Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
POLICJANT ZAWIESZONY ZA JAZDĘ PO PIJANEMU
POLICJANT ZAWIESZONY ZA JAZDĘ PO PIJANEMU
(Łazy, Zawiercie) W ubiegły poniedziałek, 14 października w Łazach zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, na podwójnym gazie jechał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Funkcjonariusz z 12-letnim stażem został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto Komendant wszczął wobec mundurowego postępowanie mające na celu zwolnienie ze służby. 24.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
PROBLEMATYCZNA GOSPODARKA ODPADAMI JAK BUMERANG
PROBLEMATYCZNA GOSPODARKA ODPADAMI JAK BUMERANG
(Pilica, Irządze, Żarnowiec) W poniedziałek 23 wrześnioa nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów na terenie Pilicy, Irządz i Żarnowca. Gminy połączone w grupie zakupowej po raz kolejny starają się wyłonić wykonawcę, który zajmie się śmieciami. Najtańsza złożona oferta wciąż jest wyższa od środków, którymi na chwilę obecną dysponują gminy. Czy tym razem uda się zwiększyć kwotę i wyłonić wykonawcę? Przypomnijmy, że początkowo – przed sześcioma miesiącami – grupa zakupowa liczyła pięć gmin, potem cztery, w tej chwili wspólny przetarg ogłosiły trzy gminy. 23.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOLEJNE ZATRZYMANIA HANDLARZY DOPALACZY
KOLEJNE ZATRZYMANIA HANDLARZY DOPALACZY
(powiat zawierciański) Katowiccy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością dopalaczy. Działanie podejrzanych na terenie powiatu zawierciańskiego mogło przyczynić się do śmierci i zagrożenia życia kilkunastu osób. Jak dotąd zatrzymano 10 osób, które wprowadziły do obrotu ok. 3 kilogramów śmiertelnie niebezpiecznych substancji na terenie Zawiercia. 22.10.2019 08:20
Reklama
UROLOGIA MAŁOINWAZYJNA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU
UROLOGIA MAŁOINWAZYJNA W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU
(Zawiercie) Jak informuje Szpital Powiatowy w Zawierciu, pacjenci uzyskali nowe możliwości terapii dzięki zatrudnieniu w tutejszej placówce specjalisty z zakresu urologii małoinwazyjnej. Operowanie sposobem laparoskopowym to mniejszy ból po zabiegu i szybsza rekonwalescencja oraz niewielkie nacięcie zamiast rany operacyjnej. W ostatnim miesiącu w szpitalu wykonano 5 operacji u pacjentów z rakiem stercza. To nie jedyna „nowość” w zawierciańskim szpitalu. Przeprowadzana jest również tumorektomia laparoskopowa, którą wykonuje się u pacjentów z guzem nerki. Operacja umożliwia usunięcie guza, oszczędzając zdrową część nerki. 21.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
SIEDZIBA FIRMY A WIĘC PODATKI BĘDĄ TAM GDZIE KOPALNIA
SIEDZIBA FIRMY A WIĘC PODATKI BĘDĄ TAM GDZIE KOPALNIA
Kurier Zawierciański: -Rozmawiamy w momencie dość gorącym. Firma Rathdowney wystąpiła o zgodę na dzierżawę gruntów w gminie Łazy. To zmobilizowało przeciwników tej inwestycji do działania. W internecie jest podpisywana petycja przeciwników budowy kopalni cynku i ołowiu. Z kim właściwie walczycie? Czy ma pan wiedzę, kto jest przeciwny budowie kopalni? Rozmawiamy z Robertem Końskim prezesem Rathdowney Polska, firmy która realizuje projekt badawczy tzw. Projekt Olza dotyczący zasobów rudy cynku i ołowiu w rejonie Zawiercia, Łaz, Poręby. 17.10.2019 08:20    1
Reklama
Reklama
Reklama
BASEN ZA 2 MILIONY TYLKO DLA DZIECI
BASEN ZA 2 MILIONY TYLKO DLA DZIECI
(Zawiercie) Zwróciła się do nas Czytelniczka, która nie rozumie, dlaczego basen przy szkole podstawowej nr 1 nie jest udostępniony dla mieszkańców. Jak potwierdza miasto, mogą z niego korzystać jedynie dzieci w wieku szkolnym. Dyrekcja szkoły nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące sprawy. Z informacji, którą uzyskaliśmy z Urzędu Miejskiego wynika, że decyzje w tym zakresie podejmuje prezydent, jednak nie udało nam się dowiedzieć co przemawia za tym, by z basenu mogli korzystać jedynie uczniowie. W ubiegłe wakacje w pierwszej połowie lipca z basenu korzystały dzieci z półkolonii, natomiast jeszcze nie wiadomo jak i czy będzie wykorzystywany w przyszłe wakacje. 15.10.2019 08:20
Reklama
S.O.S. RAK POŁĄCZYŁO SZPITALE Z CZTERECH POWIATÓW
S.O.S. RAK POŁĄCZYŁO SZPITALE Z CZTERECH POWIATÓW
(Myszków, Zawiercie) Pięć szpitali (wśród nich placówki z Myszkowa i Zawiercia) podpisało porozumienie o współpracy w ramach programu Szpitali Onkologicznie Skoordynowanych – S.O.S. Rak. To program opieki na pacjentami onkologicznymi, w ramach którego nad procesem leczenia czuwa koordynator. Jest on dla pacjenta łącznikiem między placówkami medycznymi. Koordynator ma również przeprowadzać pacjentów przez wstępną i pogłębioną diagnostykę. Cele programu to przede wszystkim przyśpieszenie diagnostyki i dostęp do nowoczesnego sprzętu. Dodatkową zaletą porozumienia jest to, że szpitale mają nie ponosić dodatkowych kosztów, wynikających z przystąpienia do programu. Jak mówił Dariusz Jorg efekt może być wręcz przeciwny – placówki mają szansę zwiększyć swoje przychody. 12.10.2019 08:20
Reklama
KTÓRA GMINA ROBI WIĘCEJ?
KTÓRA GMINA ROBI WIĘCEJ?
(powiat zawierciański) W minionym tygodniu podczas kilku sesji poruszano temat kopalni rud cynku i ołowiu. Najwięcej emocji i zainteresowania temat wzbudził w Łazach, gdzie na obrady przyszło kilkudziesięciu mieszkańców. Burmistrz Maciej Kaczyński wyjaśniał, że gmina nie podjęła uchwały intencyjnej (tak jak zrobiło to kilka innych gmin), bo ona realnie niczego nie zmienia. Kilka lat temu Łazy zdecydowały, że gdyby Rathdowney wnioskował o budowę kopalni, to wówczas głos zabiorą mieszkańcy w drodze referendum. Włodarzowi Łaz niektórzy zarzucają brak jednoznacznego stanowiska gminy ws. kopalni, czemu Maciej Kaczyński starał się zaprzeczyć i zapewniał, że władze lokalne nie będą robiły niczego wbrew woli mieszkańców. Dużo mówi się o lokalizacji kopalni w Łazach – jak mówił burmistrz Kaczyński, gmina póki co nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia tych planów. Jeśli otrzyma taką informację od Rathdowney lub Nadleśnictwa Siewierz, wówczas będzie się do tego odnosić. O preferowanej przez Rathdowney lokalizacji pisaliśmy na naszych łamach przed tygodniem. Łazy -co potwierdza Rathdowney- to lokalizacja preferowana, ale są też inne możliwe z punktu widzenia firmy miejsca, np. w Ogrodzieńcu. Póki co powoli kończą się koncesje firmy na badania. Najbliższe lata przyniosą wnioski o zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego i wnioski o budowę kopalni. Towarzyszyć temu będą konsultacje społeczne. Wiele wskazuje również na to, że swoje działania będą podejmować poszczególne samorządy, które otwarcie stwierdzają, że nie chcą na swoim terenie kopalni. 09.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
DRUGI PRZETARG ZWIĄZANY Z OBWODNICĄ MOŻE SIĘ UDAĆ
DRUGI PRZETARG ZWIĄZANY Z OBWODNICĄ MOŻE SIĘ UDAĆ
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o ofertach, jakie złożone zostały w zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowej II odcinka obwodnicy Zawiercia i Poręby (odcinek o długości 7,7 km pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami). Cena ofert w większości przypadków nie przewyższa kwoty, jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na realizację tego zamówienia. Jest więc duża szansa, że ten przetarg zostanie pomyślnie rozstrzygnięty. Przypomnijmy, że przetarg na budowę I odcinka obwodnicy, przebiegający przez Siewierz-Porębę-Zawiercie (Kromołów), wciąż stoi pod znakiem zapytania. 08.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
49-LETNI PILICZANIN ZGINĄŁ WE WTORKOWYM WYPADKU
49-LETNI PILICZANIN ZGINĄŁ WE WTORKOWYM WYPADKU
(Zawiercie) We wtorkowy ranek samochód osobowy marki Suzuki zderzył się czołowo z ciężarówką Renault. Do wypadku doszło na DK 78 między Żerkowicami i Kromołowem. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, 49-letni kierowca Suzuki zmarł. Odcinek, na którym doszło do tego tragicznego wypadku był przez kilka godzin całkowicie zablokowany. 07.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama