Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 21:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
MIESZKAŃCY NIE ZOSTALI DOPUSZCZENI DO GŁOSU
MIESZKAŃCY NIE ZOSTALI DOPUSZCZENI DO GŁOSU
(Żarnowiec) Podczas lipcowej sesji Rady Gminy w Żarnowcu radni w drodze głosowania nie dopuścili do głosu mieszkanki, która przyszła na posiedzenie. Ponadto radny Krystian Grela zwrócił uwagę, że o głos prosiło trzech mieszkańców, a przewodniczący Eugeniusz Kapuśniak poddał pod głosowanie umożliwienie wypowiedzi jednej osobie. Po zamknięciu posiedzenia mieszkańcy nie kryli oburzenia całą sytuacją. 10.09.2020 16:11    1
Reklama
Reklama
PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ
PREZYDENT KONARSKI WYZNACZYŁ DRUGIEGO ZASTĘPCĘ
(Zawiercie) Nieco ponad dwa tygodnie po powołaniu na stanowisko Zastępcy Prezydenta Zawiercia Małgorzaty Benc, Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o kolejnej osobie, która będzie piastowała to stanowisko. Drugim wiceprezydentem została dotychczasowa dyrektor MOPS Justyna Miszczyk. 10.09.2020 14:24
Reklama
Reklama
Reklama
DWIE SESJE W KRÓTKIM ODSTĘPIE CZASU– GARŚĆ INFORMACJI ZE SZCZEKOCIN
DWIE SESJE W KRÓTKIM ODSTĘPIE CZASU– GARŚĆ INFORMACJI ZE SZCZEKOCIN
(Szczekociny) W czwartek 27 sierpnia 2020 radni gminy Szczekociny obradowali na sesji zwykłej, by już za 4 dni (31 sierpnia) spotkać się na sesji nadzwyczajnej. Na 31 sierpnia przesunęli -na wniosek burmistrza- uchwały dotyczące usług komunalnych. Radni uchwalili regulamin wynagradzania nauczycieli. Cieszyć się mogą sołtysi. Ich dieta wynosząca od 2011 roku 80 zł skoczyła na 270 zł. 01.09.2020 15:11
Reklama
BURMISTRZ Z PEŁNYM POPARCIEM– WAŻNA SESJA W SZCZEKOCINACH
BURMISTRZ Z PEŁNYM POPARCIEM– WAŻNA SESJA W SZCZEKOCINACH
(Szczekociny) We wtorek 30 czerwca obyła się XXIV Sesja Rady Miasta i Gminy Szczekociny kadencji 2018-2023. Istotą sesji było udzielenie wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, burmistrzowi Jackowi Lipie. Obie uchwały zostały przyjęte jednomyślnie ku akceptacji działań burmistrza. Prócz tego na sesji poruszonych zostało wiele wątków dotyczących planowanych inwestycji, przyszłego budżetu, czy rozwoju oświaty. 23.08.2020 14:58
Reklama
Reklama
WÓJTOWIE I BURMISTRZOWIE Z „ZIELONYM ŚWIATŁEM” OD RADNYCH
WÓJTOWIE I BURMISTRZOWIE Z „ZIELONYM ŚWIATŁEM” OD RADNYCH
W czerwcu w większości samorządów radni głosowali nad uchwałami ws. udzielenia wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok wójtom i burmistrzom. Głosowania poprzedza debata nad raportem o stanie gminy. To element, który wprowadzony został w bieżącej kadencji samorządowej (2018-2023), a więc w tym roku wójtowie i burmistrzowie po raz drugi przygotowywali raport, który przesyłany jest do radnych i publikowany na stronach internetowych gmin. 02.08.2020 14:41
Reklama
Reklama
Reklama
Nie będzie kopalni? Minister Środowiska i burmistrz Ogrodzieńca przedstawili wizję katastrofy, gdyby kopalnia powstała
Nie będzie kopalni? Minister Środowiska i burmistrz Ogrodzieńca przedstawili wizję katastrofy, gdyby kopalnia powstała
(Podzamcze gm. Ogrodzieniec) Firma Rathdowney nie może dokończyć prac badawczych złoża rud cynku i ołowiu, choć prace nad raportem środowiskowym były na ukończeniu. W środę 1 lipca Minister Środowiska w rządzie PiS Michał Woś na dziedzińcu Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu ogłosił, że koncesji badawczej kanadyjskiej firmie nie przedłużył i to -zdaniem ministra- „kończy sprawę”. Czy na pewno? 01.08.2020 17:24
Reklama
Wyrok jasny, sprawa zakończona. Adam W. prawomocnie skazany
Wyrok jasny, sprawa zakończona. Adam W. prawomocnie skazany
Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Zawierciu z dnia 16 stycznia 2020 roku, w którym zawierciański Sąd uznał Adama W., byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu winnym zarzucanego mu czynu. Adam W. został skazany za jazdę po pijanemu w dniu 25 stycznia 2019. 01.08.2020 14:15    3
Reklama
WOTUM ZAUFANIA TO SUKCES CAŁEGO SAMORZĄDU
WOTUM ZAUFANIA TO SUKCES CAŁEGO SAMORZĄDU
(Szczekociny) Radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Jackowi Lipie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Przyspieszenie inwestycyjne, pozyskiwanie środków zewnętrznych, realizowanie celów strategicznych gminy (takich jak np. czyste i zadbane środowisko naturalne oraz funkcjonalna i estetyczna przestrzeń publiczna) i rozwój Szczekocin to jedne z podstawowych elementów, które pojawiły się w raporcie o stanie gminy za rok 2019 oraz w debacie nad tym dokumentem. 30.07.2020 15:50
Reklama
Reklama
Proces Wojciecha P. ciągle nie ruszył. Czy zapadnie wyrok?
Proces Wojciecha P. ciągle nie ruszył. Czy zapadnie wyrok?
(Myszków) Sprawa karna Przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Wojciecha P., która jest oskarżony o ponad 60 oszust na szkodę Śląskiego NFZ choć w listopadzie 2019 trafiła do Sądu Rejonowego w Myszkowie, ciągle stoi w miejscu. Do 6 czerwca– jak potwierdził nam Rzecznik Prasowy SO w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz, SR Myszków nie wyznaczył w procesie Wojciecha P. terminu pierwszej rozprawy. Termin rozprawy organizacyjnej na początku roku wyznaczony na 12 maja spadł z wokandy z powodu epidemii koronawirusa. Nowego terminu jak na razie nie ma. Ciekawe, czy przed upływem roku jak do Sądu z prokuratury wpłyną akt oskarżenia sądowi uda się choć rozpocząć proces? 30.07.2020 14:19    1    2
Reklama
Reklama
KTO JEST „ZA” PROSZĘ O PODNIESIENIE KARTECZKI
KTO JEST „ZA” PROSZĘ O PODNIESIENIE KARTECZKI
(Kroczyce) Za nami sesja absolutoryjna w Kroczycach. Radni jednogłośnie udzielili wójtowi Stefanowi Pantakowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok oraz wotum zaufania. Przedstawiając raport o stanie gminy, wójt mówił między innymi o wzroście liczby mieszkańców w gminie oraz ilości środków zewnętrznych, które pozyskuje gmina na realizację różnych inwestycji. 29.07.2020 13:57    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama