Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 23:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

motoryzacja

Reklama
Lazy Riders zaprasza nad Zalew Mitręga
Majówka motocyklowa:
Lazy Riders zaprasza nad Zalew Mitręga
To będzie już IV Motopiknik w gminie Łazy. Klub Lazy Riders organizuje zlot nad Zalewem Mitręga. Początek 3 maja (Święto Konstytucji) w Łazach na ulicy Dworcowej "przy zegarze" o 11:30, a później parada motocykli. Początek pikniku nad Zalewem Mitręga wg. planu od 13:00. 29.04.2026 13:00
Reklama
Reklama
Zlot Gwiaździsty: Głupoty arc. Jędraszewskiego i śmiertelny wypadek motocyklisty
Zlot Gwiaździsty: Głupoty arc. Jędraszewskiego i śmiertelny wypadek motocyklisty
Po raz 18 odbył się na Jasnej Górze tzw. „Zlot Gwiaździsty” organizowany przez Stowarzyszenie "Motocyklowy Rajd Katyński". W tym roku w niedzielę 19 kwietnia przemawiał na zlocie motocyklowym arcybiskup Marek Jędraszewski, emeryt, znany ze swoich rasistowskich i często głupich wypowiedzi. Było więc niemal pewne, że biskup-senior nie zawiedzie, i powie coś okropnego. I nie zawiódł. Tegoroczny Zlot Gwiaździsty będzie jednak zapamiętany z innego powodu. W tym roku niestety też jeden z motocyklistów nie wrócił żywy do domu. Pod Bydgoszczą zginął 60 letni Darek z Piły. To co najmniej czwarta ofiara śmiertelna wśród uczestników tego zlotu, który przyciąga setki, nawet tysiące motocyklistów z całej Polski. W roku 2019 ofiarą był mieszkaniec powiatu myszkowskiego. 21.04.2026 13:36
Reklama
Reklama
Reklama
JADĄC PRZEZ PSZCZYNĘ WARTO SKRĘCIĆ DO DE MOTOS
Polecane przez motocyklistów dla motocyklistów:
JADĄC PRZEZ PSZCZYNĘ WARTO SKRĘCIĆ DO DE MOTOS
W czasach, gdy na rynku akcesoriów motocyklowych, w tym odzieży, dominują duże sieci warto docenić sklepy takie jak DeMotos obok Pszczyny. To już Goczałkowice Zdrój. Sklepy takie jak DeMotos mają swój klimat, wybrane, często też niszowe, ciekawe marki, jakich nie uświadczycie w sieciówkach dla motocyklistów. De Motos to sklep stacjonarny, który polecamy odwiedzić, ale też wygodny sklep internetowy. 16.04.2026 12:34
Reklama
BRUDASY
BRUDASY
Od początku lutego obserwowaliśmy jak wyglądają drogi, chodniki i ścieżki rowerowe w Zawierciu. I doszliśmy do wniosku, że obszar ulic Podmiejskiej, Inwestycyjnej, Zagłębiowskiej, aż do Myśliwskiej i Technologicznej to żaden SAG (Strefa Aktywności Gospodarczej), tylko Zawierciańska Stefa Brudu. 11.04.2026 15:03    2
Reklama
Reklama
3008: NIETYPOWY SUV Z RODZINY PEUGEOT
3008: NIETYPOWY SUV Z RODZINY PEUGEOT
Trafił nam się na kilka dni Peugeot 3008 w miękkiej hybrydzie. Nie był to pełny test redakcyjny, po prostu pojeździliśmy SUVem Peugeota przez 3 dni jako samochodem zastępczym. Peugeot 3008 to duży choć nie największy z dostępnych na rynku SUVów, a trzeba jeszcze dodać, że jest to grupa samochodów w dzisiejszych czasach bardzo trudna do zdefiniowania. 3008 podobnie jak wiele innych samochodów tak nazywanych w innych markach, nie jest ani przesadnie wysoki, napęd standardowo na na przednią oś. Napęd udający 4x4 spotkamy w jednej z dostępnych wersji z silnikiem elektrycznym, dopędzany z tyłu jest też w wersji AWD hybrydowej. 09.04.2026 19:43
Reklama
Reklama
Reklama
JAK GMINA JANÓW DOI TURYSTÓW. I TO ZUPEŁNIE BEZPRAWNIE!
JAK GMINA JANÓW DOI TURYSTÓW. I TO ZUPEŁNIE BEZPRAWNIE!
Turystyczną perłą gminy Janów jest dolina Wiercicy mniej więcej od źródła Zygmunta do stawu Amerykan przy drodze do Hotelu Kmicic. To tu, nad Amerykanem na jego grobli rozrosła się strefa gastronomiczna, jest tu kilkunastu smażalni pstrąga, kawiarni. Poniżej barowni z wjazdem od ulicy Majora Jana Wrzoska od dekad funkcjonuje płatny parking, ale w roku 2022 gmina Janów wymyśliła, że płatne będzie samo wjechanie w ulicę w stronę hotelu. Płatne jest wg gminy parkowanie wszędzie, gdzie uda wam się wcisnąć, choć za punktem poboru opłat żadnych parkingów nie wyznaczono! 04.04.2026 17:00
Reklama
Ford Capri. Dobry czas na elektryka!
Ford Capri. Dobry czas na elektryka!
Ford Capri produkowany jest tylko jako samochód elektryczny, podobnie jak obecny dłużej na rynku Mustang Mach-E. I zdecydowanie Capri to jeden z najciekawszych samochodów z napędem elektrycznych wśród dużych SUV-ów dostępny na rynku. Capri dzieli wszystkie rozwiązania techniczne z bliźniaczym Explorer. Samochody dość znacząco różnią się stylistyką, ale korzystają z identycznych rozwiązań technicznych. Wysokie ceny benzyny to ważny, choć nie jedyny powód, aby rozejrzeć się za samochodem z napędem elektrycznym. I Ford przygotował w tej grupie napędów naprawdę ciekawe rozwiązania cenowe Ford przygotował na najem Capri I Explorera w najmie na 3 lata. 02.04.2026 11:30    1
Reklama
Byliśmy dzisiaj. Kilka stoisk bardzo nas zaciekawiło, o czym w krótkim tekście. Był nawet motokarawan. Podobno na poważnie, można tak pojechać w ostatnią drogę!
Warsaw Motorcycle Show 27-29 marca
Byliśmy dzisiaj. Kilka stoisk bardzo nas zaciekawiło, o czym w krótkim tekście. Był nawet motokarawan. Podobno na poważnie, można tak pojechać w ostatnią drogę!
Warsaw Motorcycle Show w Nadarzynie odbywa się w dniach 27 - 29 marca 2026 w Ptak Warsaw Expo. Byliśmy w pierwszym dniu. Kilka ciekawych motocykli, niektóre fajne stoiska. A na targi akurat udaliśmy się elektrycznym Fordem Capri. Z mniejszą baterią, ale dojeżdżając do rogatek Warszawy mieliśmy jeszcze 150 km zasięgu. 27.03.2026 19:45
Reklama
Reklama
CHIŃSKA BENDA W HOTEL- RESTAURACJA SPICHLERZ
Podpatrzone przypadkiem:
CHIŃSKA BENDA W HOTEL- RESTAURACJA SPICHLERZ
Sobota, 13 marca. Najcieplejszy dzień ostatnich 2 tygodni, temperatury na Jurze dochodzą do 20 stopni. Na drogach sporo motocyklistów cieszących się ciepłym dniem i coraz lepszą przyczepnością. Przejeżdżając przez Olsztyn Jurajski widzimy jakąś imprezę firmową w Hotel Restauracja SPICHLERZ z nazwą „Benda” na licznych flagach. Nie od razu skojarzyliśmy, że to budująca pozycję od 2016 roku chińska marka motocykli. W Spichlerzu odbywała się jednodniowa impreza szkoleniowo-integracyjna dla pracowników salonów, żeby wiedzieli co sprzedają. 15.03.2026 11:31
Reklama
Reklama
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI ZAREAGOWAŁ! ROWERZYŚCI NA JURZE SIĘ UCIESZĄ
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI ZAREAGOWAŁ! ROWERZYŚCI NA JURZE SIĘ UCIESZĄ
W poniedziałek 2 marca zaraz po bardzo słonecznym weekendzie spytaliśmy Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie: dlaczego tyle piachu na ścieżkach rowerowych? Jako przykład podaliśmy ścieżkę w ciągu drogi powiatowej SS 1065. Droga powiatowa w Olszynie, w stronę Biskupic. Zarządca PZD Częstochowa. Ścieżka rowerowa nowa, dobrze oznakowana i... nieużywana. Wszyscy rozsądni rowerzyści jaką ulicą, unikając niebezpieczniej zapiaszczonej drogi rowerowej. 07.03.2026 09:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama