czasem trzech!) kółek przeszkodziła epidemia Covid-19 14.07.2022 14:15
Reklama
Reklama
Reklama
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł! Sporo
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł! Sporo
(Zawiercie) W piątek, 10 czerwca zawierciański magistrat poinformował o podpisaniu umowy z firmą PERBO-INWESTYCJE, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali sportowej w Zawierciu. Obiekt powstanie w miejscu dotychczasowej hali OSiR-u przy u. Moniuszki. Ma być dostosowana do organizacji wydarzeń sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym oraz innych imprez, np. koncertów. 07.07.2022 19:49
Reklama
PSB MRÓWKA MA 12 LAT!
PSB MRÓWKA MA 12 LAT!
Myszkowska Mrówka działa już 12 lat. Część klientów zna firmę pod nazwą BUDULEC. Z okazji jubileuszu właściciele i pracownicy Mrówki urządzili piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci. Były więc konkursy plastyczne, wielkie bańki mydlane i dmuchańce. 07.07.2022 19:38
Reklama
TOUR de Konstytucja  w MYSZKOWIE
TOUR de Konstytucja w MYSZKOWIE
12 lipca we wtorek w godzinach 16-18 do Myszkowa zawita wydarzenie Tour de Konstytucja podczas którego znani sędziowie, prokuratorzy, adwokaci rozmawiają z mieszkańcami o znaczeniu Ustawy Zasadniczej. To już druga edycja bardzo udanej akcji społecznej, która jest odpowiedzią środowisk prawniczych na postępujący w Polsce kryzys konstytucyjny. A nie ma wolności i demokracji bez poszanowania prawa. W roku 2021 spotkania z Konstytucją odbywały się w większych miastach. W tym roku w wielu mniejszych, jak Lubliniec (niedziela 10 lipca) i dwa dni później w Myszkowie. Komitet Obrony Demokracji, który jest współorganizatorem Tour de Konstytucja zaproponował naszej redakcji, czy jest szansa dodanie Myszkowa lub Zawiercia do tegorocznej trasy. Oczywiście. Zapadła decyzja, że Gazeta Myszkowska/Kurier Zawierciański będzie organizatorem przystanku w Myszkowie 12 lipca w godzinach od 16:00 do 18-tej. Miejsce: ulica Sikorskiego 53/3 dokładnie przed naszą redakcją. 06.07.2022 14:33
Reklama
Reklama
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Wakacyjna wolność od „dymka”?
Rozpoczynający się okres wakacyjny motywuje, by wsłuchać się w siebie i zadbać o zdrowie, choćby poprzez rzucenie palenia. Przyjrzyjmy się alternatywom, które mogą być w tym pomocne. 04.07.2022 16:04    1
Reklama
Reklama
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W międzynarodowym gronie o przyszłości nikotyny i ograniczeniu szkód związanych z paleniem
W połowie czerwca (16-18) w Warszawie odbędzie się forum poświęcone nikotynie i jej przyszłości, a także politykom zdrowotnym państw uwzględniającym redukcję szkód zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu. W tym roku myślą przewodnią (dziewiątego już) wydarzenia o nazwie Global Forum on Nicotine jest właśnie ostatni z wymienionych obszarów, czyli ograniczenie szkód zdrowotnych. 03.07.2022 13:27    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama