Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 12:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kulturalnik

Reklama
FINAŁ V EDYCJI FESTIWALU „NASZ TALENT”
FINAŁ V EDYCJI FESTIWALU „NASZ TALENT”
(powiat myszkowski) Znamy już zwycięzców tegorocznego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent”. W koncercie finałowym wzięło udział 26 młodych uczestników, którzy przeszli eliminacje szkolne i gminne. Na scenie – oprócz utalentowanej młodzieży – po raz kolejny wystąpił starosta Piotr Kołodziejczyk, który zaśpiewał piosenkę „Nieznajomy”. 15.05.2022 12:00
Reklama
Reklama
ŻOŁNIERSKI DZIEŃ SPORTU
ŻOŁNIERSKI DZIEŃ SPORTU
(Gniazdów, gm. Koziegłowy) Z okazji Dnia Sportu, obchodzonego w polskim wojsku pod koniec kwietnia, na stadionie w Gniazdowie odbyły się zawody sportowe. Uczestniczyli w nich żołnierze, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach. Hasłem tegorocznego Dnia Sportu było #ArmiaWFormie. 13.05.2022 11:00
Reklama
Reklama
Reklama
NAUCZYCIEL NA MEDAL Z SIEDLCA DUŻEGO
NAUCZYCIEL NA MEDAL Z SIEDLCA DUŻEGO
(Siedlec Duży, gm. Koziegłowy) Pani Roksana Szczygieł, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym, otrzymała tytuł „Nauczyciela na Medal”. Okazała się bezkonkurencyjna wśród nauczycieli klas I-III z terenu powiatu myszkowskiego. Pedagodzy byli nagradzani w ramach Plebiscytu Edukacyjnego 2021. 13.05.2022 07:30
Reklama
OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
(powiat myszkowski) Po dwóch latach obostrzeń covidowych, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odzyskało swój charakter. Obchody, które odbywały się w całym powiecie znowu były liczne. Uczestniczyli w nich parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, harcerze, strażacy, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych. 12.05.2022 18:30
Reklama
Reklama
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
(powiat zawierciański) W całym powiecie zawierciańskim odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wzięło w nich udział wiele osób, w odróżnieniu od dwóch poprzednich lat, gdy uroczystości były skromniejsze ze względu na pandemię COVID-19. W miejscach pamięci składano biało-czerwone wiązanki kwiatów. Uczestnikom towarzyszyły poczty sztandarowe, orkiestry, a w Ogrodzieńcu mażoretki, będące perłą gminy. 12.05.2022 18:30
Reklama
Reklama
Reklama
PATRIOCI
PATRIOCI
Msze, składanie kwiatów, wyrzucanie śmieci do lasu. Tak mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego spędzili majówkę. Właściwie to nie byłoby o czym pisać, gdyż obchody najważniejszych polskich świąt na terenie powiatu myszkowskiego były aż do bólu standardowe, czyli nudne. Spojrzeliśmy więc na te obchody zupełnie innym okiem, zwracając uwagę Czytelników na zupełnie inne zjawiska, niż chcieliby rządzący powiatem czy gminami. W obchodach Święta Konstytucji 3 Maja zwraca uwagę ilość radnych z zarzutami karnymi, oskarżonych o różnorakie przestępstwa. Nie przeszkadza im to pchać się dumnie do pierwszego szeregu. 10.05.2022 12:47    1
Reklama
PIĘKNE ŚWIĘTO PAR Z ŻARNOWCA
PIĘKNE ŚWIĘTO PAR Z ŻARNOWCA
(Żarnowiec) W ubiegłym roku 10 par z gminy Żarnowiec świętowało złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji w Domu Kultury odbyła się uroczystość, podczas której wójt Grzegorz Scelina uhonorował Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Piękne rocznice – szmaragdowe oraz diamentowe gody – świętowało dziewięć par, które również uczestniczyły w kwietniowej uroczystości. 10.05.2022 10:00
Reklama
KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU „NASZ TALENT”
KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU „NASZ TALENT”
(Łazy) Poznaliśmy już zwycięzców tegorocznej odsłony Festiwalu „Nasz Talent”. Utalentowani uczestnicy oceniani byli w kilku kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po nastolatków ze szkół średnich. W konkursie wzięli udział uczestnicy z całego powiatu zawierciańskiego. Najpierw spośród 45 wokalistów jurorzy wyłonili 25 finalistów, którzy wzięli udział w warsztatach wokalnych. Następnie wystąpili podczas finałowego koncertu 10 kwietnia. 09.05.2022 08:30
Reklama
Reklama
Jak zmieniła się polska szkoła na przestrzeni lat: NAUCZYCIELKA Z KOZIEGŁÓW NA PODIUM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
Jak zmieniła się polska szkoła na przestrzeni lat: NAUCZYCIELKA Z KOZIEGŁÓW NA PODIUM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
(Koziegłowy) Nauczycielka z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach zajęła III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nagrodzona została praca Pani Olgi Nawary, w której przedstawiła ona swoje spojrzenie na zmiany w polskiej szkole na przestrzeni ostatnich 40 lat. 08.05.2022 14:00
Reklama
Reklama
NAJPIĘKNIEJSZE PISANKI WIELKANOCNE W PORAJU
NAJPIĘKNIEJSZE PISANKI WIELKANOCNE W PORAJU
(Poraj) Dzieci oraz dorośli wzięli udział w świątecznym konkursie plastycznym, w którym zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnej pisanki. Gminny konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 60 prac. Ocenienie prac i wydanie werdyktu było dla jurorów sporym wyzwaniem. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, z kolei dorośli, którzy zajęli I i II miejsce otrzymali również nagrody finansowe. 08.05.2022 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama