czwartek, 16 maja 2024 16:01

PORAŻKA MKS-U NA BOISKU WICELIDERA

W ostatnią sobotę marca piłkarze MKS-u Myszków rozegrali wyjazdowe spotkanie w ramach dziewiętnastej kolejki IV ligi śląskiej. Ich rywalem była drużyna BKS-u Sparty Katowice, z którą MKS przegrał 4:0.

Już w 5 minucie spotkania wynik otworzył napastnik gospodarzy Marcin Przybylski, który ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza MKS-u. W pierwszej połowie dobrą okazję do wyrównania miał Mateusz Zachara, ale nie trafił czysto piłki. Wynik nie uległ zmianie i na przerwę myszkowianie schodzili przegrywając 1:0.

Na drugą połowę MKS wyszedł bardziej zmotywowany i nastawiony ofensywnie. Przewagę optyczną mieli piłkarze z Myszkowa. Zaowocowało to dwoma bardzo groźnymi strzałami, który jeden trafił w spojenie, a drugi fantastyczną paradą popisał się Bartosz Kucharski. Z drugiej strony fantastyczną sytuacje miał Paweł Mazurek, który w sytuacji sam na sam przegrał rywalizacje z Dawidem Stambułą.

W 72 minucie druga bramkę zdobył dla gospodarzy w tym meczu Marcin Przybylski, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy Myszkowa w polu karnym. Minutę później po fantastycznym podaniu Mateusza Mazurka nad obrońcami MKS-u Grzegorz Goncerz strzelił na 3:0 w sytuacji jeden na jednego. A w 79 minucie ponownie Grzegorz Goncerz po prostopadłym podaniu wzdłuż bramki Bartosza Chwili zalicza dublet.

W sobotę 6 kwietnia o godzinie 17:00 w meczu dwudziestej kolejki spotkań IV ligi śląskiej piłkarze MKS-u Myszków podejmą na własnym boisku TS Szombierki Bytom.

***

BKS Sparta Katowice - MKS Myszków 4:0 (1:0)

Bramki: Marcin Przybylski (5', 72'), Grzegorz Goncerz (73', 79').

Żółte kartki: Bartosz Chwila, Bartosz Szary - Kamil Skrzypiński, Paweł Marchewka, Dominik Marek, Filip Krempa.

Składy:

BKS Sparta Katowice: Bartosz Kucharski - Kamil Łączek, Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek (81' Kamil Witkowski), Marcin Przybylski, Bartosz Sobotka (81' Filip Bożek), Bartosz Szary, Mateusz Wawoczny, Grzegorz Goncerz (81' Kamil Bętkowski), Bartłomiej Kędzierski (64' Bartosz Chwila), Radosław Krzyśków. Trener: Damian Mikołowicz.

MKS Myszków: Dawid Stambuła - Przemysław Mizgała (72' Filip Krempa), Kamil Skrzypiński (46' Mateusz Uchroński), Dawid Szkudlarek (73' Bartłomiej Kulejewski), Patryk Wnuk, Jakub Haładyń, Roman Terbalyan, Paweł Marchewka (82' Bartłomiej Mazanek), Dominik Marek, Alan Jaworski, Mateusz Zachara (82' Volodymyr Ivashevych). Trener: Paweł Cygnar.

KS Ruch Radzionków - LKS Orzeł Miedary

MKS Myszków - TS Szombierki Bytom (6 kwietnia, godzina 17:00)

KS Unia Dąbrowa Górnicza - LKS Przemsza Siewierz (6 kwietnia, godzina 17:00) (tu), foto: sparta.katowice.pl