Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 15:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
PATRIOCI
PATRIOCI
Msze, składanie kwiatów, wyrzucanie śmieci do lasu. Tak mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego spędzili majówkę. Właściwie to nie byłoby o czym pisać, gdyż obchody najważniejszych polskich świąt na terenie powiatu myszkowskiego były aż do bólu standardowe, czyli nudne. Spojrzeliśmy więc na te obchody zupełnie innym okiem, zwracając uwagę Czytelników na zupełnie inne zjawiska, niż chcieliby rządzący powiatem czy gminami. W obchodach Święta Konstytucji 3 Maja zwraca uwagę ilość radnych z zarzutami karnymi, oskarżonych o różnorakie przestępstwa. Nie przeszkadza im to pchać się dumnie do pierwszego szeregu. 10.05.2022 12:47    1
Reklama
Reklama
DZIENNIK LEKCYJNY TO DOKUMENT URZĘDOWY. CZY WIĘC WPIS O LEKCJI, KTÓREJ NIE BYŁO TO PRZESTĘPSTWO PRZECIWKO DOKUMENTOM?
DZIENNIK LEKCYJNY TO DOKUMENT URZĘDOWY. CZY WIĘC WPIS O LEKCJI, KTÓREJ NIE BYŁO TO PRZESTĘPSTWO PRZECIWKO DOKUMENTOM?
W numerze 14 KZ pisaliśmy w artykule: „DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?” o podejrzeniu, że działaczka PiS-u, radna powiatowa Dorota Pytlik wpisała nieprawdę do dziennika lekcyjnego jednej z klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu, gdzie jest dyrektorem. W cytowanej odpowiedzi dla Kuriera Zawierciańskiego Dorota Pytlik nie zaprzecza, że wpisała nieprawdę w dzienniku, że przed 28 maja 2018 roku przeprowadziła lekcję historii, ale tłumaczy to tak: „nie pamiętam szczegółów i okoliczności. Mogło natomiast dojść do omyłkowego wpisania tematu lekcji w innym dniu. Pomyłka nie wiązała się z żadnymi konsekwencjami dla uczniów i nie wpływała również na moje wynagrodzenie.” Wracamy do tematu, ponieważ redakcja otrzymała odpowiedź Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach. 09.05.2022 13:13    2
Reklama
Reklama
Reklama
DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?
DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?
Dorota Pytlik jest radną powiatową z PiS-u i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu. W dniach od 27 maja do 1 czerwca 2018 roku uczniowie i nauczyciele z jej szkoły przebywali na Węgrzech w ramach programu Erasmus+. Na zdjęciach z pobytu widać dyrektorkę, że też była z młodzieżą na tym wyjeździe, wskazują na to również wpisy na FB, gdy inne nauczycielki piszą, że są w Budapeszcie „z Dorotą Pytlik”. Chwalą się tym o 15.02 w niedzielę 27 maja 2018 roku. Czy jest więc możliwe, że dzień później dyrektorka, nauczycielka historii o 8:00 przeprowadziła lekcję z tematem „Polska w Unii Europejskiej”? Jest wpis tematu, informacja, że jest na lekcji 19 uczniów, 6 nieobecnych i podpis nauczyciela. Nasz informator twierdzi, że jest to podpis dyrektor Doroty Pytlik! 06.05.2022 13:32    1
Reklama
NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO
NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO
(Niegowa) Jedną z uchwał, jakie Rada Gminy w Niegowie podjęła podczas marcowej sesji była ta o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie w przyszłorocznym budżecie gminy środków na fundusz sołecki. Uchwałę poparło 11 radnych. O tym na co zostaną przeznaczone środki w ramach funduszu sołeckiego decydują sami mieszkańcy. Jednak aby mogli oni podjąć taką decyzję, najpierw rada gminy musi wyrazić wolę wyodrębnienia w gminnym budżecie funduszu sołeckiego. 02.05.2022 15:00
Reklama
Reklama
POGRĄŻYŁ SIEBIE, ŻONĘ, PRZEGRAŁ PROCES Z  NASZĄ REDAKCJĄ
POGRĄŻYŁ SIEBIE, ŻONĘ, PRZEGRAŁ PROCES Z NASZĄ REDAKCJĄ
(Zawiercie) Historia Adama W., byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu to ciekawy przykład, jak szybko można zniszczyć swoją pozycję zawodową. Jeden poważny błąd, jakim była jazda po pijanemu zakończona interwencją policji 25 stycznia 2019 na ulicy Łośnickiej, choć kompromitujący osobę publiczną, nie musiał jednak przekreślać całej kariery. Ale Adam W. postanowił brnąć dalej, pogrążając, jak się po 2 latach okazało, nie tylko siebie, ale i żonę. Były dyrektor PCPR za jazdę po pijanemu został prawomocnie skazany. Nie podobało mu się, jak opisujemy jego problemy z prawem, czuł się przez artykuły w Kurierze Zawierciańskim zniesławiony, więc wytoczył dziennikarzowi KZ proces karny o zniesławienie. Przegrał. Dziennikarz został prawomocnie uniewinniony, a Adam W. zapłacił kilka tysięcy kosztów procesu. W procesie karnym, w którym Adamowi W. zarzucano jazdę po pijanemu przyjął najgorszą z możliwych linii obrony, czym pogrążył własną żonę. Upierał się wbrew oczywistym dowodom, że to nie on, tylko nie posiadająca prawa jazdy żona prowadziła. Skutek tej historii jest taki, że Adam W. za jazdę po pijanemu został już dawno skazany, a w lutym 2021 zapadł prawomocny już wyrok, potwierdzający, że Bogumiła W. dwukrotnie kłamała w zeznaniach. Za krzywoprzysięstwo została skazana na 3000 zł grzywny i 370 zł kosztów procesu. 26.04.2022 17:18    1
Reklama
Reklama
Reklama
SZPITAL Z ZYSKIEM ALE W DŁUGACH?
SZPITAL Z ZYSKIEM ALE W DŁUGACH?
(Powiat zawierciański) Na ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego 24 marca, radni podjęli, między innymi, uchwały w sprawie zmian w budżecie na ten rok oraz przyjęcia sprawozdania z wykonania planu finansowego szpitala powiatowego za ubiegły rok. 23.04.2022 13:24    5
Reklama
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
(Myszków) W marcu myszkowski magistrat dokonał podziału środków dla stowarzyszeń na organizację sportu wśród seniorów oraz dzieci i młodzieży. Żywą dyskusję na kwietniowej sesji wywołały środki, jakie burmistrz Włodzimierz Żak przyznał MKS-owi Myszków. Zdaniem części radnych, klub jest niewystarczająco dofinansowany, choć ma duże możliwości i w ostatnich latach osiągał znaczące sukcesy, z których miasto powinno być dumne. Radna Beata Jakubiec-Bartnik stwierdziła, że ze strony burmistrza Żaka jest to zagranie polityczne i zemsta na tych, którzy wspierają klub MKS Myszków, a nie są zwolennikami burmistrza. 23.04.2022 13:00
Reklama
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
(Zawiercie) Przez blisko dwa miesiące zawierciańscy radni nie otrzymali protokołu z kontroli, jaką Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska przeprowadził w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Na temat spółki długo dyskutowano podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, w której nie uczestniczył prezydent Łukasz Konarski. Wcześniej był on informowany o ważnym temacie, jaki ma być poruszany na sesji i proszono go o obecność. Jak tłumaczyła jego zastępczyni, wyjechał z dziećmi na ferie, a wyjazd miał już wcześniej zaplanowany. Nic nie stało na przeszkodzie, by termin sesji został dopasowany do wypoczynkowych planów prezydenta, jednak o to nie poprosił. O sytuacji w ZGK rozmawiała z radnymi nowa prezes spółki Edyta Duda. Rozmawiano między innymi o przekroczonych rzędnych wysypiska. Jak tłumaczył Krzysztof Cyberski z ZGK, projekt budowlany nie określa kształtu bryły, a przekroczone rzędne nie będą stanowiły kłopotu, bo przed zamknięciem składowisko osiądzie. 19.04.2022 11:00    1
Reklama
Reklama
KRÓTKI ODDECH MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
KRÓTKI ODDECH MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
(Myszków) Szpital Powiatowy w Myszkowie wciąż jest w złej sytuacji finansowej. Podobnie jak za rok 2020, placówka odnotuje stratę finansową również za rok 2021. Jak mówił w marcu dyrektor Adam Miśkiewicz, do płynności finansowej placówce brakuje około 4 milionów złotych w przekroju rocznym. To, co w tej chwili próbują uczynić władze myszkowskiego szpitala, to zwiększenie przychodów, np. kontraktów z kardiologii, czy też nadwykonania z OIOM-u. Jednak trudno powiedzieć, czy to pozwoli poprawić sytuację finansową szpitala. 1 milion złotych straty, którą pokryć ma powiat, to kwota, która pomoże w jakimś stopniu i da szpitalowi chwilę oddechu, ale jak mówiła sam dyrektor Miśkiewicz, będzie to krótki oddech. 18.04.2022 17:00
Reklama
Reklama
PORAJSKIE WNIOSKI DO POLSKIEGO ŁADU
PORAJSKIE WNIOSKI DO POLSKIEGO ŁADU
(Poraj) Do kolejnej edycji Polskiego Ładu gmina Poraj złożyła trzy wnioski, ubiegając się o środki w wysokości prawie 26,5 miliona złotych. Gdyby gminie udało się pozyskać pieniądze, o jakie się ubiega, możliwa byłaby realizacja inwestycji w Żarkach Letnisku, Poraju lub Kuźnicy Starej. 18.04.2022 14:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama