Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

motoryzacja

Reklama
Będzie bałagan jak w Myszkowie? „Jedzmy razem!": drogo i bez sensu
Będzie bałagan jak w Myszkowie? „Jedzmy razem!": drogo i bez sensu
O pomyśle, aby Powiat Zawierciański i gminy powiatu zawierciańskiego przyłączyły się do utworzonej w Myszkowie komunikacji powiatowej, czyli do Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!” już pisaliśmy w Kurierze Zawierciańskim. Pisaliśmy w tonie ostrzeżenia, że uruchomiona od 1 stycznia 2023 na terenie Powiatu Myszkowskiego komunikacja ruszyła w takim bałaganie, że nikt nie może znaleźć właściwego autobusu, cennik biletów zawiera setki pozycji, a lista zniżek to łamigłówka nie do przebrnięcia. Dla porównania pisaliśmy, jak to robi ZTM Górnośląskiej Zagłębiowskiej Metropolii, albo miasto Częstochowa: czytelny rozkład, prosta te bilety. W starostwie w Myszkowie rządzący tam PiS (do związku weszły oprócz powiatu, gminy Myszków, Poraj, Niegowa, Koziegłowy) postanowił wymyślić koło na nowo, więc wyszło im coś pomiędzy rombem i trapezem. No nie kręci się! Teraz ten nieudany w realizacji we franszyźnie chcą sprzedać do Zawiercia. 30.01.2023 14:09
Reklama
Reklama
JEDNA LINIA I NAWET 56 CEN BILETÓW! KTO WYMYŚLIŁ TEN KOMUNIKACYJNY KOSZMAR?
JEDNA LINIA I NAWET 56 CEN BILETÓW! KTO WYMYŚLIŁ TEN KOMUNIKACYJNY KOSZMAR?
Nie milkną głosy oburzenia mieszkańców Powiatu Myszkowskiego na komunikacyjny koszmar, jak i zafundowały im gminy i powiat myszkowski tworzące Związek Powiatowo- Gminny „Jedźmy razem!”. Nowy system komunikacji łączący wszystkie gminy powiatu myszkowskiego miał stworzyć zręby komunikacji autobusowej łączącej poszczególne gminy powiatu w tym Myszków, gdzie spora część pasażerów przesiada się też na kolej. Gmina Myszków do związku weszła najpóźniej, choć powstał on formalnie jeszcze w grudniu 2021. Jak nie raz mówił burmistrz Myszkowa, obawiał się właśnie chaosu oraz tego, czy Myszków na utworzeniu związku zyska czy straci. Jedno jest pewne: 1 stycznia 2023 gdy na drogi powiatowe i gminne wyjechały autobusy związku „Jedźmy razem” stojąc na przystanku pasażer nie mógł mieć pewności, czy odjedzie, kiedy jaką linią i gdzie ta go zawiezie. 23.01.2023 16:11
Reklama
Reklama
Reklama
„JEDŹMY RAZEM!” BEZ ROZKŁADU
„JEDŹMY RAZEM!” BEZ ROZKŁADU
Od 1 stycznia ruszył jeden najważniejszych projektów komunikacyjnych na terenie gmin powiatu myszkowskiego. Myszków, Powiat Myszkowski i pozostałe gminy powiatu, czyli Żarki, Koziegłowy, Niegowa, Poraj przez cały 2022 rok szlifowały zasady współpracy Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!” Związek ma swoje zgromadzenie, któremu przewodniczy Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który jest też prezesem związku. Związek ma zarząd, którego prezesem też został pan starosta. Tylko nie ma rozkładu jazdy. Przynajmniej na przystankach. Od wtorku, gdy ruszyły autobusy na drogi miejskie, wiejskie i powiatowe, w redakcji rozdzwoniły się telefony, głównie osób starszych, które narzekają, że co innego na rozkładach, a co innego „w trasie”. Autobus albo już był, albo jedzie inną trasą, albo zdezorientowani pasażerowie czekają denerwując się, że autobus się spóźnia. Rozkłady jazdy aż 24 linii dostępne są tylko w internecie. I tu najważniejsza informacja: gminy powiatu zawierciańskiego i Starostwo Powiatowe w Zawierciu chwalą się, że przystąpią do Związku "Jedźmy razem!" utworzonego w Myszkowie. Nie lepiej poczekać trochę, aż się Sąsiedzi trochę ogarną? 22.01.2023 08:42
Reklama
Jak w kilka minut sprawdzić zgromadzone zniżki na OC?
Jak w kilka minut sprawdzić zgromadzone zniżki na OC?
Zakup ubezpieczeń komunikacyjnych to najczęściej dość spory wydatek. Kierowcy za bezszkodową jazdę mogą jednak otrzymać atrakcyjne zniżki, które znacząco zmniejszają wysokość składek. Każde towarzystwo może stosować własne zasady ich obliczania. Dowiedz się, co wpływa na ich wysokość oraz na jakie rabaty możesz liczyć. 18.01.2023 14:32
Reklama
Reklama
ROWERZYŚCI I MOTOCYKLIŚCI POD LUPĄ DROGÓWKI
ROWERZYŚCI I MOTOCYKLIŚCI POD LUPĄ DROGÓWKI
(Zawiercie) W piątek (26 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zawierciu prowadzili działania „Bezpieczny jednoślad”. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu rowerzystów, jak również motorowerzystów i motocyklistów. Słowem - tych, którzy poruszają się jednośladami. 19.09.2022 18:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reduktor ciśnienia powietrza - jakość, efektywność i zastosowanie
Reduktor ciśnienia powietrza - jakość, efektywność i zastosowanie
Wiele mówi się na temat sprężonego powietrza. W końcu jest to medium czyste, ale też ekologiczne. Jednak aby móc je w pełni docenić i wykorzystać, bardzo ważny jest też reduktor ciśnienia powietrza. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego urządzenia. 18.08.2022 10:17    1
Reklama
Auto używane w kolorze niebieskim sprzedaje się o 5 dni dłużej, niż w czarnym i szarym!
Auto używane w kolorze niebieskim sprzedaje się o 5 dni dłużej, niż w czarnym i szarym!
Polacy nie przywiązują większej wagi do koloru swojego samochodu, ale weselsze kolory zyskują na popularności 21.07.2022 17:38
Reklama
Zaledwie co czwarty Polak podczas podróży rowerem lub hulajnogą zakłada kask
Zaledwie co czwarty Polak podczas podróży rowerem lub hulajnogą zakłada kask
Tylko co trzeci ma ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polacy coraz chętniej do codziennych podróży wykorzystują jednoślady, choć nie do końca dbają o swoje bezpieczeństwo. Aż 69 proc. rowerzystów i 57 proc. użytkowników hulajnóg czuje się bezpiecznie na drodze, a ponad połowa z nich uważa, że jeździ bezpieczniej niż inni. Chociaż większość z nich jest świadoma zagrożeń na drodze, tylko co czwarty podczas jazdy zakłada kask, a ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma raptem co trzeci – wynika z badania przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden. Wśród rowerzystów coraz częstszym problemem są także kradzieże: co czwarty doświadczył rabunku, zaś 27 proc. z nich obawia się złodziei. Mimo to tylko 38 proc. deklaruje, że zawsze zabezpiecza swój jednoślad, a zaledwie co ósmy rowerzysta ma polisę od kradzieży. 19.07.2022 13:26
Reklama
Reklama
SEZON ROWEROWY RUSZYŁ - ROWERZYŚCI WRACAJĄ NA DROGI
SEZON ROWEROWY RUSZYŁ - ROWERZYŚCI WRACAJĄ NA DROGI
Wraz z wiosną i coraz bardziej sprzyjającą pogodą, na drogach powiatu zawierciańskiego pojawiło się więcej rowerzystów. Z racji rozpoczynającego się sezonu rowerowego KPP Zawiercie przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. 05.04.2022 13:33
Reklama
Reklama
Nawet osoba bez prawa jazdy może wziąć samochód w leasing. Na jakich warunkach?
Nawet osoba bez prawa jazdy może wziąć samochód w leasing. Na jakich warunkach?
Chociaż osoby nieposiadające prawa jazdy nie mogą usiąść za kółkiem, mogą być właścicielami pojazdu, ubezpieczać go, a także wziąć samochód w leasing. Czy jest w tym sens? Jak najbardziej. Z pojazdu leasingowanego przez osobę bez prawa jazdy może bowiem korzystać inny kierowca. Na jakich zasadach działa wówczas leasing? Co należy o nim wiedzieć? 23.12.2021 13:05    3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama