Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRZEDSZKOLAKI WYKAZAŁY SIĘ OGROMNĄ WIEDZĄ NA TEMAT EKOLOGII

(Zawiercie) W marcu w Przedszkolu Nr 2 w Zawierciu przeprowadzony został konkurs ekologiczny, którego hasłem było „Smog to dla zdrowia szok”. Dzieci z kilku placówek z terenu Zawiercia rozwiązywały rebusy i krzyżówki, których tematyka dotyczyła ochrony środowiska. Kilkulatkowie wyśmienicie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami, które przed nimi postawiono.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) W marcu w Przedszkolu Nr 2 w Zawierciu przeprowadzony został konkurs ekologiczny, którego hasłem było „Smog to dla zdrowia szok”. Dzieci z kilku placówek z terenu Zawiercia rozwiązywały rebusy i krzyżówki, których tematyka dotyczyła ochrony środowiska. Kilkulatkowie wyśmienicie radzili sobie ze wszystkimi zadaniami, które przed nimi postawiono.


 

W piątkowe przedpołudnie, 22 marca w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu spotkali się kilkulatkowie reprezentujący różne placówki. Dzieciom towarzyszyły ich nauczycielki oraz dyrektorki przedszkoli. Wszystkich zebranych serdecznie przywitała dyrektor Przedszkola Nr 2 Danuta Cuber. Tegorocznej, XIII edycji konkursu, przyglądali się zaproszeni goście - Katarzyna Miszczyk i Anna Paciej z Wydziału Edukacji UM Zawiercie, Kinga Dąbrowska z Referatu Ochrony Środowiska UM, Maria Nocek i Małgorzata Komoda z PSSE w Zawierciu, Katarzyna Rusek-Szczygieł i Ewelina Lech z Zespółu Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja w Zawierciu oraz leśniczy Janusz Kurzak z Nadleśnictwa Siewierz.


 

Ciekawe doświadczenia zaprezentowały przedszkolakom Ewelina Lech oraz Katarzyna Rusek-Szczygieł z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja. Pokazały one dzieciom np. jak wygląda smog. Z kolei przedszkolanki, które prowadziły marcowy konkurs - Magdalena Kasznia, Ilona Mach oraz Agnieszka Orman – w bardzo interesujący sposób angażowały dzieci do wspólnej zabawy, a ponadto przygotowały niezwykle ciekawe przedstawienie. Przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w zabawie językowej „Baby Shark” oraz w zabawie ruchowej, którą poprowadził prawdziwy smok! Konkurs podsumowała pogadanka, która przeprowadził leśniczy Janusz Kurzak.


 

Jurorzy, wśród których znaleźli się zaproszeni goście, jednogłośnie orzekli, że wszystkie drużyny powinny zająć pierwsze miejsce. Bez wątpienia jury podjęło słuszną decyzję – każda drużyna wykazała się dużą znajomością tematu ekologii i ochrony środowiska. Przedszkolaki otrzymały dyplomy, prezenty i słodki poczęstunek.


 

Sponsorami zmagań najmłodszych w konkursie ekologicznym byli: Zakład gospodarki Komunalnej, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Wydział Dialogu Społecznego, Centrum Rozwoju Lokalnego, Daglezja, Hurtownia Cytrusek oraz Hurtownia Minola. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama