Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 18:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Gospodarka

Reklama
SZPITAL ZATRUDNIA, LECZY I ZWIĘKSZA ZYSKI
SZPITAL ZATRUDNIA, LECZY I ZWIĘKSZA ZYSKI
(Powiat zawierciański) 30 września odbyła się Sesja Rady Powiatu. Istotną część obrad stanowiła prezentacja doradcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu Dariusza Jorga, która dotyczyła działalności szpitala od początku 2019 roku do dzisiaj. Na początku sesji starosta powiatu Gabriel Dors złożył sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Najistotniejszą informacją, którą przekazał, była ta o podpisaniu umowy (29 września) na wykonanie dwóch inwestycji drogowych na odcinkach: Włodowice-Morsko oraz Skarżyce-Żerkowice, na które powiat pozyskał dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 75% wartości zadania. 17.11.2021 20:01    2
Reklama
Reklama
SŁUŻBY RATOWAŁY DZIKA
SŁUŻBY RATOWAŁY DZIKA
(Poraj) W ubiegłą niedzielę policjanci i strażacy interweniowali w Poraju. Zadaniem, przed jakim stanęli mundurowi, było wyciągnięcie dzika, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Przestraszone zwierzę mogło stanowić zagrożenie dla policjantów i strażaków, jednak udało się je uwolnić. 17.11.2021 19:24
Reklama
Reklama
Reklama
Palisz papierosy? Rzuć je już dzisiaj! 30. rocznica Światowego Dnia Rzucania Palenia w Polsce
Palisz papierosy? Rzuć je już dzisiaj! 30. rocznica Światowego Dnia Rzucania Palenia w Polsce
Każdy moment na rzucenie papierosów jest dobry. Jeden dzień w roku szczególnie sprzyja jednak rozstaniu z tym nałogiem: Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający co roku w trzeci czwartek listopada. To najstarsza na świecie inicjatywa skierowana do palaczy, która ma im przypominać o zgubnych skutkach palenia papierosów. W tym roku w Polsce obchodzimy jej okrągłą, 30. rocznicę. 17.11.2021 10:36
Reklama
RADNI NIE DOSZLI DO POROZUMIENIA W SPRAWE STAWKI ZA ODPADY
RADNI NIE DOSZLI DO POROZUMIENIA W SPRAWE STAWKI ZA ODPADY
(Zawiercie) Rada Miejska w Zawierciu po raz kolejny nie podjęła uchwały, zmieniającej stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Tym razem Prezydent Konarski proponował podwyżkę do 25,50 zł za odpady segregowane (obecna stawka wynosi 19,50 zł). Radni Ewa Mićka i Witold Grim wysuwali swoje propozycje i pomysły co zrobić, aby mieszkańcy nie płacili więcej. Ich wypowiedzi wiceprezydent Małgorzata Benc oceniła jako populistyczne. Prezydenta Łukasza Konarskiego ponownie nie było na sesji, co nie umknęło uwadze niektórych radnych. Nie była to jednak jedyna osoba, która nie uczestniczyła w posiedzeniu – nieobecnych było też kilku radnych, łącznie z przewodniczącą. 16.11.2021 19:54    1
Reklama
Reklama
Kompromitacja burmistrza w sprawie wymiany pieców. Wymiany nie będzie
Kompromitacja burmistrza w sprawie wymiany pieców. Wymiany nie będzie
Pod koniec września myszkowianie otrzymali pisma, które informowały ich o rezygnacji Urzędu Miasta Myszkowa z realizacji projektu „Wymiana systemów grzewczych c.o. na systemy ekologiczne na terenie Gminy Myszków”. 16.11.2021 18:46
Reklama
Reklama
Reklama
NIETYPOWY POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNY PREZENT
NIETYPOWY POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNY PREZENT
Zbliża się czas obdarowania najbliższych świątecznymi prezentami. Nierzadko zastanawiamy się, czy niespodzianka będzie trafiona oraz czy obdarowany się z niej ucieszy. Kiedy kończą się pomysły, UNICEF podpowiada: kup „Prezent bez Pudła”! 12.11.2021 09:40    1
Reklama
Zużywamy 1,7 razy więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie odtworzyć
Zużywamy 1,7 razy więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie odtworzyć
Jak wynika z szacunków Global Footprint Network, 7,8 miliarda ludzi zużywa znacznie więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie w naturalny sposób odnowić i emituje znacznie więcej odpadów, niż może wchłonąć. Szacuje się, że na obecnym poziomie konsumpcji zużywamy ekwiwalent 1,7 zasobów planety. Nadmierna eksploatacja Ziemi prowadzona przez ludzi poważnie osłabia zdolność przyrody do podtrzymywania życia, funkcjonowania społeczeństw i gospodarek. Postępująca urbanizacja, a także dotychczasowe modele produkcji i konsumpcji powodują, że przyroda ulega degradacji w tempie szybszym niż kiedykolwiek wcześniej. Aby odwrócić ten trend potrzeba pilnych działań ze strony nas wszystkich. 11.11.2021 17:49    1
Reklama
DOTACJA DLA 7 GMIN W RAMACH „INICJATYWY SOŁECKIEJ”
DOTACJA DLA 7 GMIN W RAMACH „INICJATYWY SOŁECKIEJ”
(powiat zawierciański) Przedstawiciele siedmiu gmin z terenu powiatu zawierciańskiego otrzymali umowy na dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Do tutejszych samorządów trafi blisko 312 tysięcy złotych z budżetu Województwa Śląskiego. 11.11.2021 11:34
Reklama
Reklama
KORZYSTAJ BEZPIECZNIE Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
KORZYSTAJ BEZPIECZNIE Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
W Internecie można zostać oszukanym na różne sposoby. Są jednak metody, które pozwolą uchronić się przed oszustami. Z mediów społecznościowych należy korzystać z rozwagą. Dotyczy to zarówno udostępniania danych na swój temat, jak również wiary w to, co publikują inni użytkownicy. 11.11.2021 07:00
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
CZY  INWESTYCJA FIRMY FORTUM ZWIĘKSZY W MIEŚCIE RUCH I ZNISZCZY DROGI?
CZY INWESTYCJA FIRMY FORTUM ZWIĘKSZY W MIEŚCIE RUCH I ZNISZCZY DROGI?
(Zawiercie) Planowana inwestycja firmy Fortum zarówno wśród mieszkańców, jak i zawierciańskich radnych ma swoich zwolenników i przeciwników. Sceptycy obawiają się różnych rzeczy, między innymi wzmożonego ruchu drogowego oraz negatywnego wpływu na stan dróg transportów, jakie będą dojeżdżać do instalacji do produkcji paliwa alternatywnego RDF. Firma zapewnia, że do zakładu przyjeżdżać ma kilkanaście ciężarówek na dobę, a transporty ominą centrum miasta. 10.11.2021 17:36    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama