Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Reklama
CO ROBICIE 4 CZERWCA?
CO ROBICIE 4 CZERWCA?
To jedno z częstych pytań jakie można usłyszeć w ostatnich tygodniach. I coraz częściej odpowiedź pada: JESTEŚMY W WARSZAWIE! Donald Tusk jako jeden z liderów opozycji demokratycznej, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, największej partii opozycyjnej, wezwał Polki i Polaków do wielkiego marszu w obronie demokracji, wolności, w tym również wolności słowa, w czasach, gdy Polska pod rządami prawicy pogrąża się w mrokach autorytaryzmu. Tusk wezwał do marszu popełniając dużą niezręczność, gdyż nie skonsultował pomysłu z liderami innych partii opozycyjnych. Niektórzy, jak Włodzimierz Czarzasty lider Lewicy powiedzieli, że będą w Warszawie, bo liczy się cel i jedność opozycji. Inni jak liderzy PSL i Polska 2050 mówili, że raczej rocznicę Wyborów Czerwcowych, wyborów z 4.06.1989r., które wygrane wtedy przez Komitety Obywatelskie, będą świętować w innych miejscach i w inny sposób. Ale nastrój i sytuacja się zmienia. PiS uchwalił „LEX Tusk”, służalczy prezydent ustawę podpisał ustawę i coraz więcej opozycjonistów zmienia zdanie i mówi, że jednak będą w Warszawie. 03.06.2023 14:29
Reklama
Reklama
ZAPOMNIANE REMIZY
ZAPOMNIANE REMIZY
Strażacy z Blanowic i Łośnic mają problem i to już od prawie 3 lat. Obiecano im remont i modernizację strażnic. Ale skończyło się tylko na ładnej elewacji, wymianie okien i zdjęciu Prezydenta Miasta Łukasza Konarskiego przed budynkiem. Strażacy z Blanowic są w gorszej sytuacji, gdyż ich budynek został wypruty z instalacji elektrycznej. Od 2,5 roku ściany straszą dziurami, po zerwanej boazerii. Budynku od kilku lat nie mogą użytkować. Strażacy z OSP Łośnice są o tyle lepszej sytuacji, że widząc co się dzieje u kolegów w Blanowicach, nie pozwoli tak bardzo zdewastować swojej remizy. Uratowali boazerię, która dobrze służyła przez wiele lat, ale dalej ich remiza nie nadaje się na urządzenia imprez okolicznościowych. Część sali straszy niewykończonymi płytami ognioodpornymi. 30.05.2023 16:36
Reklama
Reklama
Reklama
Ułatwienie w urzędach dla osób niedosłyszących
Ułatwienie w urzędach dla osób niedosłyszących
(Zawiercie) W ramach projektu pn. „Plan Rozwoju Lokalnego Zawiercia na lata 2021-2030” powstają kolejne udogodnienia dla osób ze specjalnymi potrzebami. 20.05.2023 16:30
Reklama
Wystawa psów rasowych w Gniazdowie 2023
Wystawa psów rasowych w Gniazdowie 2023
W dniach 19-21.05.2023 na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniazdowie odbędzie się wystawa psów rasowych zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Będzinie. Nasza gazeta jest patronem medialnym wystawy. Wystawy są objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Organizatorzy wspominają, że to wydarzenie zainteresuje ludzi, które interesują się samą kynologią, właścicieli psów oraz każdego kto zastanawia się jaką rasę psa dla siebie wybrać. Wystawa psów jest idealnym miejscem do rozmowy z doświadczonymi hodowcami, którzy na pewno z przyjemnością opowiedzą o cechach danej rasy, charakterze, upodobaniach. 18.05.2023 19:26
Reklama
Reklama
Za dużo ubrań w szafie? Tani wynajem magazynu może pomóc!
Za dużo ubrań w szafie? Tani wynajem magazynu może pomóc!
Gdy chodzi o wynajem magazynu w Katowicach, większości z nas na myśl przychodzą obszerne powierzchnie wypełnione sprzętem i towarami. Prawda jest jednak taka, że na Śląsku można również wynająć małe hale magazynowe na prywatny użytek. Pudła z ubraniami, a nawet całe szafy – nadmiar dobytku nie będzie już stanowić problemu. Jak to działa w praktyce? Sprawdźmy! 11.05.2023 19:26
Reklama
Reklama
Reklama
Motocykliści z  Myszkowa: impreza na otwarcie sezonu
Motocykliści z Myszkowa: impreza na otwarcie sezonu
Oprócz corocznego zlotu motocyklowego w lipcu, Myszkowski Klub Motocyklowy już kolejny rok organizuje piknik motocyklowy na ośrodku Podlas w Myszkowie przy ul. Jana Pawła II. 08.05.2023 12:02
Reklama
6 dni wspaniałych wrażeń na Zamek Ogrodzieniec!
6 dni wspaniałych wrażeń na Zamek Ogrodzieniec!
Zamek Ogrodzieniec to turystyczna perła w na Jurze i w Województwie Śląskim. Długa tegoroczna majówka zapowiada się tu wyjątkowo atrakcyjnie. Start od legendarnych Wieczorów z Duchami, które odbędą się 28.04 i 29.04. Zapewne każdy z Was wie, że Zamek Ogrodzieniec to największe ruiny wśród śląskich obiektów zamkowych na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. 28.04.2023 14:29
Reklama
Brak pomysłu na Majówkę? Pomysły "na ostatnią chwilę" na każdą kieszeń
Brak pomysłu na Majówkę? Pomysły "na ostatnią chwilę" na każdą kieszeń
Majówka tuż-tuż, a Ty nie masz planów na to, jak ją spędzić? Nic straconego! Odpoczynek na łonie natury, tour po interesujących muzeach, a może city break bez konieczności wyjazdu za granicę? Pomysłów jest wiele, wystarczy wybrać. Poniżej trzy świetne pomysły na krótki wypad, który nie tylko pozwoli na naładowanie baterii, ale także nie zrujnuje domowego budżetu. 28.04.2023 13:36
Reklama
Reklama
Wydawcy i dziennikarze protestują- Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Wydawcy i dziennikarze protestują- Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Setki milionów złotych rocznie wydają samorządy na propagandę. Wydają własne gazety, portale, telewizje, radia. Mieszkańcom przedstawiają zakłamany obraz rzeczywistości. Udają niezależne media informacyjne. Za to oszustwo płacą podatnicy. 27.04.2023 09:17    5
Reklama
Reklama
Żywa biblioteka w Zawierciu
Żywa biblioteka w Zawierciu
25 kwietnia 2023 roku w MOK „Centrum” w Zawierciu w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się spotkanie ramach projektu „Żywa biblioteka”. Projekt polega na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. 24.04.2023 14:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama