Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 15 marca 2026 17:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

OBCHODZILI WYJĄTKOWY DZIEŃ

(Zawiercie) Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia jest szczególnie bliski dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Zawierciu. Z okazji święta w placówce odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki konkursu pt. „Mój niepełnosprawny kolega, koleżanka”.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia jest szczególnie bliski dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Zawierciu. Z okazji święta w placówce odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki konkursu pt. „Mój niepełnosprawny kolega, koleżanka”.

 

Wydarzenie podsumowało również cykl zajęć mających na celu budowanie prawidłowych relacji między dziećmi podczas zabawy oraz ich integrację w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Symbolami integracji były czterokolorowe serduszka, które otrzymali wszyscy (duzi i mali) uczestnicy Święta. Kolory serc symbolizują różne rodzaje niepełnosprawności: wzrokową, słuchową, ruchową i intelektualną. Podczas uroczystości ogłoszone zostały także wyniki konkursu plastycznego pn. „Mój niepełnosprawny kolega, koleżanka”. Do konkursu zgłoszono 36 prac. Największą ilość głosów otrzymały prace: Igora Maciążka (48 głosów), Karoliny Wnuk (29 głosów) oraz Julii Dudy (27 głosów). Ponadto wyróżniono: Bartka Tokarczyka, Zuzię Miszewską, Lilianę Dziedzic oraz Alinę Pawlicką. Zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia.

 

- Obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych utwierdziły przedszkolaków i ich opiekunów w przekonaniu o ogromnych obustronnych korzyściach płynących z integracji zarówno dla dzieci zdrowych, jak i niepełnosprawnych – podkreśla Barbara Ładoń, nauczycielka z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Zawierciu. (JB)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: StanTreść komentarza: Nieźle się "bawią" ... i nie ma na takich żadnej kary? Mamy mnóstwo swoich cwaniaczków. Ale jak to jest, że wszędzie gdzie pojawi się ślad braci ze wschodu tam na 90% jest tak, że są oszustwa, złodziejstwo, przekręty. Oni naprawdę nie potrafią normalnie? A może dla nich normalnie to po prostu oszukiwać i okradać.Data dodania komentarza: 8.03.2026, 13:55Źródło komentarza: NIE MA WODY, NIE MA PRĄDU. JEST BIURO ZA 99 TYSIĘCY MIESIĘCZNIEAutor komentarza: abcTreść komentarza: u nas są spotkania rodzinne a ci z ŚJ jakoś nie chcą. Więc twój wyjątek w praktyce wcale potwierdza takiej dobroci ŚJData dodania komentarza: 3.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalnośćAutor komentarza: Eon MózgTreść komentarza: Tymczasem moja matka, która jest ŚJ jako jedna z niewielu w rodzinie, przez wiele lat organizowała duże spotkania rodzinne. Pozostali albo nic, albo w bardzo wąskim gronie. Wiele obiegowych opinii o ŚJ w praktyce się nie potwierdza. A przyczyny rozluźniania więzi w rodzinie są bardzo różne, często to szalone tempo życia, a ktoś błędnie może wiązać to z czymś innym.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 21:52Źródło komentarza: Świadkowie Jehowy w Zawierciu wznawiają publiczną działalność J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Popieramy bojkot Polmleku! Też tak robimy. Im więcej świadomych konsumentów, tym mniej byłoby takich spraw. Warto w sklepie patrzeć nie tylko na nazwę handlową produktu, ale również kto to wyprodukował. Tak jest np. z masłem produkowanym przez Polmlek, ale pod nazwą własną dyskontu.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 15:09Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: zaqTreść komentarza: świetna reklama ;) nie kupię nic produkowanego przez "polmlek"Data dodania komentarza: 18.02.2026, 13:37Źródło komentarza: KONIEC MASŁA ZE SZCZEKOCINAutor komentarza: matiTreść komentarza: produkujemy dużo urządzeń z wykorzystaniem różnorodnych metali, jednocześnie jest dużo zużytych cześci, odpadów więc taki zakład pozwalający odzyskać i wprowadzić do obiegu jest "przyszłościowy", zamiast polegać tylko na kopaniu w ziemi i przeróbce niskoskoncentrowanych rud, co powoduje dużo większe zanieczyszczenia. Po obecnych cenach tylko za tę platynę było do odzyskania ze 40mln dolarów. Jaki był koszt całej przeróbki, to pewnie się nie dowiemy, ale i tak jest "nieźle". ;)Data dodania komentarza: 13.02.2026, 10:44Źródło komentarza: Miejskie górnictwo z Zawiercia na „przodku” Europy. Zakład Elemental „wyprodukował” 650 kg platyny
Reklama
Reklama
Reklama