Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 22:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
NAJMŁODSI UCZNIOWIE WRACAJĄ DO SZKÓŁ
NAJMŁODSI UCZNIOWIE WRACAJĄ DO SZKÓŁ
Przed kilkoma dniami podczas konferencji prasowej członkowie Rządu ogłosili, że od poniedziałku do szkół wracają dzieci klas I-III. Dotychczas obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do końca stycznia. 08.01.2021 12:27
Reklama
Reklama
O TOLERANCJI W CYNKOWIE
O TOLERANCJI W CYNKOWIE
(Cynków, gm. Koziegłowy) Szkoła Podstawowa w Cynkowie poświęciła listopad 2020 na realizację innowacji pedagogicznej „Z tolerancją na Ty. Tolerancja-pomoc-pokolenia”, prowadzonej przez Panią Annę Dudę, której adresatami są uczniowie SP w Cynkowie. Celem głównym było kształtowanie u uczniów postaw akceptacji i tolerancji, zapobieganie dyskryminacji oraz poszanowania praw innych. 05.01.2021 17:46
Reklama
Reklama
Reklama
Rogatek zachęca do podróży koleją wąskotorową
Rogatek zachęca do podróży koleją wąskotorową
W czasach, kiedy na co dzień szybko przemieszczamy się nowoczesnymi pociągami, nie lada atrakcją może być przejażdżka z prędkością 20km/h w wagonie z twardymi drewnianymi ławkami i unoszącym się w powietrzu zapachem dymu i oliwy. Tak właśnie wygląda podróż koleją wąskotorową! Dzięki niej możemy zapewnić sobie i naszym dzieciom niesamowitą przygodę, którą będziemy wspominać przez długi czas. 05.01.2021 10:41
Reklama
ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA DLA NAJMŁODSZYCH
ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA DLA NAJMŁODSZYCH
(Poręba) Kaczkomaty, ławki, urządzenia edukacyjne, tablice informacyjne – to niektóre z elementów, jakie towarzyszyć będą ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej w Porębie. Jak zapewnia Urząd Miasta, będzie to wyjątkowa atrakcja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ścieżka przebiegać ma wzdłuż ulicy Rzecznej, a koniec prac zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji. 04.01.2021 15:31
Reklama
Reklama
Pęknięte spodnie na pogrzebie mogą wywołać niezłe zamieszanie
Pęknięte spodnie na pogrzebie mogą wywołać niezłe zamieszanie
(Myszków, Zawiercie) W sobotę 26 września w Myszkowie odbywał się pogrzeb 56-letniego mężczyzny. Rodzina zmarłego zleciła obsługę pogrzebu firmie Saniko, ale podwykonawcą była zawierciańska firma Gabriel. I to u pracowników podwykonawcy incydent ze spodniami, które pękły w najmniej eleganckim miejscu odsłaniając bieliznę spowodował zamieszanie podczas uroczystości, która z natury rzeczy powinna być dostojna i elegancka. 02.01.2021 09:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
BITWY UŁANÓW: SZCZEKOCINY 1939r. I KOMARÓW 1920r.
BITWY UŁANÓW: SZCZEKOCINY 1939r. I KOMARÓW 1920r.
Rodzina Pułkowa 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie przesłała dla szkoły i środowiska Szczekocin wydawany od wielu lat Komunikat, w tym roku nr 29. Prezes Rodziny Pułkowej Jakub Krzysztof Czekaj dziękuje organizatorom obchodów w Szczekocinach rocznicy bitwy z 3 września 1939 r. oraz bitwy pod Komarowem, niedaleko Zamościa z 31 sierpnia 1920r. - ostatniej wielkiej bitwie kawaleryjskiej w historii Europy. Dowódcą zwycięskiej bitwy pod Komarowem był płk. Kornel Krzeczunowicz. 01.01.2021 15:16
Reklama
W PILICY OBCHODY ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ
W PILICY OBCHODY ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ
(Pilica) W niedzielę, 16 sierpnia w Pilicy odbyły się obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zarząd Powiatu Zawierciańskiego wybrał Pilicę na miejsce organizacji uroczystości ze względu na postacie historyczne związane z tą miejscowością oraz wojną polsko-bolszewicką. Uroczystościom towarzyszyły wystawy oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dzwono-Sierbowic, a grupa rekonstrukcyjna V Batalionu Strzelców Olkuskich przygotowała prezentację dotyczącą żołnierzy uczestniczących w wojnie polsko-bolszewickiej. 01.01.2021 13:17
Reklama
CO MOŻNA, A CZEGO NIE, ZATRUDNIAJĄC W SZKOLE?
CO MOŻNA, A CZEGO NIE, ZATRUDNIAJĄC W SZKOLE?
Faworyzowanie członków rodziny wśród władz w Polsce występuje od lat na wielu szczeblach. Znamy przypadki z ostatnich tygodni, gdzie bliscy polityków, zatrudniani są w spółkach państwowych, nie mając doświadczenia w tych dziedzinach. Przykładów nepotyzmu nie trzeba jednak szukać w dalekiej Warszawie, a wystarczy zajrzeć do pobliskich instytucji. Czy w szkołach naszego regionu faworyzuje się osoby blisko spokrewnione? 01.01.2021 11:05
Reklama
Reklama
80 ROCZNICA MASOWYCH ARESZTOWAŃ CZŁONKÓW PODZIEMNEJ ORGANIZACJI „PŁOMIEŃ” W ZAWIERCIU
80 ROCZNICA MASOWYCH ARESZTOWAŃ CZŁONKÓW PODZIEMNEJ ORGANIZACJI „PŁOMIEŃ” W ZAWIERCIU
Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w Bazylice Mniejszej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, która odbyła się w dniu 13.09.2020r. Główna uroczystość jak co roku odbyła się w dniu 18.09.2020r. przed pamiątkową tablicą organizacji „Płomień” w alei Pamięci Weteranów w Zawierciu. Wśród przybyłych gości byli m.in: Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, wiceprezydent Małgorzata Benc, członkini Zarządu Rady Powiatu Zawierciańskiego Barbara Kozioł, przedstawiciel biura posłanki na Sejm RP Danuty Nowickiej, Pan Włodzimierz Gorzelak – członek Wojewódzkiej Rady Kombatantów, kombatanci w tym członek Światowego Związku Żołnierzy AK O/Katowice mjr Tadeusz Klimas, delegację członków Związku Oficerów Rezerwy RP Okręgu Śląskiego stanowili asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik i st. kpr. rez. Damian Liszczyk, członkowie Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w składzie: prezes Maciej Świderski, Mieczysław Szczygielski oraz delegacje zawierciańskich szkół. 31.12.2020 19:26
Reklama
Reklama
RADNI GMINY WŁODOWICE PRZYJĘLI BUDŻET Z DUŻYM DEFICYTEM
RADNI GMINY WŁODOWICE PRZYJĘLI BUDŻET Z DUŻYM DEFICYTEM
(Włodowice) 22 grudnia 2020r. odbyła się Sesja Rady Miasta i Gminy Włodowice. Uczestniczyło w niej 14 radnych, którzy jednogłośnie poparli budżet gminy na 2021 rok w wersji przygotowanej przez Wójta Adama Szmukiera. Dochody gminy zostały ustalone w nim na kwotę 27 192 632 zł, a wydatki na kwotę 30 132 725 zł złotych. Aż 2,9 mln zł, czyli ponad 10 % przychodów wyniesie deficyt budżetu. 31.12.2020 15:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama