Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 02:10
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

motoryzacja

Reklama
40 proc. awarii aut jest spowodowanych przez niesprawny akumulator
40 proc. awarii aut jest spowodowanych przez niesprawny akumulator
Każdego roku zimą rośnie liczba awarii samochodów wywołanych niesprawnym akumulatorem. Wynika to zarówno z wahań temperatur, jak i faktu, że w tym okresie kierowcy korzystają z dodatkowych funkcji pobierających moc, takich jak podgrzewane fotele czy szyby. W ciągu ostatniego roku obciążające dla akumulatorów były też lockdowny spowodowane pandemią COVID-19, w trakcie których samochody były wykorzystywane tylko sporadycznie albo na krótkich dystansach. Dlatego kierowcom zaleca się, aby przed nadejściem zimy zawczasu sprawdzili stan swojego akumulatora, zamiast narażać się na awarię, konieczność interwencji pomocy drogowej i związane z tym koszty. 03.02.2025 14:23
Reklama
Reklama
PILOT BOEINGA. Z małego miasta wyfrunął w świat!
Damian Łaszek:
PILOT BOEINGA. Z małego miasta wyfrunął w świat!
Na pytanie: „kto marzy o zostaniu pilotem samolotów?” zwykle w każdej szkole czy, przedszkolu podnosi się las rąk. Ale droga do spełnienia dziecięcych marzeń jest trudna, kosztowana wymagająca gigantycznej pracy i wytrwałości. O tym, że marzenia się spełniają, choć nie zawsze są to marzenia dziecięce, niech świadczy życie Damiana Łaszka. Pilotuje samoloty pasażerskie w jednej z największych linii lotniczych. Damian Łaszek, rocznik 1986, pochodzi z Myszkowa. 02.02.2025 13:41    1
Reklama
Reklama
Reklama
TAK PRZEBUDOWALI ULICĘ, ŻE ZNIKNĘŁY WSZYSTKIE MIEJSCA PARKINGOWE. MIESZKAŃCY MÓWIĄ ŻE ULICA UMIERA
TAK PRZEBUDOWALI ULICĘ, ŻE ZNIKNĘŁY WSZYSTKIE MIEJSCA PARKINGOWE. MIESZKAŃCY MÓWIĄ ŻE ULICA UMIERA
Aleja Wolności w Myszkowie przez dziesiątki lat była zaniedbana, bez kanalizacji ściekowej, ale z mniej czy bardziej funkcjonującymi usługami, sklepami. Asfalt był może nierówny, ale nie wystawał pół metra powyżej rzeźby terenu, a drzewa, wiele z nich ponad 100 letnich pasowały do nazwy „Aleja”. Ale Starostwo Powiatowe w Myszkowie, z Panem na Cynkowie w roli starosty myszkowskiego pochwaliło się że zdobyli pieniądze na przebudowę. Cel szczytny, skutki realizacji będziemy odczuwać przez dziesięciolecia. Z Alei Wolności zniknęły nie tylko drzewa, więc chyba nazwę ulicy trzeba będzie zmienić. Zniknęły też miejsca parkingowe. Przejechaliśmy całą ulicę, i o ile nie przeoczyliśmy jakiegoś ukrytego miejsca do parkowania, to teraz Aleja Wolności ma ZERO miejsc do parkowania. 21.01.2025 07:36    1
Reklama
Szybkość, niezawodność, cena - jak znaleźć idealne połączenie przy wyborze kuriera?
Szybkość, niezawodność, cena - jak znaleźć idealne połączenie przy wyborze kuriera?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać najlepszego kuriera dla swoich przesyłek? Może borykasz się z dylematem, czy postawić na szybkość dostawy, niezawodność usług, a może przystępną cenę? W dzisiejszym świecie, gdzie czas to pieniądz, a zadowolenie klienta jest na wagę złota, znalezienie idealnego balansu między tymi czynnikami może być kluczem do sukcesu. Jak zatem podjąć właściwą decyzję i wybrać kuriera, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? 30.10.2024 14:36
Reklama
Reklama
KOLEJNY WYPADEK W HUCIE SZKLANEJ. KIEROWCA Z BETONIARNI MIAŁ ZATRZYMANE PRAWO JAZDY. To strażak z PSP Będzin
KOLEJNY WYPADEK W HUCIE SZKLANEJ. KIEROWCA Z BETONIARNI MIAŁ ZATRZYMANE PRAWO JAZDY. To strażak z PSP Będzin
W piątek 4 października w miejscowości Huta Szklana (gmina Kroczyce) doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, który wracał do firmy „Betoniarnia Kaczmarek” w Siedliszowicach. Zawierciańska Policja nie ma wątpliwości, że sprawcą wypadku jest kierujący samochodem ciężarowym Dawid S. Pisząc o tym zdarzeniu na naszych portalach dzień później, nie pisaliśmy informacji, kierowca ciężarówki to strażak z KP PSP Będzin. Nie miałoby to znaczenia, gdyby nie bulwersujące fakty wychodzące na jaw z związku z wypadkiem. Kierowca ciężarówki nie tylko uciekł z miejsca zdarzenia, ale próbował też podłożyć inną osobę, kolegę, który zgodził się udawać, że to on miał kierować ciężarówką. Prawdopodobnie strażak przyjął taką strategię działania, ponieważ od kilku miesięcy miał zatrzymane prawo jazdy. O tym też nie powiadomił swojego pracodawcy, komendanta PSP Będzin. Jako kierowca przez kilka miesięcy jeździł w państwowej straży bez uprawnień! Jak wyjaśnił nam w środę 9 października p.o. Komendanta KP PSP w Będzinie młodszy brygadier Szymon Gwóźdź, sprawa wyszła na jaw dopiero po zdarzeniu z 4 X. W poniedziałek 7 października strażak Dawid S. został zwolniony ze służby. 22.10.2024 17:14    1
Reklama
Reklama
Reklama
Wyniki sprzedaży elektryków w Polsce jedne z najniższych w Europie. Eksperci widzą jednak duży potencjał
Wyniki sprzedaży elektryków w Polsce jedne z najniższych w Europie. Eksperci widzą jednak duży potencjał
Jak Podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, pod koniec lipca tego roku po polskich drogach jeździło 70 579 samochodów osobowych i użytkowych o napędzie całkowicie elektrycznym (BEV) Choć aut z zielonymi tablicami przybywa, udział elektryków w sprzedaży nowych pojazdów jest zaledwie kilkuprocentowy. To jeden z najsłabszych wyników w Unii Europejskiej. Jednocześnie producenci aut mówią o jednym z największych potencjałów dla aut z napędem elektrycznym. 17.10.2024 10:09    1
Reklama
Testujemy elektrycznego Fiata 500e
Testujemy elektrycznego Fiata 500e
Tym razem na kilka dni zawitał do naszej redakcji Fiat 500e. Okazją do testu był konieczny już pierwszy przegląd Fiata 600e, jaki służy nam od kwietnia. Tak, elektryczna „sześćsetka” przejechała już 13 tys. km. Dla ciekawości Czytelników dodamy, że to już drugi 100% elektryk w redakcji (pierwszym był Peugeot e208), więc zbieramy doświadczenia z jazdy elektrykami już 2,5 roku, nie licząc okazjonalnych testów „w międzyczasie”. Fiat 600e użytkujemy w najmie na 24 miesiące, z limitem 60 tys. km. Za przeglądy płaci Leasys, firma Fiata zajmująca się finansowaniem w tym leasingiem i wynajmem samochodów koncernu. 13.09.2024 12:02
Reklama
Mobilne laboratorium w Straży Miejskiej
Mobilne laboratorium w Straży Miejskiej
(Myszków) Mobilne laboratorium- czujnik do pomiaru powietrza, głowica do pomiaru powietrza - takie oprzyrządowanie posiada nowy samochód Straży Miejskiej w Myszkowie. Koszty zakupu elektrycznego samochodu Renault w całości pokryła dotacja celowa. 12.09.2024 16:28
Reklama
Reklama
Jedna z dwóch w Polsce Motocyklowych Asyst Honorowych działa na Śląsku
Jedna z dwóch w Polsce Motocyklowych Asyst Honorowych działa na Śląsku
Śląski garnizon Policji może poszczycić się jako jeden z dwóch w Polsce, obok komendy stołecznej, posiadaniem w swoich strukturach Motocyklowej Asysty Honorowej, w skrócie zwanej MAH. Jest ona wykorzystywana podczas różnych uroczystości, ale również ochrony przejazdu VIP w trakcie najbardziej doniosłych wydarzeń. W przypadku potrzeby jej użycia, MAH jest powoływana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. 05.09.2024 09:12    1
Reklama
Reklama
WYŚCIG SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH NA ŻARECKIM TARGOIWSKO. ZOBACZCIE  WPANIAŁE ZABYTKOWE AUTA . ZDJĘCIA
WYŚCIG SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH NA ŻARECKIM TARGOIWSKO. ZOBACZCIE WPANIAŁE ZABYTKOWE AUTA . ZDJĘCIA
W piątkowy, 23 sierpnia, wczesny wieczór, na targowisku w Żarkach odbył się wyścig na dochodzenie samochodów zabytkowych.. W zawodach wzięło\ udział około 40 załóg. 23.08.2024 22:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama