Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 23:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalnik

Reklama
FESTIWAL PIOSENEK JANUSZA GNIATKOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY
FESTIWAL PIOSENEK JANUSZA GNIATKOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY
(Poraj) Koronawirus zmienił tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Udało się przeprowadzić konkurs, choć w zupełnie innej formie, niż odbywał się to w ubiegłych latach. Uczestnicy nie występowali w tym roku na scenie porajskiej „Bajki”. Zamiast tego nagrali swoje wykonania, które odsłuchali jurorzy. Na początku października odbyło się wręczenie nagród tegorocznym zwycięzcom festiwalu. 05.11.2020 16:17
Reklama
Reklama
Strajk Kobiet: nawet 1000 osób protestowało w Zawierciu
Strajk Kobiet: nawet 1000 osób protestowało w Zawierciu
W sobotę 31 października w Zawierciu odbył się trzeci już protest kobiet w reakcji na tzw. „wyrok” Trybunału Konstytucyjnego delegalizujący aborcję ze względu na wady płodu. 22 X TK uznał za niekonstytucyjny jeden z artykułów ustawy z 1993 roku, pozwalający na dokonanie aborcji w przypadku uszkodzenia płodu. Wiele kobiet i mężczyzn wybrało się na „spacer” ulicami miasta, by w ten sposób walczyć o wolny wybór. Protest choć bardzo liczny miał spokojny przebieg. Tym razem protest poszedł trasą „antypisowską: pod Urząd Miejski w Zawierciu, gdzie Łukasz Konarski rządzi wspólnie z PiS-em, chwilę dalej przypomniano rolę niezależnego sądownictwa wykrzykując hasło protestów z 2015 roku WOLNE SĄDY. Dalej pod Starostwo Powiatowe w Zawierciu, gdzie od 1,5 roku rządzi Rada Powiatu i Zarząd Powiatu których mandaty wygasły pod koniec stycznia 2019. Od tego czasu radni PiS i Zarząd Powiatu rządzą nielegalnie. Protest Kobiet przeszedł jeszcze osiedlami Zawiercia, zbierając wiele wyrazów sympatii, mieszkańcy pozdrawiali z okien protestujących, głównie młodych ludzi. 01.11.2020 16:19    1
Reklama
Reklama
Reklama
TRUDNY ROK DLA WIELU BRANŻ. DRUGI LOCKDOWN STAŁ SIĘ FAKTEM
TRUDNY ROK DLA WIELU BRANŻ. DRUGI LOCKDOWN STAŁ SIĘ FAKTEM
Od 24 października na terenie całego kraju obowiązuje tzw. czerwona strefa. Poszerzenie strefy czerwonej na całą Polskę wiąże się z ponownym ograniczeniem lub zawieszeniem działalności kilku branż: gastronomicznej, fitness, rozrywkowej i sprzedaży detalicznej. Dla tych gałęzi gospodarki to już drugi lockdown w 2020 roku. Trzy dni po wprowadzeniu nowych obostrzeń, 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan wsparcia dla najbardziej dotkniętych kryzysem branż. Antykryzysowa Tarcza Branżowa – bo tak nazywa się program wsparcia finansowego -dla wielu stanowi kroplę w morzu potrzeb. 23.10.2020 09:06
Reklama
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZAWIERCIU
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZAWIERCIU
(Zawiercie) 14 października z okazji Dnia Nauczyciela oraz Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyło się spotkanie Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego z nauczycielami oraz dyrektorami zawierciańskich szkół i przedszkoli. Wkrótce później Łukasz Konarski trafił na kwarantannę, a wiele zawierciańskich szkół przeszło na nauczanie zdalne. 16.10.2020 12:01
Reklama
Reklama
NOC BIBLIOTEK W PILICY PRZYCIĄGNĘŁA WIELU CZYTELNIKÓW
NOC BIBLIOTEK W PILICY PRZYCIĄGNĘŁA WIELU CZYTELNIKÓW
(Pilica) 10 października w godzinach wieczornych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy miała miejsce Noc Bibliotek, czyli wydarzenie mające na celu propagowanie czytelnictwa oraz pokazanie biblioteki, jako miejsca ciekawych inicjatyw. Tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod hasłem „Klimat na czytanie”. 11.10.2020 11:55    1
Reklama
Reklama
Reklama
INICJATYWY LOKALNE W OGRODZIEŃCU Z DOFINANSOWANIEM NARODOWEGO CENTRUM KULTURY
INICJATYWY LOKALNE W OGRODZIEŃCU Z DOFINANSOWANIEM NARODOWEGO CENTRUM KULTURY
(Ogrodzieniec) Realizowane są inicjatywy kulturalne na terenie gminy Ogrodzieniec, które są dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Miejsko-Gminny Ośrodek kultury i Sportu w Ogrodzieńcu jako jeden z 50 beneficjentów z całego kraju uzyskał środki na realizację przedsięwzięć, zgłaszanych przez mieszkańców. Odbywają się różnorodne imprezy, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. 09.10.2020 17:56
Reklama
KOCIKOWA NA STOŁECZNYCH DOŻYNKACH
KOCIKOWA NA STOŁECZNYCH DOŻYNKACH
z Koła Gospodyń Wiejskich w Kocikowej uczestniczyły w Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Wieniec dożynkowy stworzony przez KGW Kocikowa brał też udział w „Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Wieniec otrzymał wyróżnienie i znalazł się na wystawie w Muzeum w Warszawie. Delegacja z gminy Pilica spotkała się również z parą prezydencką. 09.10.2020 17:51
Reklama
DBAJĄ O MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ W KAZIMIERÓWCE
DBAJĄ O MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ W KAZIMIERÓWCE
(Kazimierówka, gm. Łazy) W dniu 22 września 2020 roku członkowie Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej Maciej Świderski, Mieczysław Szczygielski i Jerzy Jędrusik dokonali prac renowacyjno – porządkowych na terenie Miejsca Pamięci Narodowej w Kazimierówce. 09.10.2020 17:48
Reklama
Reklama
MIESZKAŃCY ŁAZ MAJĄ SERCE DO POMAGANIA
MIESZKAŃCY ŁAZ MAJĄ SERCE DO POMAGANIA
(Łazy) Na skwerze na Osiedlu Podlesie w Łazach ustawiono czerwone serce, w którym mieszkańcy będą zbierać plastikowe nakrętki. Ich recykling pomoże przekazywać pieniądze dla osób potrzebujących. Pomysłodawczynią akcji jest radna Edyta Wójcik. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Gminą Łazy oraz tutejszą Spółdzielnią Mieszkaniową. 02.10.2020 19:47
Reklama
Reklama
KORONA ŻARNOWCA PROMUJE TRADYCJĘ I FOLKLOR
KORONA ŻARNOWCA PROMUJE TRADYCJĘ I FOLKLOR
(Żarnowiec) Pod koniec sierpnia zespół Korona Żarnowca otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Tutejszy zespół był jednym z 24, które otrzymały wyróżnienie podczas festiwalu. Występ zespołu z Żarnowca można obejrzeć w serwisie YouTube. 25.09.2020 17:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama