Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Wojciech Picheta Przewodniczący Rady Powiatu nie zwołuje planowej sesji na marzec bo obawia się głosowania nad jego odwołaniem?
Wojciech Picheta Przewodniczący Rady Powiatu nie zwołuje planowej sesji na marzec bo obawia się głosowania nad jego odwołaniem?
Siódemka radnych: Rafał Kępski, Dorota Kaim-Hagar, Anna Socha-Korendo, Dariusz Lasecki, Sebastian Ruciński, Mariusz Karkocha, Andrzej Jastrzębski) złożyła wniosek o odwołanie Wojciecha Pichety z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego. Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego nie miał więc możliwości zrobić inaczej, i zwołał na środę 5 kwietnia sesję nadzwyczajną z jednym punktem obrad: Podjęcie uchwały o odwołaniu przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego. 05.04.2023 09:14
Reklama
Reklama
WOJCIECH P. SKAZANY. DZIĘKI NIEMU PIS RZĄDZI W POWIECIE
WOJCIECH P. SKAZANY. DZIĘKI NIEMU PIS RZĄDZI W POWIECIE
Wojciech P. jest lekarzem, ale przede wszystkim politykiem, który z niejednego pieca już chleb jadł. Karierę polityczną zaczął jako radny Myszkowa, później poseł Platformy Obywatelskiej, złośliwie nazywany „posłem od Sawickiej”, choć w tej aferze nigdy nie postawiono mu zarzutów. Radny powiatowy i Starosta Powiatu Myszkowskiego. Od wielu lat w koalicji z PiS, pełni funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego. I od wielu lat ciągle o coś Wojciech P. jest oskarżony. Jego problemy z prawem zaczęły się od dziennikarskiego śledztwa Gazety Myszkowskiej, co doprowadziło do procesu karnego Wojciecha P. w którym był oskarżony o podawanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. W tamtej sprawie Wojciecha P. uznano winnym, ale Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne. W roku 2021 uznany winnym w innym procesie, w którym miał zarzuty karne handlu rogiem ginącego gatunku Nosorożca Białego. Proces toczył się w Rybniku. Wojciech P. uzyskał tam bardzo korzystny dla siebie wyrok: warunkowe umorzenie. 23 lutego 2023 Wojciech P. zostaje uznany winnym 64 przestępstw polegających na fałszowaniu dokumentacji medycznej i wyłudzaniu środków na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Proces ciągnął się od listopada 2019. Wyrok jest nieprawomocny. 31.03.2023 10:46
Reklama
Reklama
Reklama
DACH NA  ZS 1  musiał  spaść!
DACH NA ZS 1 musiał spaść!
Można zaryzykować stwierdzenie, że ten dach musiał spaść. Kwestia tylko kiedy i jak silny będzie podmuch wiatru, który poderwie dach na budynku Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Warunki okazały się wystarczające do tego, aby wiatr zerwał poszycie dachu 14 lipca 2021, kiedy nad Myszkowem, powiatami myszkowskim i zawierciańskim przeszła wichura z deszczem. Ale choć wiatr był silny, łamał drzewa, to w Myszkowie trudno było znaleźć większe zniszczenia, niż kilka powalonych drzew, połamanych ogrodowych parasoli. W Kostkowicach ewakuowano obóz harcerski, w Ogorzelniku u miejscowego radnego Ryszarda Chalabowskiego wiatr zwalił stare, niezbyt solidnie zbudowane stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Jakim cudem w Myszkowie spadło poszycie płaskiego dachu z ZS 1, który był modernizowany w 2013 roku? 25.03.2023 17:43
Reklama
Donald Tusk na targu w Żarkach nikogo nie unikał. Widać różnicę?
Donald Tusk na targu w Żarkach nikogo nie unikał. Widać różnicę?
We wtorek na naszym portalu zapowiadaliśmy wizytę Donalda Tuska, lidera PO, byłego Premiera Rzeczypospolitej, Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wiadomość była bardzo popularna, artykuł przeczytało ponad 5 tysięcy osób w 1 dzień! Niekwestionowany lider opozycji demokratycznej spotkał się w Żarkach, na słynnym targu z mieszkańcami, z kupcami nikogo nie unikając. Odpowiadał też na pytania osób, które wyraźnie demonstrowały niechęć do niego lub do Platformy Obywatelskiej. 23.03.2023 07:00
Reklama
Reklama
DONALD TUSK. Zakupy na targu w Żarkach. NIEPLANOWANE WCZEŚNIEJ SPOTKANIE Z RZEMIOSŁEM W ZAWIERCIU
DONALD TUSK. Zakupy na targu w Żarkach. NIEPLANOWANE WCZEŚNIEJ SPOTKANIE Z RZEMIOSŁEM W ZAWIERCIU
Zapowiadaliśmy wizytę Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ta słynnym targowisku w Żarkach. Wizyta w Zawierciu, spotkanie z przedsiębiorcami i rzemieślnikami w Zawierciu, w Domu Rzemiosła zawierciańskiego Cechu było trzymane w lekkiej tajemnicy. Pełna sala. Ciekawe pytania. O wszystkim piszemy w piątkowym wydaniu papierowym Kuriera Zawierciańskiego. 22.03.2023 20:57    1
Reklama
Reklama
Reklama
PiS nie chce reparacji od Niemców? Polityczna ściema?
PiS nie chce reparacji od Niemców? Polityczna ściema?
- Apel o reparacje jest jedynie zabiegiem politycznym. Oni nie zamierzają uzyskać żadnych reparacji – powiedział Dariusz Klimczak w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej 22.03.2023 05:25
Reklama
Lider PO Donald Tusk na targu w Żarkach!
Lider PO Donald Tusk na targu w Żarkach!
Najsłynniejsze targowisko w południowej Polsce, Targ w Żarkach lub tzw. "Targowicę" jak nazywają targ miejscowi odwiedzi w środę 22 marca Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, lider opozycji demokratycznej były premier Donald Tusk. Odwiedzi środowy targ, można się spodziewać lidera PO w godzinach około 9:30- 10:00 21.03.2023 13:27    1
Reklama
Kawka z posłanką Barbarą Nowacką
Kawka z posłanką Barbarą Nowacką
W piątek o 13 każdy miał okazję porozmawiać, przywitać się, wypić kawę wspólnie z posłanką Koalicji Obywatelskiej, liderką ugrupowania Inicjatywa Polska Barbarą Nowacką. W Zawierciu, w Bistro Mojego Brata. 19.03.2023 08:20    1
Reklama
Reklama
Z hasłem: Tu jest przyszłość! Dzisiaj Donald Tusk i posłowie PO na Śląsku. Również w Zawierciu i Myszkowie
Z hasłem: Tu jest przyszłość! Dzisiaj Donald Tusk i posłowie PO na Śląsku. Również w Zawierciu i Myszkowie
Trwa ofensywa informacyjna posłów Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj 17 marca Przewodniczący PO Donald Tusk będzie w Bytomiu, gdzie o 17:00 spotka się z mieszkańcami w Hali na Skarpie (ul. Frycza Modrzewskiego 5A- gdyby ktoś chciał pojechać). O tej samej godzinie w całym Województwie Śląskim PO zaplanowała dzisiaj spotkania w aż 18 miejscowościach. Z posłami PO można się spotkać m. in w Zawierciu, Myszkowie, Olszynie k/Częstochowy i Ryczowie w gminie Ogrodzieniec. Wiadomością z ostatniej chwili jest, że posłankę Barbarę Nowacką, która będzie w Zawierciu wcześniej, będzie można spotkać, przywitać się, chwilę porozmawiać już ok. 12:50 w centrum Zawiercia, przy fontannie, a wypić wspólną kawę w Bistro Mojego Brata. 17.03.2023 11:56    3    5
Reklama
Reklama
Nie chcieliście zadłużenia na 39 milionów? To proponuję 55!  RADNI PONOWNIE ZGRILOWALI PREZYDENTA W SPRAWIE BUDŻETU
Nie chcieliście zadłużenia na 39 milionów? To proponuję 55! RADNI PONOWNIE ZGRILOWALI PREZYDENTA W SPRAWIE BUDŻETU
Sesja Rady Miasta Zawiercie 22 lutego zaczęła się od słów Przewodniczącej Rady Miejskiej Beaty Chawuły, która określiła jako „dość nietypowe” pismo Prezydenta Miasta Zawiercie adresowane do radnych. O co chodzi? Wyjaśnimy. Ale tytułem wstępu warto nakreślić, ze w lutym Rada Miasta Zawiercia aż 3 razy spotykała się, w tym 2 razy na sesji nadzwyczajnej, żeby budżet miasta na 2023 rok mógł funkcjonować. Prezydent Zawiercia, gdy w grudniu nie dostał budżetu za takim długiem, jaki chciał zaciągnąć, postanowił radnym nie przedkładać projektu uchwały dostosowującej Wieloletni Plan Finansowy do przyjętego budżetu. Groziło to paraliżem funkcjonowania miasta i ryzykiem, że Premier RP będzie zmuszony wprowadzić w Zawierciu Zarząd Komisaryczny. Aby tego uniknąć radni wykonali na sesji 22 lutego ogromną pracę wprowadzając zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Zawiercia na lata 2023-31, dostosowując WPF do przyjętego budżetu. W grudniu 2022 Rada Miejska Zawiercia ograniczyła zapędy Prezydenta Zawiercia, nie godząc się na zadłużenie miasta o 39 mln zł obligacji. Ten próbował zagrać jeszcze wyżej. Nie chcecie dać 39 mln? To chcę 55 milionów! 16.03.2023 06:25    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama