Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 14:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
FUNDUSZE NORWESKIE NA ROZWÓJ GOSPODARCZY
FUNDUSZE NORWESKIE NA ROZWÓJ GOSPODARCZY
(Zawiercie) W kwietniu Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Programu „Rozwój Lokalny” - Fundusze Norweskie i EOG. Dzięki temu do Zawiercia trafić ma kilkanaście milionów złotych. Środki te posłużyć mają rozwojowi Strefy Aktywności Gospodarczej. 21.05.2022 16:00
Reklama
Reklama
Dołożyli się do radiowozu. Żarnowiec o uchodźcach z Ukrainy
Dołożyli się do radiowozu. Żarnowiec o uchodźcach z Ukrainy
(Gmina Żarnowiec) 30 marca Radni Żarnowca zdecydowali o przekazaniu 20 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu służbowego dla komisariatu w Ogrodzieńcu. Ale dyskutowali też o szansach Żarnowca w rozwoju turystyki. Mamy dla gminy kilka własnych redakcyjnych podpowiedzi co jest atrakcyjne w gminie Żarnowiec! 21.05.2022 14:35
Reklama
Reklama
Reklama
BARTŁOMIEJ K.  I RYSZARD M.: KUMPLE ZE SPACERNIAKA!
BARTŁOMIEJ K. I RYSZARD M.: KUMPLE ZE SPACERNIAKA!
(Zawiercie, Ciągowice) W Ciągowicach w gminie Łazy mieści się Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Wojkowicach. Od dłuższego czasu to tu, można powiedzieć „bliżej domu” odsiaduje karę 6 lat więzienia Ryszard M. były prezydent Zawiercia, szef N.A.W.-u, organizacji która ciągle ma kilku radnych w mieście w radzie powiatu, choć szef siedzi w więzieniu. Odsiadkę Ryszard M. zaczął 3 lata temu w Herbach. Sytuacja kilka miesięcy temu o tyle się zmieniała, że do zakładu w Ciągowicach trafił można powiedzieć „kumpel w przestępstwie” byłego prezydenta Zawiercia Bartłomiej K. Został skazany w tym samym procesie za wręczanie mu łapówek, ale po wyroku prawomocnym ukrywał się. Aż został jesienią 2021 zatrzymamy przed cmentarzem w Zawierciu. Był poszukiwany za unikanie kary więzienia. Zdobyliśmy nagranie, jak Bartłomiej K. bez butów szamocze się z Policją zanim funkcjonariuszom udało się go w końcu wsadzić do samochodu. 21.05.2022 14:11
Reklama
ODPOWIEDŹ MARII MILEJSKIEJ
ODPOWIEDŹ MARII MILEJSKIEJ
Kolejne odpowiedzi, jakich udziela Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu wprawiają mnie w coraz większe osłupienie. Nie dość, że podczas marcowej sesji Rady Powiatu Pan Dyrektor nie był w stanie odnieść się do pytania o podstawowe informacje finansowe szpitala, to jeszcze w pisemnej odpowiedzi pozwolił sobie na sobie na kolejne niewyszukane uwagi i personalne wycieczki. W odpowiedziach pojawiają się nieprawdziwe zarzuty, które mają dyskredytować pytającą. W mojej ocenie to zachowanie nieprofesjonalne, nietaktowne i nie godne osoby sprawującej funkcję publiczną. 19.05.2022 06:15
Reklama
Reklama
SZPITAL „Z ZYSKIEM” ODPOWIADA NA ZARZUT O „DŁUGI”
SZPITAL „Z ZYSKIEM” ODPOWIADA NA ZARZUT O „DŁUGI”
Na sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego, która od 3 lat działa nielegalnie 24 marca osoby podające się za radnych (biorą diety!) przyjęli sprawozdanie finansowe Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Podczas sesji radna Maria Milejska, przed głosowaniem chciała uzyskać odpowiedź od dyrektora szpitala Piotra Zachariasiewicza, dlaczego zobowiązania szpitala w ciągu kilku lat wzrosły z niecałych 50 do 70 mln zł. Dyrektor nie udzielił odpowiedzi, powiedział, że odpowie na piśmie. Właśnie dostaliśmy odpowiedź, w której dyrektor szpitala zarzuca radnej brak wiedzy ekonomicznej i nawet brak zainteresowania szpitalem. Naszym zdaniem prawda jest gdzieś pośrodku, bo faktycznie, na sesji 24 marca dyrektor uchylił się odpowiedzi, na wydawałoby się proste pytanie: skąd taki wzrost zobowiązań? Teraz również my, a wraz z nami Czytelnicy, mogą zapoznać się z wyjaśnieniem dyrektora, że wzrost zobowiązań wynika ze zwiększenia rezerw na niespodziewane wydatki (odprawy itp.) aż z 6 mln w roku 2018 do 29 mln obecnie (wzrost o 23 mln zł). Faktycznie świadczy to o poprawie kondycji finansowej szpitala. Sferę publicystyczno- polityczną odpowiedzi dyr. Piotra Zachariasiewicza zostawimy bez komentarza. Naszym zdaniem radna Maria Milejska miała prawo dopytywać o szczegóły finansów szpitala przed głosowaniem. (JotM) 19.05.2022 06:06    1
Reklama
Reklama
Reklama
ODMIENNE SPOJRZENIA NA SYTUACJĘ W WODOCIĄGACH
ODMIENNE SPOJRZENIA NA SYTUACJĘ W WODOCIĄGACH
(Zawiercie) Pod koniec marca, podczas sesji Rady Miejskiej w Zawierciu sporo czasu poświęcono sytuacji w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Dwa różne spojrzenia na rozmowy zarządu z pracownikami przedstawiali prezes spółki Bogusław Piotrowski i przewodnicząca Solidarności Zofia Wódka. Jak mówił radny Damian Świderski – pracujący w RPWiK – o sytuacji całej załogi zadecydowała jedna osoba – szefowa Solidarności – nie zgadzając się na podpisanie porozumienia, które podpisały dwa inne związki zawodowe działające w firmie. 16.05.2022 10:00    1
Reklama
ZWIĄZEK MOŻE PRZYJĄĆ MIASTO
ZWIĄZEK MOŻE PRZYJĄĆ MIASTO
(Myszków, powiat myszkowski) Przy okazji sprawozdania starosty z działalności międzysesyjnej rady Rafał Kępski pytał na jakim etapie jest sprawa przystąpienia Myszkowa do Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy Razem”. Wspomniał, że dyskutowano na ten temat podczas ostatniej sesji miejskiej, a burmistrz Włodzimierz Żak przekazał wówczas, że skierował jeszcze jakieś pytania do związku. 16.05.2022 09:30
Reklama
WOJCIECH PICHETA NA DOBRANOC
WOJCIECH PICHETA NA DOBRANOC
(Myszków) Radni zarzucili przewodniczącemu Rady Powiatu Wojciechowi Pichecie, że niedbale odczytuje uchwały. Postanowił więc ponownie odczytać uchwałę ws. zmian w budżecie powiatu. Zajęło to blisko 20 minut, w trakcie których można byłoby zasnąć. Nagranie polecamy wszystkim rodzicom – można je włączyć dziecku na dobranoc. Szybkie zaśnięcie malucha gwarantowane! Po co dochodzi do takich sytuacji w trakcie obrad bądź co bądź poważnego organu, w którym zasiadają poważni ludzie? 14.05.2022 12:30
Reklama
Reklama
MIASTO NIE JEST PRYWATNĄ FIRMĄ PREZYDENTA
MIASTO NIE JEST PRYWATNĄ FIRMĄ PREZYDENTA
(Zawiercie) W kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu (27.04) nie brał udziału ani prezydent miasta Łukasz Konarski, ani prezes ZGK Edyta Duda. Jednym z tematów, jaki poruszono w trakcie posiedzenia była obecna sytuacja w spółce. Na pytania radnych nikt nie był w stanie odpowiedzieć. Wiceprezydent Justyna Miszczyk powtarzała tylko, że nie jest kompetentna, by udzielić informacji. Pytania radnych nie powinny stanowić dla urzędników żadnego zaskoczenia, bowiem temat „wałkowany” jest już od blisko pół roku. Miesiąc wcześniej też zadawano pytania, na które nikt nie odpowiedział. 13.05.2022 16:30    1
Reklama
Reklama
ISTNIEJĄCA OD KILKU LAT INSTALACJA NIGDY NIE DZIAŁAŁA
ISTNIEJĄCA OD KILKU LAT INSTALACJA NIGDY NIE DZIAŁAŁA
(Myszków) Na budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego od kilku lat jest mała instalacja fotowoltaiczna. Okazuje się, że nie funkcjonuje i nigdy nie funkcjonowała. Temat poruszony został na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu w Myszkowie. W sprawozdaniu starosty znalazła się bowiem informacja o potrzebnych środkach finansowych na uruchomienie paneli fotowoltaicznych. Na razie niewiele wiadomo na temat tej inwestycji – kiedy została oddana do użytku, ile kosztowała i z jakich źródeł była finansowana. Trudno więc już teraz wskazać „winnego” - zaskoczeni byli zarówno członkowie obecnego Zarządu Powiatu, jak i radni, którzy rządzili w powiecie w poprzedniej kadencji. Warto też przypomnieć, że niedawno zmienił się dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie, który prawdopodobnie miałby wiedzę na temat zamontowanej na budynku szkoły fotowoltaiki. 13.05.2022 14:00    1
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama