poniedziałek, 29 kwietnia 2024 04:11

MECZ NA SZCZYCIE DLA PRZYROWA

W sobotę 4 listopada rozegrane zostały spotkania dziesiątej kolejki częstochowskiej A-klasie przed drużyny z naszego regionu. GKS Jura na wyjeździe zremisowała z KS-em Metal Rzeki Wielkie 2:2, a LKS Skalniak Kroczyce również na wyjeździe w meczu na szczycie przegrała z KS-em Piastem Przyrów 3:1. A w derbach powiatu myszkowskiego KS Warta Poraj pokonała u siebie LKS Zielonych II Żarki 4:1.

W sobotę 4 listopada rozegrane zostały spotkania dziesiątej kolejki częstochowskiej A-klasie przed drużyny z naszego regionu. GKS Jura na wyjeździe zremisowała z KS-em Metal Rzeki Wielkie 2:2. Do przerwy Jura przegrywała 2:0 po golach Macieja Szymczyka w 2 minucie oraz Dawida Kustala w 18 minucie. Po zmianie stron dwie bramki dla Jury zdobył Hubert Kot, który trafiał w 57 i 62 minucie.

LKS Skalniak Kroczyce również na wyjeździe w meczu na szczycie przegrała z KS-em Piastem Przyrów 3:1. Do przerwy był remis 1:1 po trafieniach dla Skalniaka w 23 minucie Juan Jose Castillo Jaramiillo oraz w 24 minucie Patryka Wichy z Piasta. Na początku drugiej połowy prowadzenie gospodarzom dał Krystian Dors, a w 79 minucie wynik ustalił Tomasz Smoleń.

A w derbach powiatu myszkowskiego KS Warta Poraj pokonała u siebie LKS Zielonych II Żarki 4:1. Bramki dla Warty strzelali Dawid Szecówka w 36 minucie, Dawid Bednarski w 40 minucie oraz dwie Aleksander Górecki w 45 oraz 49 minucie. A dla Zielonych jedynego gola w 23 minucie zdobył Karol Pedoła.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną spotkania ostatniej kolejki rundy jesiennej. W sobotę 11 listopada o godzinie 13:30 LKS Skalniak Kroczyce zagra u siebie z GLKS-em Sokołe Olsztyn, LKS Zieloni II Żarki również u siebie zagra z LKS-em Orkan Rzerzęczyce, a w ostatnich derbach powiatu myszkowskiego GKS Jura podejmie KS Wartę Poraj.

***

KS Warta Poraj - LKS Zieloni II Żarki 4:1 (3:1)

Bramki: Dawid Szecówka (36'), Dawid Bednarski (40'), Aleksander Górecki (45'+1, 49') - Karol Pedoła (23').

Żółte kartki: Bartosz Kulej, Dawid Szecówka (oboje z Warty Poraj).

Składy:

KS Warta Poraj: Bartosz Ociepka - Szymon Kapuściak (33' Wiktor Gajek), Vladyslav Kolomiiets, Maciej Konieczko, Kamil Kozieł, Bartosz Kulej (62' Dominik Cichoń), Wojciech Lemański (55' Dominik Szecówka), Patryk Skoczyński, Dawid Szecówka (80' Maciej Gliński), Dawid Bednarski, Aleksander Górecki (69' Kacper Sikorski). Trener: Patryk Podwysocki.

LKS Zieloni II Żarki: Tobiasz Dub - Antoni Banaś (55' Łukasz Bednarski), Miłosz Dub, Wiktor Gordel, Jakub Kita, Bartłomiej Klauza (73' Dominik Kot), Dominik Kowalski, Alan Majuch, Jakub Miklas, Karol Pedoła, Tymoteusz Podlejski. Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

***

KS Piast Przyrów - LKS Skalniak Kroczyce 3:1 (1:1)

Bramki: Patryk Wicha (24'), Krystian Dors (46'), Tomasz Smoleń (79') - Juan Jose Castillo Jaramiillo (23'),

Żółte kartki: Tomasz Biedroń, Jakub Kuczyński - Szymon Mucha, Michał Sołtysik.

Składy:

KS Piast Przyrów: Andrii Shved - Tomasz Biedroń, Krystian Dors (85' Piotr Gruca), Miłosz Kalyta, Robert Kapkowski, Jakub Kuczyński, Filip Magiera, Artur Mysłek, Błażej Radler, Tomasz Smoleń, Patryk Wicha (65' Karol Hasikowski). Trener: Artur Mysłek.

LKS Skalniak Kroczyce: Sławomir Liberski - Radosław Dudek, Szymon Kiszel, Mateusz Kucharski, Szymon Mucha (83'Michał Kurek ), Yevhenii Oliinyk, Adrian Otręba, Daniel Rygalik (76' Mariusz Dobrowolski), Michał Sołtysik, Santiago Alvis Cortes, Juan Jose Castillo Jaramiillo (70' Oskar Dario Mena Quejada). Trener: Michał Sołtysik.