Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 02:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

motoryzacja

Reklama
INDIAN CHALLENGER- NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE
Testujemy dla was:
INDIAN CHALLENGER- NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE
Motocykle Indian nie należą do najpopularniejszych na drogach, w ilościowym cieniu bardziej znanej amerykańskiej marki, jednak ani nie mają się czego wstydzić, na pewno jeżdżąc Indianem możemy się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo. Dzięki temu, marka musi rywalizować z wieloma równie utytułowanymi producentami, wiele rzeczy wychodzi im bobrze. Bardzo dobrze. Nie powiemy, że w ofercie Indiana każdy znajdzie coś dla siebie, bo tak nie jest. Firma nie oferuje np. nic w bardzo popularnej, uniwersalnej klasie Adventure, czy Enduro. To nie Indian. Tu króluje klasyka czy to miejskim czy turystycznym stylu. My dzięki współpracy z Indian Katowice mieliśmy okazję na progu wiosny (było jeszcze zimno!) testować przez tydzień Indian Challenger, czyli potężnego baggera. Turystycznym odpowiednikiem byłby Indian Pursuit który liczymy, że też uda nam się wypróbować. Oba motocykle łączy konstrukcja, silnik potężny przód z wielką owiewką. W wersji turystycznej mamy dodatkowo wieki kufer centralny, sterowanie zawieszenie w zależności od obciążenia, wyższą szybę i jeszcze parę bajerów. 18.04.2025 10:51    1
Reklama
Reklama
Motocykl przewożony na pick-up? Jak to zrobić i nie zostać pośmiewiskiem internetu
transport motocykla:
Motocykl przewożony na pick-up? Jak to zrobić i nie zostać pośmiewiskiem internetu
Na dworze jeszcze srogi mróz, ale niejedna motocyklistka i wielu motocyklistów szykuje się do sezonu. Środek zimy to najlepszy czas na dobre przygotowanie do sezonu. W serwisach (dla tych, który nie lubią lub nie umieją dłubać przy moto samodzielnie- jak ja) nie ma jeszcze tłoku, więc wiozę moje Moto Guzzi V7 Racer na kompleksowy przegląd do Moto Guzzi Śląsk Jacek Lupa (od jakiegoś czasu w Mikołowie, nie w Tychach, ale ludzie ci sami). Oczywiście mogliby z serwisu po motocykl przyjechać, po serwisie odwieźć. Ale przechodząc do tematu,: czy nie lepiej zawieźć samemu w wolny dzień? Pod warunkiem, że mamy jak i czym: przyczepka motocyklowa, bus? Super, pod warunkiem, że mamy taki sprzęt. Wypożyczenie przyczepki, żeby zawieść motocykl do serwisu? Bez sensu. Drożej to wyniesie (nie licząc czasu) jak zlecenie usługi serwisowi. Poza tym, to zupełnie nie to, o co chodzi mi w temacie: jak skutecznie i przyjemnie przewozić motocykl na pick-up-e? 18.04.2025 10:48    1
Reklama
Reklama
Reklama
Elektryczny EXPLORER: POTĘŻNA BROŃ FORDA
Elektryczny EXPLORER: POTĘŻNA BROŃ FORDA
Dzięki współpracy z Frank-Cars Częstochowa, dealerem Forda mogliśmy przez tydzień testować najnowszego SUVa Forda, model Explorer. Wersja AWD Premium, o mocy 340 KM z baterią 79 KWH zapewnia zasięg do 523 km w cyklu mieszanym i nawet 572 km gdy wybierzemy wersję tylko z napędem na tylne koła. Jeszcze lepszy zasięg (do 602 km!) zapewnia „zwykły” elektryczny Explorer (RWD napęd na tył) nieco lżejszy od wersji Premium. Odpowiadamy na wieczne pytanie dotyczące elektryków: czy to jest prawda, czy tyle przejedzie na jednym ładowaniu? 12.04.2025 10:09    3
Reklama
INDIAN CHALLENGER
testujemy dla was:
INDIAN CHALLENGER
Formalnie wiosna zaczęła się 20 marca 2025 i potrwa do 21 czerwca. A jak wiadomo, wiosna, ciepła wiosna!, to najbardziej wyczekiwany czas przez motocyklistów. Jeszcze w niezbyt sprzyjających okolicznościach pogodowych wykonaliśmy dla Was tygodniowy test Indiana Challengera, czyli największego z baggerów amerykańskiej firmy i zwycięzcę w konkursie King Of The Baggers Champion 2024. 08.04.2025 11:25    2    4
Reklama
Reklama
Alfa Romeo Junior Premierą motoryzacyjną w plebiscycie Auto Lider 2025
Alfa Romeo Junior Premierą motoryzacyjną w plebiscycie Auto Lider 2025
W tym roku po raz 23. Czytelnicy tygodnika Motor i serwisu magazynauto.pl oddali głosy na swoich faworytów w 16 kategoriach, w których rywalizowało ze sobą łącznie 365 modeli samochodów. Alfa Romeo Junior została uznana Premierą motoryzacyjną w plebiscycie Auto Lider 2025. W tej kategorii rywalizowało ze sobą 40 nowości, a dzięki głosom internautów Alfa Romeo Junior zajęła pierwsze miejsce. 03.04.2025 07:51
Reklama
Reklama
Reklama
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
Od pierwszego stycznia 2025r. wszedł zakaz jazdy samochodami terenowymi i quadami po Pustyni Siedleckiej. Teren należący w większości do Skarbu Państwa został z dniem 1 stycznia 2025 przekazany do Nadleśnictwa Złoty Potok. 14.03.2025 17:25
Reklama
Normy ISO w produkcji narzędzi – dlaczego warto inwestować w części znormalizowane?
Normy ISO w produkcji narzędzi – dlaczego warto inwestować w części znormalizowane?
Produkcja narzędzi to dynamiczny proces, który łączy zaawansowaną technologię z efektywnością kosztową. Jednym z głównych elementów, który pozwala osiągnąć te cele, jest stosowanie części znormalizowanych. Normy ISO, czyli międzynarodowe standardy, pomagają ujednolicić produkcję i zapewniają zgodność z globalnymi wymaganiami. Inwestowanie w części znormalizowane w kontekście produkcji narzędzi przynosi wiele korzyści, zarówno w zakresie jakości, jak i efektywności procesów. Wdrażanie takich rozwiązań to inwestycja w rozwój firmy i lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów. Jakie zalety wiążą się z ich stosowaniem? 14.03.2025 11:17
Reklama
Znikają osiedla, będą sołectwa. Radni nadali też nazwy nowych ulic. Co jest z tymi Gawronami?
Po 10 latach likwidacja osiedli. Co dalej?
Znikają osiedla, będą sołectwa. Radni nadali też nazwy nowych ulic. Co jest z tymi Gawronami?
Radni z Zawiercia zlikwidowali osiedla, jako "jednostki pomocnicze". Nie oznacza to oczywiście fizycznej likwidacji osiedli, tradycyjne nazwy zostają. Znikają Rady Osiedli które nie działały, mało kto wiedział o ich istnieniu, za to kosztowały po kilka tysięcy zł. miesięcznie. Na sesji Rady Miejskiej Zawiercia 26 lutego radni przyjęli też uchwały o nadaniu nazw ulic w dzielnicach Marciszów i Dąbrowica. Zamieszanie wywołała tylko propozycja ulicy Gawroniej, która ostatecznie została ulicą Drozdów. Co radni mają do Gawrona, pięknego, inteligentnego ptaka? 08.03.2025 07:12
Reklama
Reklama
Rusza program „NaszEauto”. Do 40 tys. zł dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego
dopłaty do elektryków:
Rusza program „NaszEauto”. Do 40 tys. zł dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zapowiadają start programu „NaszEauto”. Na dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych przeznaczone zostanie 1,6 mld zł. Maksymalna kwota wsparcia wyniesie nawet 40 tys. zł. 28.02.2025 10:40
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
WIADUKT W WYGODZIE KOŁO HUCISKA ZAMKNIĘTY DO LUTEO 2026
WIADUKT W WYGODZIE KOŁO HUCISKA ZAMKNIĘTY DO LUTEO 2026
(Wygoda) W miejscowości Wygoda w dniu 07.02.2025r zostanie zamknięty wiadukt dla ruchu samochodowego oraz pieszego, zostaną wprowadzone objazdy wraz z odpowiednim oznakowaniem. 27.02.2025 17:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama