Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

Reklama
TOUR de Konstytucja  w MYSZKOWIE: JAK PRZEGRALIŚMY Z KAMPANIĄ OSZCZERSTW
TOUR de Konstytucja w MYSZKOWIE: JAK PRZEGRALIŚMY Z KAMPANIĄ OSZCZERSTW
Zainteresowanie przeciętnego Czytelnika tematem, czym jest, dlaczego jest ważna, jakie wartości chroni Konstytucja RP, jest minimalne. Artykuł na portalach gazetamyszkowska.pl i kurierzawiercianski.pl zapowiadający, że do Myszkowa zawita Tour de Konstytucja, że organizatorem lokalnym jest nasza redakcja, przeczytało na portalach niecałe 600 osób. W tym samym czasie dwa artykuły o rozjechanej na śmierć przez lokalnego przedsiębiorcę rowerzystce w Hucie Szklanej przeczytało ponad 9 tysięcy Czytelników. To pokazuje, czym się interesujemy. Pewną nadzieją na to, że nie chcemy być krajem niewolników, jak Rosjanie czy Węgrzy, że wolność, prawa człowieka, demokracja, równość są dla nas ważne, były masowe protesty w obronie Trybunału Konstytucyjnego, Wolne Media– gdy próbowano ustawą zniszczyć TVN, akcja Wolne Sądy, Strajk Kobiet w obronie praw reprodukcyjnych Polek. Pseudo-Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polki nie decydują o sobie od chwili zgwałcenia na przykład. Ciekawe, czy uzgadniano to z PiS-em? Czy i na ten temat był jakiś mail w skrzynce Dworczyka? Wszystkie w ostatnich latach demonstracje spontaniczne w Myszkowie i Zawierciu miałem przyjemność organizować, albo przynajmniej wspierać. Pierwsza, większa demonstracja w obronie niszczonego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego na którą wezwałem Wolnych Ludzi z Myszkowa przyciągnęła przed Sąd Rejonowy w Myszkowie około 200 osób. Tour de Konstytucja odbędzie się w Myszkowie jutro 12 lipca w godz. 16-18 na Placu Dworcowym, ale już bez udziału Gazety Myszkowskiej/Kuriera Zawierciańskiego. W tym samym czasie na Placu Dworcowym konferencję prasową zaplanowali posłowie Nowej Lewicy. Spotkanie zaplanowano na 17:30. 11.07.2022 12:02
Reklama
Reklama
PERŁY MOTORYZACJI ZAWŁADNĘŁY ŁAZAMI
PERŁY MOTORYZACJI ZAWŁADNĘŁY ŁAZAMI
(Łazy) Miłośnicy motoryzacyjnych klasyków spotkali się w pięknych okolicznościach przyrody, by dzielić swoją pasję i wymienić doświadczenia. Nad Zalewem Mitręga w Łazach odbył się zlot motoryzacyjny, na którym można było podziwiać motocykle i samochody. Imprezie, która odbyła się w sobotę, 11 czerwca towarzyszyły też inne atrakcje – konkursy motoryzacyjne, na najciekawsze stroje, czy też przejazd pojazdów jurajską trasą. 04.07.2022 10:30
Reklama
Reklama
Reklama
,,Czy Zawiercie to prywatny folwark prezydenta Konarskiego?”- pytają rodzice uczniów SP4
,,Czy Zawiercie to prywatny folwark prezydenta Konarskiego?”- pytają rodzice uczniów SP4
(Zawiercie) Do redakcji zgłosili się z prośbą o pomoc rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Zawierciu. Są oni oburzeni i jednocześnie zaniepokojeni decyzją Prezydenta Zawiercie Łukasza Konarskiego w sprawie powołania nowej dyrektorki na lata 2022- 2027. W konkursie stanął tylko popierany przez rodziców i nauczycieli dotychczasowy dyrektor Sebastian Urbański. Ale konkursu nie rozstrzygnięto. To daje organowi prowadzącemu, którym jest Prezydent Miasta Zawiercie możliwość powierzenia stanowiska dyrektora szkoły praktycznie komukolwiek, wg widzimisię prezydenta. Oburzenie szkolnej społeczności wywołała decyzja, że obowiązków nie powierzono popieranemu Sebastianowi Urbańskiemu. 03.07.2022 11:26    14    15
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł: UMOWA Z PROJEKTANTEM PODPISANA
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł: UMOWA Z PROJEKTANTEM PODPISANA
(Zawiercie) W piątek, 10 czerwca zawierciański magistrat poinformował o podpisaniu umowy z firmą PERBO-INWESTYCJE, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali sportowej w Zawierciu. Obiekt powstanie w miejscu dotychczasowej hali OSiR-u przy u. Moniuszki. Ma być dostosowana do organizacji wydarzeń sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym oraz innych imprez, np. koncertów. 27.06.2022 13:45
Reklama
Reklama
JAK WYGRAĆ Z DZIKAMI?
JAK WYGRAĆ Z DZIKAMI?
(Niegowa) Wiele mówi się o tym, jakie straty powoduje leśna zwierzyna, głównie dziki, ale również sarny, na okolicznych terenach. Problem jest bardzo dotkliwy dla rolników z terenu gminy Niegowa, którym dziki, występujące w nadmiernej liczbie, powodują znaczne straty. O tym, czy i co można zrobić z tym kłopotem dyskutowano podczas majowej (31.05) sesji Rady Gminy Niegowa. Uczestniczyli w niej łowczy z kilku kół łowieckich, którzy zgodnie zapewniali o zrozumieniu problemu i swoim zaangażowaniu. Apelowali również o wzmożoną współpracę na linii rolnik – łowczy jako skuteczną metodę walki z problemem, który wszystkim leży na sercu. 27.06.2022 10:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
PROCES WICEPRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU TRWA
PROCES WICEPRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU TRWA
(Myszków) Przed Sądem Rejonowym w Myszkowie toczy się proces Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie Janusza R. Samorządowcowi, który uzyskał mandat startując z listy Prawa i Sprawiedliwości postawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, radny został zatrzymany w maju ubiegłego roku pomiędzy Koziegłówkami a Koziegłowami. Doprowadzono go do myszkowskiej komendy, gdzie przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wskazało ono wynik 0,66 mg/l. Na początku czerwca br. odbyła się rozprawa, podczas której zeznawał kolejny świadek. Był nim znajomy oskarżonego, mechanik, który pojechał na miejsce zdarzenia, by pomóc Januszowi R. odpalić samochód, który miał ulec awarii. 21.06.2022 10:30    1
Reklama
PRZESZKODY UCHODŹCÓW W PODJĘCIU PRACY – JĘZYK I TRANSPORT
PRZESZKODY UCHODŹCÓW W PODJĘCIU PRACY – JĘZYK I TRANSPORT
(powiat zawierciański) Jak pomóc uchodźcom z Ukrainy w podjęciu pracy i nauki języka – to jedna z kwestii, jaka omawiania była w trakcie majowego posiedzenia Rady Powiatu Zawierciańskiego. Dyskusję rozpoczął radny Jarosław Kleszczewski, który podkreślił, że obywatele Ukrainy mierzą się z barierą językową, która prawdopodobnie stanowi utrudnienie w znalezieniu przez nich pracy. Drugim istotnym problemem jest wykluczenie komunikacyjne – z niektórych miejscowości na terenie powiatu trudno się poruszać, nie mając własnego samochodu. Przy okazji wspomniano, ilu Ukraińców zarejestrowało się dotychczas w Powiatowym Urzędzie Pracy (nieco ponad 90, co może stanowić co piątego uchodźcę) i ile osób było zainteresowanych propozycją PUP, by uczyć się polskiego (2 osoby). 18.06.2022 14:00
Reklama
ZGŁOŚ SIĘ DO DEBATY O STANIE GMINY
ZGŁOŚ SIĘ DO DEBATY O STANIE GMINY
(Myszków) Pod koniec miesiąca odbędzie się jedno z najważniejszych posiedzeń Rady Miasta w ciągu roku. Będzie to sesja absolutoryjna, podczas której radni głosować będą nad absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu oraz za wotum zaufania dla burmistrza miasta. Jednym z elementów posiedzenia będzie również debata nad raportem o stanie gminy, do której mogą się zgłosić mieszkańcy. 16.06.2022 09:00
Reklama
Reklama
Był Premier. W necie żarty, że przyjechał „cyrk obwoźny”
Był Premier. W necie żarty, że przyjechał „cyrk obwoźny”
„Co za wydarzenie w Myszkowie?- pyta na FB jeden mieszkańców Myszkowa. „Cyrk obwoźny przyjedzie. W roli głównej Pinokio” „Będzie okazja podziękować za ten dobrobyt” -pisze Małgorzata. 13 czerwca faktycznie pojawił się w Myszkowie premier Mateusz Morawiecki, na odsłonięciu murala z podobizną kpt. Jerzego Jana Kurpińskiego ps. Ponury. Mural jest na ścianie przy wejściu do MOSiR-u. 13.06.2022 13:59    1
Reklama
Reklama
Premier Morawiecki w Myszkowie? Warto zapytać, dlaczego nie poradził Polakom żeby kupowali obligacje!
Premier Morawiecki w Myszkowie? Warto zapytać, dlaczego nie poradził Polakom żeby kupowali obligacje!
W poniedziałek o godz. 9:30 przed wejściem do MOSIR-u zostanie odsłonięty mural przedstawiający kapitana Jerzego Jana Kurpinskiego, ps. „Ponury”, żołnierza Kampanii Wrześniowej 1939, przegranej przez Polskę wojny obronnej. Później żołnierz Armii Krajowej. Po wejściu Armii Czerwonej przechodzi do konspiracji, ale ostatecznie decyduje się w na współpracę z komunistami. Zasiada w Komisji Likwidacyjnej byłej AK Obwodu Centralnego w Częstochowie, wstępuje do Stronnictwa Demokratycznego, zostaje ZBOWID-owcem, nawet wiceprezesem oddziału w Częstochowie. W styczniu 1950 przesłuchiwany przez SB decyduje się ukryć. Ujawnia się w w Warszawie, w maju 1955 ale zostaje aresztowany. W więzieniu na Mokotowie zostaje zakatowany. 12.06.2022 17:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama