czwartek, 9 maja 2024 23:15
Przeczytaj!

DWA KOLEJNE ZWYCIĘSTWA BEZ STRATY SETA

W czwartek 16 listopada w meczu szóstej kolejki siatkarskiej PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie zagrał u siebie mecz z Barkom Każany Lwów. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem Aluronu 3:0. A w poniedziałek 20 listopada Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe wygrał z KGHM Cuprum Lubin 3:0.

W czwartek 16 listopada w meczu szóstej kolejki siatkarskiej PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie zagrał u siebie mecz z Barkom Każany Lwów. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem Aluronu 3:0.

Źle rywalizacje z Aluron rozpoczęli siatkarze ze Lwowa, którzy popełniali proste błędy. Gospodarze szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie, a po chwili było 5:2 ataku Miguel Tavares. Jurajscy Rycerze łatwo budowali sobie przewagę, a kiedy Bartosz Kwolek skończył swoją akcję z lewego skrzydła było 8:3. Goście popełniali ciągle proste błędy, efektem czego była ciągle powiększająca się przewaga Aluronu. Pierwszy set zakończył się wygrana Zawiercia 25:11.

Drugi set lepiej już wyglądam w wykonaniu gości, głównie dzięki Wasylowi Tupczij, który zaczął kończyć piłki. To dzięki niemu oraz Luciano Palonsky’emu przyjezdni na początku seta utrzymywali wynik remisowy. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka gracze Aluronu wyszli na dwupunktowe prowadzenie i było 10:8. To właśnie za sprawą zagrywki zawiercianie zbudowali sobie przewagę w tym secie. Ta dawała im bezpośrednio punkty lub możliwość grania kontr, w których byli skuteczni. Ta partia również padła łupem gospodarzy, a ostatnią piłkę skończył z prawego skrzydła Butryn.

Pierwsze dwa punkty w trzecim secie zdobył dla Zawiercia Trevor Clevenot. Chwilę później po udanej kiwce Clevenot dał prowadzenie gospodarzom 5:2. Jednak Luciano Palonsky zmniejszył dystans do punktu. W kolejnej części seta gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero po ataku Karola Butryna zrobiło się 16:13. Dodatkowo asa serwisowego posłał Mateusz Bieniek i w szybkim czasie zawiercianie uzyskali czteropunktowe prowadzenie. Wydawało się, że gospodarze pewnie kroczą do zwycięstwa. Ale po dwóch asach serwisowych Wasyla Tupczija przyjezdni zbliżyli się na punkt. A przy zagrywce Mousse Gueye’a doprowadzili do remisu 23:23. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi. Gospodarze wykorzystali drugą piłkę meczową, a decydujący punkt zdobył Clevenot.

A w poniedziałek 20 listopada Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe wygrał z KGHM Cuprum Lubin 3:0.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili już 4:0. Zawiercianom udało się dojść na 7:6 po ataku Kwolka. Jednak lubinianie dobrą zagrywką ponownie zbudowali przewagę na 10:6. Kolejne cztery punkty padły łupek Aluronu i był remis 10:10. Pierwsze prowadzenie w tym meczu dla zawiercian (11:12) dał atak Mateusza Bieńka. Ponownie do remisu 15:15 doprowadził Pietraszko po asie serwisowym. W kolejnych akcja gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero przy stanie 19:20 siatkarze Aluronu zdobyli cztery punkty z rzędu i mieli pierwszą piłkę setową. A ostatni punkt w tej partii zdobył Kwolek.

Drugi set zaczął się od zepsutej zagrywki Kwolka. Świetna zagrywka Bieńka i błędy ekipy z Lubina sprawiły, że Jurajscy Rycerze mieli przewagę 1:6. A po chwili dobry blok Clevenota i Zniszczoła był 1:10. Sytuacja Cuprum poprawiła się delikatnie dopiero po asie serwisowym Kajetana Kubickiego. Szczególnie, że lubinianie dobrze popracowali w ataku w połowie seta, a po stronie Aluronu pomylił się Kwolek. Po udanych akcjach Ferensa i Jake’a Hanesa gospodarze tracili zaledwie punkt. A po asie serwisowym Hanesa gospodarze wyszli na prowadzenie 17:16. Konieczna okazała się walką na przewagi. W niej po raz kolejny lepsi okazali się zawiercianie, w czym swój udział miał punktowy atak i as Bieńka oraz blok Miłosza Zniszczoła.

W trzecim secie gospodarze walczyli z rywalem jak równy z równym. A po ataku Ferensa mieli już trzy punkty przewagi. Po bloku Zniszczoła zawiercianie doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Przełamanie nastąpiło w połowie seta, gdy siatkarze Aluronu wykazali się czujnością na siatce blokując trzykrotnie rywali. Jednak przewaga ta została zniwelowana po punktowych atakach Ferensa, Hanesa i Pietraszki. Od stanu 21:22 punktowali już tylko zawiercianie, a mecz punktową zagrywką zakończył Clevenot.

W ósmej kolejce spotkań siatkarskiej PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie we własnej hali zawodników Bogdanka LUK Lublin. Mecz zaplanowany jest na niedzielę 26 listopada, na godzinę 20:30.