Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 00:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

religia

Reklama
Ochotnicy w Zawierciu rozpoczynają kampanię z dobrymi wiadomościami! O co chodzi?
Ochotnicy w Zawierciu rozpoczynają kampanię z dobrymi wiadomościami! O co chodzi?
Agata Haładyn życzliwie się uśmiecha i sprawdza swój tablet przed zapukaniem do pierwszych drzwi tego dnia. Agata ma coś istotnego do omówienia z mieszkańcami w swojej okolicy. W przypadku gdy będą oni zainteresowani pozostawi im dodatkowe informacje w formie elektronicznej lub papierowej. Agata Haładyn uczestniczy w kampanii, ale nie na rzecz samej siebie czy kogoś innego. 21.09.2023 10:52    4
Reklama
Reklama
Kongresy Świadków Jehowy ponownie na Śląsku!
Kongresy Świadków Jehowy ponownie na Śląsku!
Sala Zgromadzeń w Sosnowcu miejscem pierwszego dużego kongresu Świadków Jehowy od 2019 roku. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, po raz kolejny wybrał Sosnowiec na miejsce siedmiu trzydniowych zgromadzeń, tym razem pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. Mieszkańcy Myszkowa i Zawiercia są zaproszeni na kongres od 30 czerwca. 29.06.2023 18:29    3
Reklama
Reklama
Reklama
Świadkowie Jehowy wydali bezpłatną Biblię audio po polsku!
Świadkowie Jehowy wydali bezpłatną Biblię audio po polsku!
Blisko 90 godzin – to czas trwania nowej produkcji dźwiękowej wydanej przez Świadków Jehowy po trzech latach nagrań. Chodzi o całą Biblię w wersji audio. Treść 66 ksiąg Pisma Świętego jest czytana z podziałem na role, do czego zaangażowano prawie 600 lektorów i aktorów ze wszystkich regionów Polski w tym również z regionu Śląska! Nagrania są już dostępne bezpłatnie dla każdego. 23.05.2023 14:23    5
Reklama
DZIEŃ DOBRA - ŚWIĘTO RADOŚCI
DZIEŃ DOBRA - ŚWIĘTO RADOŚCI
Niedziela 23 KWIETNIA 2023, w godzinach 14.00 – 21.00. Deptak przy ulicy Jordana oraz Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. 23.04.2023 13:10
Reklama
Reklama
Pamiątka śmierci Jezusa w roku 2023. Kościół Świadków Jehowy o Wielkiej Nocy
Pamiątka śmierci Jezusa w roku 2023. Kościół Świadków Jehowy o Wielkiej Nocy
Kiedy Pamiątka śmierci Jezusa będzie obchodzona w roku 2023 i ile potrwa cała uroczystość? W 2023 roku Pamiątka śmierci Jezusa będzie obchodzona 4 kwietnia. Uroczystość potrwa około godziny. Kościół Świadków Jehowy informuje, jak obchodzi uroczystości wielkanocne w swoich zborach w Myszkowie i Zawierciu. 30.03.2023 11:49    3
Reklama
Reklama
Reklama
Wojna, inflacja – czy kiedyś będzie lepiej?  Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość!
Wojna, inflacja – czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość!
Pandemie, wojny, kryzysy gospodarcze, zmiany klimatyczne i tym podobne rzeczy spowodowały, że wiele osób obawia się o przyszłość. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Myszkowie i Zawierciu zapraszają 2 kwietnia 2023 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Patrz w przyszłość z ufnością!” 30.03.2023 11:38
Reklama
SAMORZĄDOWCY W TYŃCU
SAMORZĄDOWCY W TYŃCU
(Pilica) 25 lutego 2023 roku odbyła się szósta Pielgrzymka Samorządowców pod duchowym przewodnictwem ks. Zbigniewa Grzesińskiego. W pierwszą sobotę Wielkiego Postu pątnicy udali się do Opactwa Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu. 26.03.2023 15:24
Reklama
CORAZ WIĘCEJ GMIN NIE CHCE PŁACIĆ ZA RELIGIĘ. Są klasy w których nikt już na to nie chodzi!
CORAZ WIĘCEJ GMIN NIE CHCE PŁACIĆ ZA RELIGIĘ. Są klasy w których nikt już na to nie chodzi!
Pierwszy ogłosił to samorząd Częstochowy, nad którą przecież góruje wieża klasztoru paulinów na Jasnej Górze. Po Częstochowie uchwałę intencyjną, że albo niech rząd zabiera lekcje religii ze szkół, albo niech da na nie pieniądze, przyjęli radni Krakowa. Coraz więcej samorządów nie chce płacić za pensje księży i zakonnic, w sytuacji, gdy nawet całe klasy rezygnują z uczestnictwa w lekcjach religii. Ciekawe, jak to jest w gminach naszego powiatu? 26.02.2023 07:35
Reklama
Reklama
PROBOSZCZ CHCE ROZEBRAĆ DREWNIANY KOŚCIÓŁ. TO NIELICZNY TAKI ZABYTEK W OKOLICY
PROBOSZCZ CHCE ROZEBRAĆ DREWNIANY KOŚCIÓŁ. TO NIELICZNY TAKI ZABYTEK W OKOLICY
(Sokolniki) Zarządzający od września 2019 roku parafią w Sokolnikach, do której należą też wsie Zagórze i Bliżyce, proboszcz Józef Majchyk jest bardzo dobrym gospodarzem. Budynek probostwa i zabudowania gospodarcze parafii to wręcz perełka. Proboszcz chwali się też, że przez 3 lata udało mu się zmodernizować nowy kościół, który choć powstał w roku 1976, to przez kilkadziesiąt lat był obiektem okropnym w użytkowaniu: zimny, nie do ogrzania. Przy 4 stopniach na dworze w kościele było najwyżej tyle samo, ale już podłoga potrafiła wskazywać temperaturę „O”. Teraz budynek ma fundamenty ocieplone styrodurem, ściany pięknie otynkowane a pod nimi styropian, a 1250 metrów kwadratowych dachu, który miał tylko blachę i deski obniżono, ocieplając specjalistyczną pianką. W kościele jest teraz nawet 19 stopni, o czym proboszcz opowiada nam z pasją i fachowością budowlańca. Obok kościoła z betonu i styropianu stoi skromny, drewniany kościół z 1928 roku, o który proboszcz -co daje wyraźnie do zrozumienia- nie zamierza dbać i nie dołoży ani złotówki do jego remontu. 10.02.2023 14:32    1
Reklama
Reklama
CORAZ WIĘCEJ GMIN NIE CHCE PŁACIĆ ZA RELIGIĘ
CORAZ WIĘCEJ GMIN NIE CHCE PŁACIĆ ZA RELIGIĘ
Pierwszy ogłosił to samorząd Częstochowy, nad którą przecież góruje wieża klasztoru paulinów na Jasnej Górze. Po Częstochowie uchwałę intencyjną, że albo niech rząd zabiera lekcje religii ze szkół, albo niech da na nie pieniądze, przyjęli radni Krakowa. Coraz więcej samorządów nie chce płacić za pensje księży i zakonnic, w sytuacji, gdy nawet całe klasy rezygnują z uczestnictwa w lekcjach religii. Ciekawe, jak to jest w gminach naszego powiatu? 09.02.2023 14:26    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama