Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:01
Przeczytaj!
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama

Gospodarka

Reklama
WOJEWÓDZTWO OGŁOSIŁO WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
WOJEWÓDZTWO OGŁOSIŁO WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dofinansowanie otrzymają dwa zadania z terenu powiatu zawierciańskiego. Pierwszy z nich to zakup strojów dla grup artystycznych. Drugi projekt polega na doposażeniu w defibrylatory miejscowości naszego powiatu. 30.12.2020 13:06
Reklama
Reklama
Kaufland wydłuża godziny otwarcia sklepów w Sylwestra
Kaufland wydłuża godziny otwarcia sklepów w Sylwestra
Sieć Kaufland podjęła decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów w Sylwestra. W dniu 31 grudnia niemal wszystkie placówki na terenie kraju będą funkcjonować aż do 19:00. 30.12.2020 12:47
Reklama
Reklama
Reklama
INWESTYCJA NIE DO UDŹWIGNIĘCIA. REMONT MUSI POCZEKAĆ
INWESTYCJA NIE DO UDŹWIGNIĘCIA. REMONT MUSI POCZEKAĆ
(Poręba) Od lat zapowiadany remont ulic Roździeńskiego i Wiejskiej będzie musiał poczekać kolejne miesiące lub nawet lata. Powodem kolejnego odłożenia w czasie inwestycji jest brak wystarczająco wysokich dofinansowań, które pozwoliłyby zrealizować remont oraz niewystarczający budżet gminy. 29.12.2020 14:23
Reklama
MIASTO I MINISTER ZAPOWIADAJĄ BUDOWĘ NOWEGO OSIEDLA DLA MŁODYCH
MIASTO I MINISTER ZAPOWIADAJĄ BUDOWĘ NOWEGO OSIEDLA DLA MŁODYCH
(Zawiercie) W ubiegły wtorek w Urzędzie Miejskim w Zawierciu podpisano porozumienie w sprawie budowy nowego osiedla w Kromołowie. Inwestycja ma być finansowana z rządowego programu „Mieszkanie dla rozwoju”. Lokale na wynajem mają być przeznaczone przede wszystkim dla młodych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania lub nie mogą wziąć kredytu hipotecznego na ten cel. Wykonawca inwestycji ma zostać wyłoniony w przyszłym roku. 25.12.2020 17:08
Reklama
Reklama
Poraj kończy Program Postępowania Naprawczego: PIERWSZY BUDŻET WÓJT KAŹMIERCZAK BEZ OGRANICZEŃ
Poraj kończy Program Postępowania Naprawczego: PIERWSZY BUDŻET WÓJT KAŹMIERCZAK BEZ OGRANICZEŃ
(Poraj) W ubiegły wtorek (22 XII) Rada Gminy w Poraju przyjęła budżet na 2021 rok. To bardzo ważny dokument, bowiem po raz pierwszy przyjęto budżet, który nie jest „skrępowany” Programem Postępowania Naprawczego. W nadchodzącym roku inwestycje stanowić mają nieco ponad 13% wszystkich wydatków. 9 z ogólnej liczby 15 radnych poparło przedstawiony projekt budżetu. 24.12.2020 17:01
Reklama
Reklama
Reklama
ZACHODNIA OBWODNICA UKOŃCZONA
ZACHODNIA OBWODNICA UKOŃCZONA
(Zawiercie) Otwarto ostatni odcinek zachodnie obwodnicy Zawiercia. Pomysł na tę inwestycję pojawił się kilkanaście lat temu. Od 2011 roku trwały prace nad realizacją zadania, które kontynuowali kolejni prezydenci miasta. Budowa całej obwodnicy kosztowała 34 miliony złotych. 24.12.2020 13:08
Reklama
TRANSPORT RDF NIE PRZEZ CENTRUM ZAWIERCIA
TRANSPORT RDF NIE PRZEZ CENTRUM ZAWIERCIA
Firma Fortum planuje wybudować w Zawierciu instalację do produkcji paliwa alternatywnego RDF, do której ma trafić ponad 20 tys. ton zawierciańskich odpadów. Będą to odpady pozostałe po sortowaniu, których nie da się już zagospodarować w inny sposób. Tym samym odpady te zamiast trafić na wysypiska, będą wykorzystane – w postaci paliwa – do odzysku energii w elektrociepłowni Fortum w Zabrzu. Jak wynika z raportu środowiskowego, którego opracowanie zleciło Fortum, inwestycja nie będzie stanowiła zagrożenia ani dla okolicznych mieszkańców ani dla środowiska. Jedyną uciążliwością może być transport paliwa. Jak zostanie zorganizowany? Czy firma zadbała, aby był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców? 18.12.2020 13:36
Reklama
Jak oryginalnie skomponować białe meble?
Jak oryginalnie skomponować białe meble?
Często kojarzony jest z tłem lub z czymś fundamentalnym (dosłownie i w przenośni). Biały – bo o nim mowa – z pozoru wydawać się może bardzo zwyczajną barwą, ale tak naprawdę kryje on w sobie pewną wspaniałość. Jest tak uniwersalny, że meble w tym kolorze sprawdzą się w każdym wnętrzu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Trzeba to jednak zrobić w odpowiedni sposób. Jak? Przygotowaliśmy dla was garść inspiracji. 07.12.2020 14:19    1
Reklama
Reklama
ODPADY NA PEWNO ZDROŻEJĄ
ODPADY NA PEWNO ZDROŻEJĄ
(Poraj) Kwestia stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi to niekończąca się opowieść w każdej gminie. Nie inaczej jest w Poraju. Jak wykazała ostatnio przeprowadzona kontrola, ogromnym problemem są tutaj bioodpady. Mieszkańcy mogą je oddawać w nielimitowanych ilościach. I niektórzy korzystają z tego aż do przesady. Jak poinformował Urząd Gminy, rekordzista oddał za jednym razem 130 worków z bioodpadami. Duża liczba worków pojawia się przy posesjach, które są w dużym stopniu wybrukowane, lub na których trudno znaleźć choć jedno drzewo liściaste. Na ostatnich sesjach radni dyskutowali o tym, ile może wynieść ewentualna podwyżka i kiedy powinna zostać wprowadzona. W październiku rozmawiano również o wynagrodzeniu sołtysów, jakie otrzymują za zbieranie od mieszkańców opłaty za śmieci. 04.12.2020 18:35
Reklama
Reklama
Drugi lockdown trudniejszy dla zamkniętych branż
Drugi lockdown trudniejszy dla zamkniętych branż
24 października na terenie całej Polski wprowadzono tzw. strefę czerwoną. Jej poszerzenie na całą Polskę wiązało się z ponownym ograniczeniem lub zawieszeniem działalności kilku branż: gastronomicznej, fitness, rozrywkowej i sprzedaży detalicznej. Dla tych gałęzi gospodarki to już drugi lockdown w 2020 roku. Trzy dni po wprowadzeniu ograniczeń, 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan wsparcia dla najbardziej dotkniętych kryzysem branż. Tzw. Tarcza Branżowa - dla wielu jest kroplą w morzu potrzeb. Czy po ponad miesiącu od zamknięcia wielu przedsiębiorstw wsparcie finansowe rzeczywiście funkcjonuje? 04.12.2020 17:17
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama