Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
4 LATA ZAKAZU I GRZYWNA DLA RADNEGO
4 LATA ZAKAZU I GRZYWNA DLA RADNEGO
(Myszków, Niegowa) Radny z Tomiszowic Ryszard J. działacz PSL-u został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. 30 X 2020 roku w Tomiszowicach został zatrzymany przez innych użytkowników drogi, ponieważ „jechał wężykiem”. Jak się okazało, miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Podczas rozprawy 13 września radny przyznał się do winy, ale próbował tłumaczyć swoje zachowanie „trudną sytuacją rodzinną”. 15 listopada Sąd Rejonowy w Myszkowie zakończył proces i tego samego dnia zapał wyrok skazujący. 11.01.2022 17:46    1
Reklama
Reklama
Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce
Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce
W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. 06.01.2022 13:36
Reklama
Reklama
Reklama
BURMISTRZOWI PODWYŻKA 100%. Radnym na razie nie
BURMISTRZOWI PODWYŻKA 100%. Radnym na razie nie
(Łazy) Rada Gminy Łazy 24 listopada podniosła znacząco pensję burmistrza Macieja Kaczyńskiego. Fala podwyżek dla samorządowców przetacza się przez całą Polskę, co jest efektem znaczącego podwyższenia przeliczników płac samorządowców przez Rząd RP. W niektórych przypadkach pensje rosną nawet o 100%. Burmistrz Łaz przez 3 lata otrzymywał 10620 zł pensji brutto. Teraz zarobi 20130 zł. Nie zostały tymczasem podwyższone diety dla radnych, bo uchwała w tej sprawie nie została przyjęta. 06.01.2022 13:25
Reklama
SKANDAL W SZPITALU: RADNA PYTA O WYNAGRODZENIE DYREKTORA,  A TEN JĄ ZASTRASZA!
SKANDAL W SZPITALU: RADNA PYTA O WYNAGRODZENIE DYREKTORA, A TEN JĄ ZASTRASZA!
Dorota Kaim-Hagar jest nieliczną radną w Radzie Powiatu w Myszkowie, która potrafi merytorycznie pytać o sprawy służby zdrowia, sama jest lekarzem, do niedawna pracowała w myszkowskim szpitalu, ale od czasu jak dyrektorem jest w nim Adam Miśkiewicz, wybrała inne miejsce pracy. Od lipca 2021 radna próbuje uzyskać informacje, jakie są zasady wynagrodzenia dyrektora, który oprócz pracy jako dyrektor SP ZOZ Myszków, pełni w szpitalu dyżury, przyjmuje w innych konkurencyjnych placówkach medycznych, wreszcie wykonuje badania w ramach rządowego projektu profilaktyki badań raka jelita grubego. To zresztą program, który SP ZOZ zawalił na całej linii. Placówka miała otrzymać prawie 700 tysięcy, ale wykonała tylko część badań, na kwotę 280 tys. Całej kwoty SP ZOZ Myszków więc nie dostanie, a może będzie nawet zwracał zaliczki. A badania wykonuje właśnie dyrektor Adam Miśkiewicz. Sąsiednie szpitale, w Zawierciu i Będzinie z tego programu zarobiły po równo 1 mln zł, wykorzystując 100% przyznanych środków. 06.01.2022 12:13    1
Reklama
Reklama
CZY RADNA ZRZEKNIE SIĘ DIETY?
CZY RADNA ZRZEKNIE SIĘ DIETY?
(Ogrodzieniec) Podwyżka diet radnych wywołała w Ogrodzieńcu taką dyskusję, jaka nieczęsto się tutaj zdarza. Przeciwko zagłosowała tylko radna Martyna Brożek, argumentując to złą sytuacją gospodarczą. Wskazała, że za pieniądze, które przeznaczone będą na diety, można by zbudować lodowisko dla dzieci lub stworzyć salę językową w szkole. Pytała też, czy wyższe diety dla radnych spowodują wzrost podatków dla mieszkańców. Burmistrz Anna Pilarczyk podkreślała, że podatki nie będą podnoszone. Projekt budowlany na lodowisko jest, w szkołach powstają nowoczesne sale dydaktyczne i „nie musicie się zrzucać na baseny, jak to było 20 lat temu”. Kilka osób proponowało, by Martyna Brożek zrzekła się diety, skoro nie zgadza się z podwyżką. 05.01.2022 13:00    2
Reklama
Reklama
Reklama
CAŁA RADA ZA BUDŻETEM
CAŁA RADA ZA BUDŻETEM
(Poraj) Rada Gminy w Poraju jednogłośnie przyjęła uchwałę budżetową na 2022 rok. Można powiedzieć, że było to głosowanie, które przejdzie do historii, bowiem po raz pierwszy od lat wszyscy radni zgodnie zagłosowali „za”. Wydatki na inwestycje stanowić mają ok. 17,5% wszystkich wydatków gminy, z kolei deficyt zaplanowano w wysokości 8,5 miliona złotych. 04.01.2022 13:00
Reklama
KLEMENS PODLEJSKI DOBRYM GOSPODARZEM
KLEMENS PODLEJSKI DOBRYM GOSPODARZEM
(Żarki, Częstochowa) Regionalna Izba Pracodawców w Częstochowie przyznała burmistrzowi Żarek Klemensowi Podlejskiemu statuetkę „Dobry Gospodarz 2020r.”. Wyróżnienie zostało przyznane samorządowcowi za „osobisty wkład w rozwój Żarek oraz liczne przedsięwzięcia integrujące turystyczne miejscowości Regionu”. 02.01.2022 14:00
Reklama
Rada Gminy Poraj nie wygasiła mandatu Bartosza Rajczyka: „SPRAWA NIE JEST ZAŁATWIONA”
Rada Gminy Poraj nie wygasiła mandatu Bartosza Rajczyka: „SPRAWA NIE JEST ZAŁATWIONA”
(Poraj) Podczas grudniowej sesji porajscy radni nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Bartosza Rajczyka. Jak wskazano, radny nie złamał zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy. - Sprawa nie jest tym momencie załatwiona i będzie na pewno procedowana dalej – mówił przed głosowaniem radny Leszek Lach. Wskazał on, że przepis, na którym się skupiono rozpatrując tę sprawę (czyli wykorzystanie mienia komunalnego), po prostu nie dotyczy Bartosza Rajczyka. Sednem sprawy było to, czy gmina może zawrzeć z radnym umowę o świadczenie pracy. Tego Rada Gminy nie oceniała. 01.01.2022 08:30
Reklama
Reklama
PODWYŻKA ZA ŚMIECI W NIEGOWIE
PODWYŻKA ZA ŚMIECI W NIEGOWIE
(Niegowa) Od nowego roku mieszkańcy gminy Niegowa będą płacić więcej za odpady segregowane. Zgodnie z uchwałą, jaką radni podjęli 13 grudnia, opłata wzrośnie o ponad 30% i wynosić będzie 25 zł od osoby miesięcznie. Bez zmian pozostaje stawka opłaty w przypadku odpadów niesegregowanych, która wynosi 75 zł. Wzrosną też opłaty, jakie ponoszą właściciele domków letniskowych. 31.12.2021 09:00
Reklama
Reklama
ANETA I LAZHAR WRESZCIE RAZEM! POLSKA WPUŚCIŁA TUNEZYJCZYKA
ANETA I LAZHAR WRESZCIE RAZEM! POLSKA WPUŚCIŁA TUNEZYJCZYKA
(Dąbrowno, gm. Niegowa) 19 września Lazhar Ep Zlitni samolotem z Tunezji, ale przez Turcję wylądował w Polsce. Na lotnisku już czekała na niego polska żona, Aneta Ep Zlitni. Cztery próby połączenia małżeństwa Polki i Tunezyjczyka nie udawały się, cztery razy Ambasada RP w Tunisie odmawiała mu wizy wjazdowej do Polski. Udało się za piątym razem, gdy mieszkająca w małej wiosce w gminie Niegowa, w Dąbrownie, Aneta poprosiła o pomoc adwokata Pawła Matyję. Małżonkowie są już razem, z trójką dzieci Anety mieszkają szczęśliwie w jej domu w Dąbrownie. Lazhar szuka pracy. 29.12.2021 19:02    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama