Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 08:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
KGW „Bielanki” z Białej Błotnej pomagają społeczności
KGW „Bielanki” z Białej Błotnej pomagają społeczności
Panie z KGW „Bielanki" spotkały się w remizie OSP Biała Błotna. To jedno z pierwszych spotkań bez restrykcji covidowych. 24.05.2023 07:00
Reklama
Reklama
Świadkowie Jehowy wydali bezpłatną Biblię audio po polsku!
Świadkowie Jehowy wydali bezpłatną Biblię audio po polsku!
Blisko 90 godzin – to czas trwania nowej produkcji dźwiękowej wydanej przez Świadków Jehowy po trzech latach nagrań. Chodzi o całą Biblię w wersji audio. Treść 66 ksiąg Pisma Świętego jest czytana z podziałem na role, do czego zaangażowano prawie 600 lektorów i aktorów ze wszystkich regionów Polski w tym również z regionu Śląska! Nagrania są już dostępne bezpłatnie dla każdego. 23.05.2023 14:23    5
Reklama
Reklama
Reklama
ANONIM W SZKLANCE WODY? ZAMIAST ROZMOWY: „PROTEST”
ANONIM W SZKLANCE WODY? ZAMIAST ROZMOWY: „PROTEST”
W Szkole Podstawowej nr 3 w Zawierciu w klasie 6c zmieni się wychowawca. Nauczycielka, która była wychowawcą klasy zrezygnowała z wychowawstwa, ale dalej ma dzieci uczyć języka polskiego. Dyrektorka szkoły Katarzyna Męcik informowała o tym rodziców na zebraniu 2 stycznia. Ale nie wszystkim chciało się przyjść, ktoś nie usłyszał, nie doczytał, ale wysmarował anonim, zwany „protest”. Zarzuty poszły mocne, wysłane do Kuratorium, do ministra Czarnka, prezydenta miasta, a nawet Rzecznika Praw Dziecka. Do Kuriera Zawierciańskiego też, za co akurat dziękujemy. Nie wiadomo dlaczego, „protest” nie poszedł do ONZ, Komisji Europejskiej i Kwatery Główne NATO… 06.05.2023 18:18
Reklama
Dyrygent Maciej Niesiołowski wraz z  Wiolettą Białk i Anitą Maszczyk ze swoim autorskim programem „Z batutą i humorem” w Zawierciu
Dyrygent Maciej Niesiołowski wraz z Wiolettą Białk i Anitą Maszczyk ze swoim autorskim programem „Z batutą i humorem” w Zawierciu
30 kwietnia 2023 roku w MOK w Zawierciu odbędzie się autorski koncert Macieja Niesiołowskiego oraz sopranistek Wioletty Białk i Anity Maszczyk „Na dwie blondynki”. Ponadto na scenie będzie gościła Jurajska Orkiestra Kameralna. Początek koncertu godz. 18, w niedzielę 28.04.2023 16:12
Reklama
Reklama
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop "
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop "
W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program "Swap to stop ". Brytyjczycy otrzymają wsparcie behawioralne i finansowe, by zamienić papierosy na ich elektroniczną alternatywę, a w konsekwencji - by rzucić palenie. Celem tych działań jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa i zmniejszenie liczby palaczy. 26.04.2023 23:57
Reklama
Reklama
Reklama
Żywa biblioteka w Zawierciu
Żywa biblioteka w Zawierciu
25 kwietnia 2023 roku w MOK „Centrum” w Zawierciu w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się spotkanie ramach projektu „Żywa biblioteka”. Projekt polega na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. 24.04.2023 14:44
Reklama
Manifest Ślōnskij Sztamy – jadymy dalij!
Manifest Ślōnskij Sztamy – jadymy dalij!
22 kwietnia 2023 r., na nikiszowskim Rynku, odbyła się konferencja prasowa polityków, regionalistów i organizacji, współpracujących pod szyldem Ślōnskij Sztamy na rzecz deklarowania narodowości śląskiej i śląskiego jako języka kontaktów domowych w czasie Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. 23.04.2023 13:42
Reklama
Dzień Dinozaura u przedszkolaków
Dzień Dinozaura u przedszkolaków
(Ogrodzieniec) Z okazji Dnia Dinozaurów 26 lutego w przedszkolu w Ogrodzieńcu odbyły się zajęcia związanych z tymi gadami. 19.04.2023 09:30
Reklama
Reklama
Bezgotówkowe Kino Objazdowe w Siewierzu
Bezgotówkowe Kino Objazdowe w Siewierzu
Już 26 marca 2023 r. do Siewierza zawita kino objazdowe, które realizuje kolejną odsłonę projektu Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Jego partnerem strategicznym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Akcja została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina. 24.03.2023 09:34    1
Reklama
Reklama
I NIE MA RADIA! CZYLI JAK WYKOŃCZONO LOKALNĄ ROZGŁOŚNIĘ
I NIE MA RADIA! CZYLI JAK WYKOŃCZONO LOKALNĄ ROZGŁOŚNIĘ
(Zawiercie) 105,4 FM. Na tej częstotliwości nadawała od 2018 roku lokalna rozgłośnia Radio Zawiercie tworzona przez Fundację Media Zawierciańskie. Radio z założenia miało być stacją niekomercyjną, młodzieżową, w której zwłaszcza młodzi ludzie mogli bawić się w radiowców, uczyć obsługi sprzętu studyjnego, relacjonować, głównie kulturalne i sportowe wydarzenia z Zawiercia i okolic. 10.03.2023 13:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama