W dniach 10-12 marca 2023 r. w Skoczowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie. Klub San Paulo Masłońskie - sekcja bokserska Polonii Poraj zgłosił dwóch piętnastoletnich kadetów; Mateusza Wcisło i Roberta Czechowskiego. Mateusz zdobył Mistrzostwo Śląska, wygrywają walkę finałową z Jackiem Musiołem z klubu Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski.
Jarosław Mazanek
27.04.2023 14:53
(aktualizacja 24.09.2023 04:41)
Podziel się
Oceń
W wadze do 66 kg Robert Czechowski przegrał z Oskarem Hojka z klubu Pietrzyk Boxing Team Jastrzębie Zdrój. Natomiast Mateusz po bardzo szczęśliwym losowaniu w piątek nie miał walki i z braku przeciwnika w półfinale w sobotę, znalazł się od razu w niedzielnym finale. I tu stoczył walkę o złoto z Jackiem Musiołem z Klub Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski. Była to walka wyrównana i decyzją sędziów stosunkiem głosów 2:1 zwycięstwo przyznano Mateuszowi. -Przy okazji dziękujemy sponsorom za przekazanie nam 1,5% podatku, za co nasi bokserzy modlą się przed i po każdym treningu. Prosimy o tę samą pamięć i hojność z rozliczeniu podatku za 2022 rok. Pragnę podziękować również pani Katarzynie Dudek z Nowego Dworu Mazowieckiego, za nagrodę ufundowaną dla naszego Mistrza -mówi ksiądz Zbigniew Dudek, trener i opiekun pięściarzy z San Paulo Masłońskie Polonia Poraj. Warto dodać, że wielu zawodników klubu to jednocześnie ministranci z jego parafii, ale klub przyjmuje do treningów wszystkich chętnych, bez pytania o wyznanie. Na zdjęciu: Mateusz Wcisło na najwyższym miejscu podium. Z przodu trener San Paulo Masłońskie Polonia Poraj Rafał Maszczyk. (JotM)
Napisz komentarz
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Bądź pierwszy, dodaj swój komentarz.
Napisz komentarz
Komentarze